Skocz do zawartości

BMW 645 pojazd specjalny - pomoc drogowa


jjk1972

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na badaniu dziś BMW 645 z wpisem w DR - pojazd specjalny - pomoc drogowa. Data I-szej rej w RP 2011.06. Liczba miejsc 4. Użytkownik chciał zrobić badanie techniczne okresowe + zmiana przeznaczenia.

Wysłalem go do rzeczoznawcy po opinię. Sądzę, że mogłem go zrobić bez opinii (papier lepiej chroni)

 

Jakie jest zdanie forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na badaniu dziś BMW 645 z wpisem w DR - pojazd specjalny - pomoc drogowa. Data I-szej rej w RP 2011.06. Liczba miejsc 4. Użytkownik chciał zrobić badanie techniczne okresowe + zmiana przeznaczenia.

Wysłalem go do rzeczoznawcy po opinię. Sądzę, że mogłem go zrobić bez opinii (papier lepiej chroni)

 

Jakie jest zdanie forumowiczów?

 

Sadzę że dobrze, że go nie zrobiłeś.

To jest zmiana rodzaju pojazdu więc jeszcze musi być oświadczenie uprawnionego przedsiębiorcy do dokonywania takich zmian.

 

A tak ku przestrodze to w Legnicy UKS już zajmuje się uszczupleniem dochodów skarbu państwa z powodu obniżenia podatku VAT za sprowadzanie samochodów luksusowych które zostały zarejestrowane jako specjalne "pomoc drogowa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłalem go do rzeczoznawcy po opinię. Sądzę, że mogłem go zrobić bez opinii (papier lepiej chroni)

 

Jakie jest zdanie forumowiczów?

Sam sobie zaprzeczasz, chyba że zabrakło "nie" NO ale po co do rzeczoznawcy? Czego tam nie można było określić bez jego opinii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ta przeróbka została zrobiona na potrzeby rejestracji w RP. To już drugie takie BMW na ''mojej'' SKP. W Szczecinie policja, urząd kontroli skarbowej ''trzepią'' takie auta, ich wiarydodną (?) dokumentcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłką było zarejestrowanie go jako specjalny, teraz wydaję się mi że można to zmienić. Natomiast skarbówka to problem właściciela i tego co robił pierwsze badanie w kraju (jeżeli było robione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ta przeróbka

 

Przepraszam - JAKA PRZERÓBKA???????

 

 

I proszę Cię ponownie - lepiej dobieraj sobie działy na pisanie postów, ten juz przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły właściciel aby uniknąć płacenia dużej jak dla niego akcyzy prawdopodobnie poprze DEKRA przerobił go lub mógł go odkupić od dealera BMW już tak zrobionego od samego początku. Zdarzają si e takie auta w Niemczech (BMW 530d kombi na dwie osoby jako pomoc drogowa - dopuszczałem taki do ruchu). Jak dla mnie - ''wałek''. Niech sprawdzi go skarbówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał kabinę koloru żółtego lub pas wyróżniający?

 

Naklejają taki pas. Przerabiałem to już. Naklejają, bo jest ryzyko, że UC zażąda oględzin pojazdu. Koszt bodajże 50 zł. Pasek usuwa się bez najmniejszych problemów potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był wokół auta żółty pas, a na dachu żółte ostrzegawcze światła. auto nawet całkiem ciekawie się prezentowało. klient świadczy usługi tym autem jako naprawy na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nasi ustawodawcy tworzą ''chore ustawy i przepisy'' a my obywatele zamiast cierpieć - to zawsze znajdzie się ktoś, kto znajdzie lukę i obejdzie przepisy. Ot - nasza specjalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten pojazd ma specjalnego :-D chodzi o pieniądze, koszt ubezpieczenia i odliczenie VAT-u. Jak go zrobisz pozytywnie to bierzesz na klatę US i UC jak się tym autem zainteresują. Odpuść sobie jeżeli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek. Urzędy biorą się za tych obywateli, którzy obeszli prawo. Ja staram się nie wnikać i nie przekraczać swoich kompetencji. Ponadto w urzędach rejestujących auta - siedzi namaszczony policjant, który weryfikuje dokumentację.

Polska to kraj absurdu, gdzi ludzie omijają prawo, a prawo chce ich ukarać. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.