Skocz do zawartości

Oznaczenia reflektorów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • berecik

    6

  • JANUSZ60

    5

  • Jackow

    4

  • adam1501

    3

witam

Mam pytanko gdzie znajde podstawe prawn oznaczenia kodowego lamp ??? bo jakos nie moge tego namierzyc???

chodzi mi o oznaczenia typu HCR, DCR itd itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie , tylko skąd to pochodzi ???

nie ma tego w reg 48 nie ma w naszych ustawach a wszyscy to mamy, czyżby było w dz u 227 bo nie pamiętam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, w "oryginale", oznaczenia rodzajów i kategorii świateł wzięły się z poszczególnych Dyrektyw EWG dotyczących świateł i urządzeń oświetleniowych pojazdów. Niemalże każdy rodzaj świateł czy oświetlenia ma "swoją" Dyrektywę (np. Dyr.76/761/EWG - św. drogowe i mijania) i właśnie w tych Dyrektywach są określone oznaczenia, które są prezentowane przez kolegów tu na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, w "oryginale", oznaczenia rodzajów i kategorii świateł wzięły się z poszczególnych Dyrektyw EWG dotyczących świateł i urządzeń oświetleniowych pojazdów. Niemalże każdy rodzaj świateł czy oświetlenia ma "swoją" Dyrektywę (np. Dyr.76/761/EWG - św. drogowe i mijania) i właśnie w tych Dyrektywach są określone oznaczenia, które są prezentowane przez kolegów tu na Forum.

 

Nie inaczej ::hey :

Porozumienie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim serdeczne dzieki za pomoc :)

kurcze czytanie wszystkich tych regulaminow zajmie troche czasu... hihihi no coz:)

czasem trzeba!

Czyli z Waszych wypowiedzi wywnioskowalem, iż nie ma konkretnego aktu prawnego, w ktorym jest zawarta cala "tabelka" z oznaczeniami :(

A wiec... do pracy rodacy :)

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Co do literowych oznaczeń lamp to nie mam większych zastrzeżeń ale jeśli chodzi o te strzałki to coś tu nie gra. Mam przed sobą samochód, który na jednym reflektorze ma dwia strzałki skierowane w prawo i jedną w lewo i jak tu określić czy to jest do ruchu prawo- czy lewostronnego. Lampy były rozbierane i coś w nich zmieniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko niekonsekwencja producenta, widziałem już strzałkami oznaczane wyroby rzemieślnicze (reflektory jako lewy , prawy),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko niekonsekwencja producenta, widziałem już strzałkami oznaczane wyroby rzemieślnicze (reflektory jako lewy , prawy),,,

 

Są reflektory xenonowe w których specjalną dzwigienką mozna przestawić położenie przysłony i mogą być do ruchu lewo i prrawostronnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko niekonsekwencja producenta, widziałem już strzałkami oznaczane wyroby rzemieślnicze (reflektory jako lewy , prawy),,,

 

Są reflektory xenonowe w których specjalną dzwigienką mozna przestawić położenie przysłony i mogą być do ruchu lewo i prrawostronnego. :)

Jeszcze takich nie spotkałem. Jedno co się dawało uzyskać przez zmianę przesłony to zmiana asymetrycznego "anglika " na symetryczny lub asymetrycznego europejczyka na symetryczny. Nie miałem jeszcze takiego żeby dało się zmienić asymetryczny angielski na asymetryczny europejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takich nie spotkałem. Jedno co się dawało uzyskać przez zmianę przesłony to zmiana asymetrycznego "anglika " na symetryczny lub asymetrycznego europejczyka na symetryczny. Nie miałem jeszcze takiego żeby dało się zmienić asymetryczny angielski na asymetryczny europejski

Dokładnie tak działają przesłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Co do literowych oznaczeń lamp to nie mam większych zastrzeżeń ale jeśli chodzi o te strzałki to coś tu nie gra. Mam przed sobą samochód, który na jednym reflektorze ma dwia strzałki skierowane w prawo i jedną w lewo i jak tu określić czy to jest do ruchu prawo- czy lewostronnego. Lampy były rozbierane i coś w nich zmieniano.

strzałki pod oznaczeniem kodowym św pozycyjnego i kierunkowskazu oznaczają prawy bądź lewy reflektor, strzałka pod oznaczeniem kodowym św mijania np HC oznacza reflektor prawo lub lewo stronnego ruchu ( w niektórych reflektorach strzałka oznaczająca wersję reflektora znajduje się pod znakiem homologacji E w kółku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy spotkał się ktoś z oznaczeniem lamp tylnych diodowych w motocyklu ( pozycje ,stop i kierunkowskaz w jednej obudowie dwie diody analogicznie jak w samochodzie) pod homologacja (E) numer 11. nie mogę znaleźć sposobu umieszczenia takich lamp tak więc nie wiem czy mogę je dopuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponieważ na giełdach mozna spotkać wiele lamp od "anglików" i aby pozbyć się komplikacji na badaniach technicznych to może ktoś wyjaśni w którą strone powinny być skierowane strzałki prawego i lewego reflektora dla ruchu lewo stronnego i prawostronnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś wyjaśni w którą strone powinny być skierowane strzałki prawego i lewego reflektora dla ruchu lewo stronnego i prawostronnego ?

Kiedyś tez to próbowałem ogarnąć ale dałem sobie na luz...

Jesli nie ma strzalki to normalny, jesli strzalka w lewo to nienormalny, a jak <-> to mozliwosc tak i tak

Nie do końca się to sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.