Skocz do zawartości

Pomyłki w dowodzie rejestracyjnym


bertone122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem właścicielem samochodu Audi A4 B5 1.6 benz ADP. Auto wyszło z fabryki w grudniu 1994, pierwszy raz zarejestrowane było we Włoszech 27.04.1995 a w kraju 24.02.2005r. W dowodzie rejestracyjnym są pomyłki - pierwszej jestem pewien i dotyczy źle wpisanej daty pierwszej rejestracji za granicą (jest 1996 r. a powinno być 1995r.), a jeśli chodzi o pozostałe to chodzi o masy:

1. w kopii włoskiego dowodu jest napisane:

- tara - 1320

- complessiva - 1745

- rimorchiabile - 1100

2. na tabliczce znamionowej mamy:

- DMC - 1745 kg

- masa zestawu - 2870 kg

- max. nacisk na przednią oś - 920 kg

- max. nacisk na tylną oś - 930/980 kg

3. w polskim DR mamy:

- dopuszczalna ładowność - 425 kg

- największy dopuszczalny nacisk osi - 9,00 kN

- MMC - 1745 kg

- DMC - 1745 kg

- masa własna - 1320 kg

- max. masa całkowita przyczepy z hamulcem/bez hamulca - 1100 kg/580 kg

nie jestem pewien jaka powinna być wpisana masa własna, największy dop. nacisk osi, dopuszczalna ładowność i nie wiem czy jest wpisana prawidłowa MMC przyczepy bez hamulca. Prosiłbym o odszukanie tych wartości w katalogu ITS lub podobnym bo ja nie mam dostępu a w internecie na forum audi dowiedziałem się że auto powinno miec 1170 kg masy własnej ale chciałbym to potwierdzic. Ponadto chciałbym sie dowiedzieć czy jesli kiedys przyjedzie do mnie klient z takim problemem to czy muszę na BT wypełnić tylko zaświadczenie czy jeszcze DIP bo w tabelce Zał. 1 dział I Dz.U. 155 jest napisane że DIP wypełniam przy pierwszym badaniu przed pierwszą rejestracją w RP.

Nie zamierzam raczej nic działać z tym dowodem bo to sa koszta i czas ale niedługo mam egzamin praktyczny i przyda się taka wiedza.

Pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC - 1745 kg

Przy tej masie jest w katalogu ITS takie cudo:

Audi A4 1.6 AUT

B5L AHL

M.wł. 1195-1295

MMC Przyczep 1200/595

Największy nacisk -9,30 (949kg)

 

Najlepiej podaj VIN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje poczekać na innych kolegów ,bo to co jeszcze mam już wiesz.

Vehicle Identification No. WAUZZZ8DZSA011972

Model Designation audi a4 1.6

Model A4

Date of production 06.12.1994

Model year 1995

Sales type 8D2054

Engine code ADP

Transmission code CTD

Axle drive 5S

Interior trim code QL

Roof color N3

Exterior color / Paint Code N3 / Z6M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien jaka powinna być wpisana masa własna, największy dop. nacisk osi, dopuszczalna ładowność i nie wiem czy jest wpisana prawidłowa MMC przyczepy bez hamulca. Prosiłbym o odszukanie tych wartości w katalogu ITS lub podobnym bo ja nie mam dostępu a w internecie na forum audi dowiedziałem się że auto powinno miec 1170 kg masy własnej ale chciałbym to potwierdzic.

A powiedz, co będziesz brał pod uwagę przy ustalaniu parametrów, których nie ma na tabliczce znamionowej - dane wpisane w zagranicznym DR, czy dane z innych źródeł, np. podane na forum? :)

 

Mnie ciekawi - skąd u Ciebie wątpliwości co do podanych w DR parametrów. :-P

Jakie wg Ciebie być powinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC/MMC pojazdu na TZ i w zagranicznym DR takie samo - skąd wątpliwości, że błąd??

