Skocz do zawartości

pojazd specjalny


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - warunki techniczne, które powszechnie stosujemy nie mają zastosowania m.in. do pojazdów specjalnych.

Czyli jeśli dobrze rozumiem np. pomoc drogowa, dźwig nie muszą spełniać w/w rozporządzenia.

Znalazłem coś takiego: http://www.iniejawna.pl/przepisy/ochrona/04_262_2615.html

z zastosowaniem do pojazdów specjalnych. Jest wzmianka na temat DMC [wg mnie prawie dowolna] i innych ważnych parametrów.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - warunki techniczne, które powszechnie stosujemy nie mają zastosowania m.in. do pojazdów specjalnych.

 

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

1) (1) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

2) (2) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej,

Służby Więziennej i straży pożarnej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdu specjalnego lub............

Znowu interpretacji może być wiele - czy dotyczy to tylko pojazdów Policji itd itp

Patrząc z punktu polszczyzny to nie do końca to jest tak oczywiste?

 

Gdyby było pojazdów specjalnych, pojazdów używanych do ................. to wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dotyczy w/w pojazdów policji itp,tylko i wyłącznie.Podobny jest zapis z ogranicznikiem i wg, mnie dotyczy pojazdów specjalnych poza wymienionymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma przecinka - to jest jeden zwrot "specjalny lub używany do celów specjalnych" a dalej jakich jednostek dotyczy.

 

Czyli nie jest tak, że warunki nie dotyczą wszystkich specjalnych niezależnie do kogo należą + przeznaczonych do celów specjalnych wybranych służb. Warunki nie dotyczą specjalnych i przeznaczonych do celów specjalnych o ile jedne i drugie należą do tych służb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dotyczy to tylko pojazdów Policji itd itp

Sam sobie odpowiedziałeś ,,,

ROZPORZĄDZENIE

 

MINISTRÓW: SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1),

OBRONY NARODOWEJ, FINANSÓW2) ORAZ SPRAWIEDLIWOŚCI

skąd wątpliwości ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Znalazłem coś takiego: http://www.iniejawna.pl/przepisy/ochrona/04_262_2615.html

z zastosowaniem do pojazdów specjalnych. Jest wzmianka na temat DMC [wg mnie prawie dowolna] i innych ważnych parametrów.

 

Co o tym sądzicie?

Zbytnio nie mam zamiaru wtrącać się w Wasze rozważania jednak dla uporządkowania dyskusji proponuję bazować na aktualnych aktach prawnych:

http://www.ifp.pl/wiki/index.php/Dz.U._z_2011r_Nr_165_poz._992

 

http://www.ifp.pl/wiki/index.php/Dz.U._z_2011r_Nr_153_poz._910

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracając do tematu w PoRD takie samo sformułowanie [nie dotyczy pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych......] jest przy wyłączeniach ograniczników prędkości.

 

Idąc tym rozumowaniem to ograniczników nie powinny mieć tylko pojazdy specjalne Policji itd itp......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.