Skocz do zawartości

ZMIANA MASY WŁASNEJ W SMART FORTWO


wiletrans

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zadawalem tutaj pytanie odnośnie Daihatsu 870kg MW. Klient chciał go odchudzić do 550kg :razz: . Był kilka razy, ale nie poszło mu ze mną. Wytłuaczyłem mu wszystko łacznie z tym, że nie wazne, ze przejdzie to w WK (bo taka wersja była), bo jak jego mlodociany syn zabije kogos tym cheblem to wszyscy pójdziemy siedzieć. swoja drogą to głupie, że MW decyduje o tym, że nieletni kierowca moze prowadzic samochod osobowy. A co z mocą i V max? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w ogóle mnie dziwi chęć odchudzania osobówek w sytuacji kiedy już się mówi o tym, że kategoria B1 była do tej pory źle rozumiana i wcale nie dotyczy samochodów osobowych odchudzonych do masy własnej 550 kg max, ale dotyczy wyłącznie pojazdów samochodowych innych homologowanych wg kategorii L... Wszystko wyjaśni się w przyszłym roku, jeśli ustawa o kierujących w końcu wejdzie w życie, a tam to już jest wyraźnie napisane. Wtedy na pewno zacznie się dyskusja (próbowałem ją już sprowokować na forum, ale póki co nikt nie dostrzega tego), czy takie SMART'a czy innego można "przerobić" na czterokołowiec wg kategorii L? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
a jak ten chłop na te wszystkie przeróbki zażądał op. rzeczoznawcy

A jak nie zażądał? Z resztą mówią, że w jednej ze spraw podejrzany jest diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko - dajecie co róż link do jednej i tej samej sprawy, tylko publikowanej w różnych odstępach czasu na różnych portalach... I na siłę sensacji szukacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego od razu chop na diagnostę :( a jak ten chłop na te wszystkie przeróbki zażądał op. rzeczoznawcy i je otrzymał . :)

A to rzeczoznawca to jakaś święta krowa, ja już nie jedną opinię negatywnie określiłem i badania nie przeprowadziłem bo klient sam się wycofał a ostatnio miałem taki kwiatek - qada jako ciągnik rolniczy i do tego opinie jak zadzwoniłem do rzeczoznawcy to powiedział że klient tak chciał - no to sory ja takich rzeczy nie pojmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przepis mówi że w razie trudności itp. i diagnosta poprosił o ustalenie masy własnej i dostał opinię , też wysmiałem się z paru opinii a inni diagności uznali to jako wyrocznię :) jesli rzeczoznawca ustalił mw. to on powinien beczeć :( to w końcu po co jest rzeczoznawca i lepiej jakby gość miał takie opinie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę te kilka słów ku przestrodze.

Jakiś czas temu przyjechał do mnie klient ''autem'' SMART z opinią od rzeczoznawcy. Auto po przeróbce, odchudzone - do nauki jazdy na kat. B1. Odmówiłem wykonania tego badania.

Niedawno dowiedziałem się, że to auto zostało dopuszczone ro ruchu po przeglądzie w SKP.

Teraz diagnosta i rzeczoznawca maja kłopot.

 

[ Dodano: 09-04-2013, 10:26 ]

Czy auto np. Renault Master można przerobić na busa do 9-ciu osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmówiłem wykonania tego badania.

 

Niedawno dowiedziałem się, że to auto zostało dopuszczone ro ruchu po przeglądzie w SKP.

 

Teraz diagnosta i rzeczoznawca maja kłopot.

 

Miałem w sumie ze dwa razy pytanie o takie zmiany ale żadnej nigdy nie zrobiłem :cool: więc mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto np. Renault Master można przerobić na busa do 9-ciu osób?

 

Pytanie o trochę zbyt ogólnym charakterze - generalnie mogę powiedzieć, że tak!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.