 

Masa własna... De facto samochodu nie waży się w trakcie badania. Zwyczajowo przyjmuje się przepisanie wartości z zagr. DR, jeśli jakoś rażąco nie odbiegają od normy - tutaj takiego odstępstwa nie widzę, bo wszystko mieści w widełkach katalogu ITS (pamiętaj, że reszta UE podaje masę własną z kierowcą, u nas bez i stąd różnica 75 kg - reszta w normie).

 

Więc co w sumie budzi Twoje wątpliwości??

 

Domyślam się, że jedynie MMC przyczepy bez hamulca... No tutaj jest zonk, bo tego ustalić nie można (no - podobno w Bydgoszczy w Perfekcie uczą), więc tu tez albo przepisanie z zagr.DR, albo z jakiegoś homo... Dopasowanie tego parametru na zasadzie porównania z innymi autami może być ciężkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO jak tylko zeskanuje w pracy dowód włoski to Ci prześlę. Ogólnie teraz to myślę że z ciekawości tylko wjadę Audi na wagę na złomowisku i ją zważę jeśli chodzi o masę własną.

Zastanawiam się jeszcze tylko czemu na tabliczce znamionowej mam napisane - nacisk osi tylnej - 930/980 kg - szukałem w necie tabliczek audi z czymś takim ale nie znalazłem.

Najważniejsze dla mnie jest czy jesli przyjedzie do mnie na stacje klient z błędami w DR to czy po wykonaniu badania wystawiam tylko zaświadczenie z ustalonymi nowymi danymi czy wypełniam jeszcze DIP bo w tabelce Zał. 1 dział I Dz.U. 155 jest napisane że DIP wypełniam przy pierwszym badaniu przed pierwszą rejestracją w RP.

Olga - nie wiem które dane mam brać pod uwagę na BT - te które są w DR włoskim (nie znam j. włoskiego) czy te które są bardziej prawdopodobne i rozsadne.

A tak ogólnie to na kursie koledzy narobili zamieszania wokół mojego auta i DR i dlatego zacząłem się zastanawiać. Najlepsze w tym dowodzie jest to że jest wpisana zła data rejestracji za granicą ale w Karcie Pojazdu data jest OK ale na BT nie wołają Karty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nacisk osi tylnej - 930/980 kg

930 - auto, 980 auto holujące przyczepę

 

czy wypełniam jeszcze DIP bo w tabelce Zał. 1 dział I Dz.U. 155 jest napisane że DIP wypełniam przy pierwszym badaniu przed pierwszą rejestracją w RP.

Sam sobie odpowiedziałeś, dip przy pierwszym - tylko

 

te które są w DR włoskim (nie znam j. włoskiego) czy te które są bardziej prawdopodobne i rozsadne.

rozsądne jest nie podważać zapisów w dowodzie jeśli nie masz solidnych podstaw, a takowych nie masz

 

Najlepsze w tym dowodzie jest to że jest wpisana zła data rejestracji za granicą ale w Karcie Pojazdu data jest OK

to idź do WK i Ci poprawią i to bez żadnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie teraz to myślę że z ciekawości tylko wjadę Audi na wagę na złomowisku i ją zważę jeśli chodzi o masę własną.

i nie zapomnij wcześniej opróżnić wnętrza i bagażnika z niefabrycznych elementów (np. skrzynka z :piwo ) oraz zatankować do pełna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz zatankować do pełna :D

Oraz wysiąść z auta przed ważeniem ,,,

a potem to już może zostaw tam to auto, by nie mieć z nim więcej problemów, bo to Polska właśnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw tam to auto
nie ma takiej opcji, za ładne auto :lol:

 

[ Dodano: 04-05-2012, 20:22 ]

witam. zważyłem samochód i faktycznie okazało się że masa własna zgadza się :-o , ciężkie to Audi. Pozostaje tylko rok rejestracji za granicą ale na razie nie ruszam tego :) pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga - nie wiem które dane mam brać pod uwagę na BT - te które są w DR włoskim (nie znam j. włoskiego) czy te które są bardziej prawdopodobne i rozsadne
zważyłem samochód i faktycznie okazało się że masa własna zgadza się :-o , ciężkie to Audi.

To teraz już wiesz :)

I w sumie dobrze, że sam doszedłeś do tego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.