Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

jjk1972

BMW 645 pojazd specjalny - pomoc drogowa

Polecane posty

jjk1972

Miałem na badaniu dziś BMW 645 z wpisem w DR - pojazd specjalny - pomoc drogowa. Data I-szej rej w RP 2011.06. Liczba miejsc 4. Użytkownik chciał zrobić badanie techniczne okresowe + zmiana przeznaczenia.

Wysłalem go do rzeczoznawcy po opinię. Sądzę, że mogłem go zrobić bez opinii (papier lepiej chroni)

Jakie jest zdanie forumowiczów?

Marek1
Miałem na badaniu dziś BMW 645 z wpisem w DR - pojazd specjalny - pomoc drogowa. Data I-szej rej w RP 2011.06. Liczba miejsc 4. Użytkownik chciał zrobić badanie techniczne okresowe + zmiana przeznaczenia.

Wysłalem go do rzeczoznawcy po opinię. Sądzę, że mogłem go zrobić bez opinii (papier lepiej chroni)

Sadzę że dobrze, że go nie zrobiłeś.

To jest zmiana rodzaju pojazdu więc jeszcze musi być oświadczenie uprawnionego przedsiębiorcy do dokonywania takich zmian.

A tak ku przestrodze to w Legnicy UKS już zajmuje się uszczupleniem dochodów skarbu państwa z powodu obniżenia podatku VAT za sprowadzanie samochodów luksusowych które zostały zarejestrowane jako specjalne "pomoc drogowa"...

Jacdiag

BMW 645 ...

BMW%20645Ci%20Cabrio%201024x768_b20.jpg

pomoc drogowa ... :shock::shock:

chyba dla ...

3985698-dziewczyna-zaczepienia-jazdy-na-drogach-kraju.jpg

waga50

Sam sobie zaprzeczasz, chyba że zabrakło "nie" NO ale po co do rzeczoznawcy? Czego tam nie można było określić bez jego opinii?

jjk1972

Sądzę, że ta przeróbka została zrobiona na potrzeby rejestracji w RP. To już drugie takie BMW na ''mojej'' SKP. W Szczecinie policja, urząd kontroli skarbowej ''trzepią'' takie auta, ich wiarydodną (?) dokumentcję.

grzegorz70

Pomyłką było zarejestrowanie go jako specjalny, teraz wydaję się mi że można to zmienić. Natomiast skarbówka to problem właściciela i tego co robił pierwsze badanie w kraju (jeżeli było robione).

Psuj
Sądzę, że ta przeróbka

Przepraszam - JAKA PRZERÓBKA???????

I proszę Cię ponownie - lepiej dobieraj sobie działy na pisanie postów, ten juz przenoszę.

jjk1972

Przyszły właściciel aby uniknąć płacenia dużej jak dla niego akcyzy prawdopodobnie poprze DEKRA przerobił go lub mógł go odkupić od dealera BMW już tak zrobionego od samego początku. Zdarzają si e takie auta w Niemczech (BMW 530d kombi na dwie osoby jako pomoc drogowa - dopuszczałem taki do ruchu). Jak dla mnie - ''wałek''. Niech sprawdzi go skarbówka.

Psuj
BMW 530d kombi na dwie osoby jako pomoc drogowa - dopuszczałem taki do ruchu

A miał kabinę koloru żółtego lub pas wyróżniający?

blakop
A miał kabinę koloru żółtego lub pas wyróżniający?

Naklejają taki pas. Przerabiałem to już. Naklejają, bo jest ryzyko, że UC zażąda oględzin pojazdu. Koszt bodajże 50 zł. Pasek usuwa się bez najmniejszych problemów potem...

jjk1972

był wokół auta żółty pas, a na dachu żółte ostrzegawcze światła. auto nawet całkiem ciekawie się prezentowało. klient świadczy usługi tym autem jako naprawy na drodze.

mmiodzio

Gdzie to ,na jakiej drodze ,pojechał by człowiek :x

jjk1972

Skoro nasi ustawodawcy tworzą ''chore ustawy i przepisy'' a my obywatele zamiast cierpieć - to zawsze znajdzie się ktoś, kto znajdzie lukę i obejdzie przepisy. Ot - nasza specjalność.

Darek :-)

A co ten pojazd ma specjalnego :-D chodzi o pieniądze, koszt ubezpieczenia i odliczenie VAT-u. Jak go zrobisz pozytywnie to bierzesz na klatę US i UC jak się tym autem zainteresują. Odpuść sobie jeżeli możesz.

jjk1972

Darek. Urzędy biorą się za tych obywateli, którzy obeszli prawo. Ja staram się nie wnikać i nie przekraczać swoich kompetencji. Ponadto w urzędach rejestujących auta - siedzi namaszczony policjant, który weryfikuje dokumentację.

Polska to kraj absurdu, gdzi ludzie omijają prawo, a prawo chce ich ukarać. :o

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.