Skocz do zawartości

Nowy pojazd 1 rejestracja w Polsce


wiedza5

Rekomendowane odpowiedzi

przed pierwszą rejestracją , nowe dane po zabudowie zgodnie z kwitem z wagi i oświadczenie firmy zabudowującej

 

w ten sposób kilka badań wykonałem

 

[ Dodano: 26-04-2012, 21:45 ]

Prosze o pomoc.

 

Czy w motocyklu do jazdy w terenie może być prędkościomierz o napędzie linkowym czy elektroniczny (założony na własną rękę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów ma jakieś pisemko odnośnie ograniczenia prędkości motoroweru z 50 na 45 km/h.Mam na myśli wymogi kto może to zrobić.Wg mnie producent lub jego przedstawiciel.To wiem, ale brak jakiejś opinii na piśmie.Bo tak dyskutujemy z kolegą co w przypadku motoroweru pierwsza rejestracja za granicą 1997 r.gdzie w Polsce też motorower mógł mieć 50 km/h.(zmiana na 45 km/h od 01.01.1998r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że producenci pojazdów zawsze odrobinę zawyżają prędkość pojazdów, łatwo to wyłapać jadać z nawigacją, w nowszych pojazdach ta różnica jest niewielka, niemniej jednak wolę mieć motorower 50km/h niż 70km/h co w dzisiejszych czasach jest niemal normą ;( specjalnie nie czepiałbym się takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę mieć motorower 50km/h niż 70km/h co w dzisiejszych czasach jest niemal normą

Trzeba by się dowiedzieć przy jakich założeniach okreslana jest maksymalna prędkość motoroweru. Z pewnością motorower musi być obciążony do swej DMC i pewnie jest uwzglądniana predkość wiatru a wyznaczona prędkośc maksymalna 45 km/h pewnie jest objeta pewnym zakresem tolerancji. Myślę, że z tych powodów motorower przy obciążeniu 1 osoba o niewielkiej wadze, do tego przy sprzyjajacym wietrze i bardzo niewielkim spadku drogi może przekroczyć swą predkośc maksymalna o kilka jesli nie o kilkanaście km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,chyba trochę nie na temat.Chcecie powiedzieć,że jeśli w zagranicznym DR jest wpisane 50 km/h to można zrobić badanie jako motorower,chyba nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,chyba trochę nie na temat.Chcecie powiedzieć,że jeśli w zagranicznym DR jest wpisane 50 km/h to można zrobić badanie jako motorower,chyba nie bardzo?

Ale na motocykl, jak najbardziej... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech motor będzie motorowerem - zakładają mu ogranicznik i ma V max do 50km/h. Niedawno miałem na pierwszym w kraju taki przypadek - w Niemczech jako motorower mimo pojemnośći 150ccm, w papierach V max 50km/h. Gość mocno zdziwiony - bo on kupił motorower a ja mu serwuję motocykl. Pojechał zdjąć ograniczniki + opinia rzeczoznawcy - i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy określacie TNBT dla nowego pojazdu? Jeśli tak to jaki?

 

Czy da się taki termin wyznaczyć? Dla pojazdów podlegających badaniu corocznemu jak najbardziej. Natomiast przy innych pojazdach (np. samochody osobowe lub ciężarowe do 3,5 t) termin ten liczy się od daty I rejestracji, której diagnosta nie zna ani znać nie może, gdyż ta data dopiero nastąpi.

 

Dlatego spotykam się z badaniami, w których termin jest wyiksowany, a w uwagach zapis "termin badania wyznaczy organ rejestrujący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.