Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Gee

Znaleziska...

Polecane posty

Gee

Mam pytanie... Czy na tym Forum istnieją fanatycy podobni do mnie co to lubią grzebac w historii, w ziemi? znosić kambole wszelakie, rdzawe pozostałości utkwione gdzieś w glebie, wogóle wszystko co trąci swoim wiekiem, ma jakiś czar i magię wedle swego uznania... Jakieś tam powiedzmy klamoty stare.

Jeśli tak... to chętnie pogadam, powstawiam jakieś fotki...

Może podzielimy sie myślą , slowem.

:)

Na początek z grubej rury...

p1160220g.jpg

p1160219t.jpg

p1160218j.jpg

:?:

Psuj
znosić kambole wszelakie, rdzawe pozostałości utkwione gdzieś w glebie, wogóle wszystko co trąci swoim wiekiem, ma jakiś czar i magię wedle swego uznania.

Ja tam zbieram tylko stare miny, bomby i takie tam. Jak już nazbieram duuużo trotylu to zbuduję Bombę i wysadzę cały świat...

Gee

Bajki gadasz... :P

p1160100h.jpg

:?:

Jacdiag

kufel Kleina

klein%206.jpg

klein%202d.jpg

::D

IVVO

GEE nie jesteś odosobiony/ona w zbieraniu klamotów. Ja uciekłem z miasta na wieś i staram się żyć jak natura chciała. Uwielbiam jeździć w bieszczady. Mieszkam w chacie z bala drewnianego i zbieram wszystko co trąci myszką od starych skrzyń, homont, podków itd. Dlaczego Bieszczady- bo tam są tacy sami popaprańcy jak ja.

Gee

O zobacz.. a ja na Podlasiu to nadal tkwię w cyzms co sie nazywa dla innych historia...

Chyba z każdej strony jestem nią otoczona.

Ostatnio mocno mną zafascynowały rózne metalowe paskudztwa , ktore czasami przed przypadek, czasmi świadomie ziemia wypluwa na zewnatrz...

O np wczoraj tachałam kilka km do home... taki odlewik... w dwóch łapkch... a waży to trochę... :roll:

Tylko co to jest , do czego , od czego...oto jest pytanie?

p1160612.jpg

p1160614u.jpg

p1160613.jpg

p1160611.jpg

p1160610.jpg

p1160609.jpg

p1160607.jpg

p1160606.jpg

To pierwsze foto dla zainteresowanych to łuska od 10,5cm le.F.H.

Jacdiag

Polski, niekomercyjny przewodnik turystyczny

http://latawce.netstrefa.pl/

np

Kompleks Riese, Włodarz, Osówka, Rzeczka

Dużo można by o tym powiedzieć choć wszystko okryte ogromną tajemnicą. Przed wojną i w jej czasie były to tereny zasiedlone głównie przez ludność niemiecką. W roku 1943 niektóre tereny Gór Sowich zostały ogrodzone przez wojsko i ściśle strzeżone. Okoliczna ludność kilkakrotnie tylko zauważyła grupy więźniów - głównie żydów, sprowadzanych w tym celu z położonych w okolicy oddziałów obozu Gross-Rosen ... http://latawce.netstrefa.pl/kompleksriese.htm

Stanowisko na pociągi dowodzenia III Rzeszy w Konewce i Jeleniu

Konewka - jeden z najdłuższych schronów, jakie zbudowano w czasie drugiej wojny światowej. Przeznaczony był do ukrywania pociągów liczących 10-14 wagonów. Jest to 380 metrów żelbetonu podzielonego na 17 części połączonych dylatacją. Ostrołukowaty kształt miał za zadanie rykoszetowanie spadających na niego bomb. Przeznaczenie bunkra nie jest jednak do końca wyjaśnione. Wiadomo jedynie, że miał to być jeden z 3 centrów dowodzenia III Rzeszy obok Gierłoży i podobnych bunkrów kolejowych w kompleksie Cieszyna-Stępina i Strzyżów ... http://latawce.netstrefa.pl/konewka.htm

itd :D

Gee

Czy ktoś z Was jest w stanie pomóc odszyfrować wpis z tej foto-pocztówki z frontu Wielkiej Wojny?

list3j.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.