Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

wiedza5

Nowy pojazd 1 rejestracja w Polsce

Polecane posty

wiedza5

Panowie zapytanie jakie badania nowy pojazd jeszcze nie rejestrowany w Polsce z zabudową jednostkową ???HELP

drogba

przed pierwszą rejestracją , nowe dane po zabudowie zgodnie z kwitem z wagi i oświadczenie firmy zabudowującej

michal_k

Badanie okresowe + DIP

darkdog
Badanie okresowe + DIP

dokładnie

jjk1972
przed pierwszą rejestracją , nowe dane po zabudowie zgodnie z kwitem z wagi i oświadczenie firmy zabudowującej

w ten sposób kilka badań wykonałem

[ Dodano: 26-04-2012, 21:45 ]

Prosze o pomoc.

Czy w motocyklu do jazdy w terenie może być prędkościomierz o napędzie linkowym czy elektroniczny (założony na własną rękę)?

mirek.g

Może ktoś z kolegów ma jakieś pisemko odnośnie ograniczenia prędkości motoroweru z 50 na 45 km/h.Mam na myśli wymogi kto może to zrobić.Wg mnie producent lub jego przedstawiciel.To wiem, ale brak jakiejś opinii na piśmie.Bo tak dyskutujemy z kolegą co w przypadku motoroweru pierwsza rejestracja za granicą 1997 r.gdzie w Polsce też motorower mógł mieć 50 km/h.(zmiana na 45 km/h od 01.01.1998r)

adamos

Wydaję mi się, że producenci pojazdów zawsze odrobinę zawyżają prędkość pojazdów, łatwo to wyłapać jadać z nawigacją, w nowszych pojazdach ta różnica jest niewielka, niemniej jednak wolę mieć motorower 50km/h niż 70km/h co w dzisiejszych czasach jest niemal normą ;( specjalnie nie czepiałbym się takiego stanu rzeczy.

danielg539
wolę mieć motorower 50km/h niż 70km/h co w dzisiejszych czasach jest niemal normą

Trzeba by się dowiedzieć przy jakich założeniach okreslana jest maksymalna prędkość motoroweru. Z pewnością motorower musi być obciążony do swej DMC i pewnie jest uwzglądniana predkość wiatru a wyznaczona prędkośc maksymalna 45 km/h pewnie jest objeta pewnym zakresem tolerancji. Myślę, że z tych powodów motorower przy obciążeniu 1 osoba o niewielkiej wadze, do tego przy sprzyjajacym wietrze i bardzo niewielkim spadku drogi może przekroczyć swą predkośc maksymalna o kilka jesli nie o kilkanaście km/h.

mirek.g

Koledzy,chyba trochę nie na temat.Chcecie powiedzieć,że jeśli w zagranicznym DR jest wpisane 50 km/h to można zrobić badanie jako motorower,chyba nie bardzo?

Marek1
Koledzy,chyba trochę nie na temat.Chcecie powiedzieć,że jeśli w zagranicznym DR jest wpisane 50 km/h to można zrobić badanie jako motorower,chyba nie bardzo?

Ale na motocykl, jak najbardziej... :lol:

TOSPOL

Przerabiałem taki przypadek z motorowerem - klient dostarczył mi dokument z firmy

uprawnionej o ograniczeniu do 45km/h w opisie była wymiana zębatki.

ketiw38

I zapłacił za wszystko wymiana, zębatka, opinia - rzeczoznawcy 200 zł :twisted:

jjk1972

W Niemczech motor będzie motorowerem - zakładają mu ogranicznik i ma V max do 50km/h. Niedawno miałem na pierwszym w kraju taki przypadek - w Niemczech jako motorower mimo pojemnośći 150ccm, w papierach V max 50km/h. Gość mocno zdziwiony - bo on kupił motorower a ja mu serwuję motocykl. Pojechał zdjąć ograniczniki + opinia rzeczoznawcy - i jest ok.

Psuj
Pojechał zdjąć ograniczniki + opinia rzeczoznawcy - i jest ok.

Po co? jak i tak jest motorem czy v-max 45, 50 czy 200 km/h

JANUSZ60
Pojechał zdjąć ograniczniki + opinia rzeczoznawcy - i jest ok.

Ogranicznik mógł sobie zdjąć, ale opinia ? dla kogo ???

radek.m

A czy określacie TNBT dla nowego pojazdu? Jeśli tak to jaki?

michal_k
A czy określacie TNBT dla nowego pojazdu? Jeśli tak to jaki?

Czy da się taki termin wyznaczyć? Dla pojazdów podlegających badaniu corocznemu jak najbardziej. Natomiast przy innych pojazdach (np. samochody osobowe lub ciężarowe do 3,5 t) termin ten liczy się od daty I rejestracji, której diagnosta nie zna ani znać nie może, gdyż ta data dopiero nastąpi.

Dlatego spotykam się z badaniami, w których termin jest wyiksowany, a w uwagach zapis "termin badania wyznaczy organ rejestrujący".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.