Skocz do zawartości

QUAD honda trx 250 w rodzaju p. maszyna rolnicz z angli


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

przyjechał klient quadem honda trx 250

230 cm3

nr vin

478tez1u214100017

z zagranicy w rodzaju nadwozia ma wpisane "maszyna rolnicza"

według mnie nie do ruszenia temat prosze o podpowiedz starszych i bardziej doświadczonych diagnostów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chce rejestrować jako quad czy ciągnik rolniczy ? który rok i jaka moc ?

 

ps. już sobie znalazłem, moc 11.7kW, więc jako quada możesz robić, ale wcześniej tel.do stosownego wydziału czy nie chcą zmian konstrukcyjnych, wtedy negatyw na rodzaj pojazdu, zmiany konstrukcyjne, poprawka i z tego co widzę masa własna 163kg, więc jako kategoria l7e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zagranicy w rodzaju nadwozia ma wpisane "maszyna rolnicza"

 

Jesli maszyna to nie podlega rejestracji, jesli chce zarejestrować to jako samochodowy inny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. już sobie znalazłem, moc 11.7kW, więc jako quada możesz robić, ale wcześniej tel.do stosownego wydziału czy nie chcą zmian konstrukcyjnych, wtedy negatyw na rodzaj pojazdu, zmiany konstrukcyjne, poprawka i z tego co widzę masa własna 163kg, więc jako kategoria l7e, dokładnie samochodowy inny->czterokołowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym negatywem się trochę rozpędziłem, bo z natury powinieneś spisać,

Nie ma badań z natury, a negatyw dla pojazdu sprowadzonego jak najbardziej możliwy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma badań z natury, a negatyw dla pojazdu sprowadzonego jak najbardziej możliwy,,,

 

Ale dlaczego negatyw? Albo inny kraj ma inną klasyfikację albo "P" z opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego negatyw? Albo inny kraj ma inną klasyfikację albo "P" z opisem zmian.

A jak się robi quda z maszyny rolniczej to pewnie wie "uprawniony przedsiębiorca" bo bez dokumentu od niego to ani rusz przy zmianie rodzaju pojazdu. :x

 

Natomiast nie zapominajmy że quad ma spełniać warunki z DzU 32, a według tego rozporządzenia quad to:

pojazd czterokołowy - rozumie się przez to niektóre pojazdy samochodowe mające cztery kota, homologowane według kategorii L

 

więc homologacja też się musi znaleźć... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się robi quda z maszyny rolniczej

 

A motocykle z motocykli lekkich też robisz przez zmiany konstrukcyjne? :P

 

nie ma u nas klasyfikacji "maszyna rolnicza" więc po prostu wyznacza na badaniu zgodną z naszą tabelą z Dz.U - i tyle, żadnych zmian, negatywów i przedsiębiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma u nas klasyfikacji "maszyna rolnicza"

ale jest "pojazd wolnobieżny" do których maszyny samobieżne się zaliczają.

 

Natomiast homologacja na kat.L niech sie znajdzie bo tak to z każdej maszyny rolniczej mozna zrobić quada... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdej maszyny rolniczej mozna zrobić quada

 

A co to jest quad? :P Bo ja znam samochodowy inny i na pewno nie z każdej maszyny da się zrobić :)

 

a ja znam "pojazd czterokołowy" homologowany wg kat. L do których zaliczają się te pojazdy potocznie nazywane quad-em.

 

"samochodowy inny" bez określenia kat. homologacyjnej nie wiadomo jakie ma spełniać wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam nie chce zakładać nowego tematu bo temat mój jest podobny i problem polega na tym :

Quad zarejestrowany w Anglii Agricultural maschine czyli jako maszyna rolnicza

w dowodzie jest tylko masa 170kg i pojemność 638ccm

i oczywiście numer vin 17 cyfrowy

marka Yamaha

numer rejestracyjny jest oraz numer silnika

rocznik i pierwsza rejestracja jest 2004 1 sierpien

Nie ma modelu pojazdu i mocy pojazdu

 

Pytanie gdyż jako ciągnik nie da się zarejestrować więc pytanie jako co moge ??

 

faktycznie jest to yamaha raptor 660ccm 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie gdyż jako ciągnik nie da się zarejestrować więc pytanie jako co moge ??

To zależy od mocy silnika, bo jesli ma on ponad 15 kW, to najprawdopodobniej wcale nie będziesz mógł go zarejestrować.

http://www.motocykl-online.pl/testy/Yamaha_Raptor_660_Suzuki_Quadsport_L_TZ_400_Bombardier_DS_650_BAJA_GAS_GAS_WILD_450_2004

Z tego wynika, że pojazd nie może zostać zarejestrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi trudno dam sobie spokój... myślałem ze może troche nadziei będzie że sie uda.

Rejestrowałem kiedyś quada z Anglii ale on miał 14KW i nie było problemów a ten ma więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptor ma silnik powyżej 14 kW. Oczywiście możesz próbować jakoś tą moc zdławić, ale tu pytanie, czy znajdziesz diagnostę, który taką czy inną formę zdławienia przyjmie (ina jakich zasadach) i puści Ci go jako czterokołowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy muszę posiadać dokument z hamowni o zdławieniu silnika ??

Chodzi o to że w dowodzie Angielskim nie mam mocy podanej i nigdzie nie jest to napisane że to raptor.

Numer silnika się nie zgadza gdyż siedzi już drugi ( w starym pękł korbowód )

numer ramy sie zgadza jak najbardziej i oczywiście ma oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy muszę posiadać dokument z hamowni o zdławieniu silnika ??

 

Może hamownia, a może jeszcze rzeczoznawca... A może i tak nie starczyć :) Tu już musisz z konkretnym diagnostą rozmawiać, bo to będzie jego indywidualna decyzja na podstawie czego tą moc ustalić.

Generalnie jeśli masz dowód tego pojazdu, to szansa na rejestrację jest. Diagnosta robiąc badanie w kraju będzie ustalał wszystko czego brakuje w zagranicznych dokumentach - w tym moc. I tu przepisy dają mu dużą swobodę de facto, w oparciu o co ten parametr ustalić. Ale to już wymaga rozmowy z konkretną SKP, z konkretnym diagnostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.