Skocz do zawartości

OPISÓWKI DO POBRANIA


iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przyszłych diagnostów, którzy tak jak ja szukają pomocy i wiedzy na tym forum ;) Jestem już po zaliczonej teorii, tak więc przesyłam w załączeniu pytania opisowe wraz z odpowiedziami. Część pytań otrzymałam od kolegów z forum, (za co bardzo serdecznie dziękuję ;D) poprawiłam je bo było troszkę błędów i dopisałam swoje pytania, które ostatnio bardzo często się pojawiają. Plik "pytania nowe" kursują od 4 miesięcy po wszystkich miastach więc polecam choć poczytać. Mam nadzieję, że komuś pomogłam ;) pozdrawiam

pytania nowe.doc

PYTANIE NR 1(1).doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
bo nie mogę pobrać z tej strony

Masz program którym otworzysz plik .doc(podstawowy Word nie poradzi)? Bo tu może być przyczyna nie pobrania.

Lepiej może w pdf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ludzie nie piszcie ciągle do mnie za opisówkami bo nie dość, że podaje wam gotowe na tacy to jeszcze ciężko wam zjechać myszką w dół i ściągnąć to co potrzebujecie? Jak tak dalej będzie to usunę swoje pliki do pobrania i wtedy będziecie zmuszeni szukać na forum odpowiedzi albo we własnej wiedzy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz program którym otworzysz plik .doc(podstawowy Word nie poradzi)? Bo tu może być przyczyna nie pobrania.

 

http://www.ezrodlo.pl/

Konwertuj dokumenty i grafikę

 

Wystarczy wysłać e-mail z załącznikiem. Bez zbędnej instalacji dodatkowych programów!

 

mlogo.png

 

wysłany pdf 160kB wrócił po 5 min jako txt 6,59 kB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje bo już nie wyrabiam z tymi mailami, post z opisówkami jest na samej górze a im się dalej nie chce nawet tego przeczytać i ściagać, niedługo będą prosić żebym za nich zdała hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo już nie wyrabiam z tymi mailami,

na górze strony masz opcję icon_mini_profile.gifProfil

a tam "Preferencje" i Pokazuj mój Adres Email: Tak Nie

 

zaznacz "nie" i będzie koniec "z tymi mailami" ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

to są stare opisówki i odpowiedzi są do ustawy która została już zmieniona, więc nie sugerujcie się tymi odpowiedziami. Warto pytania rozpracować samemu wg aktualnych przepisów, może jak znajdę chwile czasu to poprawie to co mam i wam wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tutaj pare pytań, które w ramach pomocy komuś opracowałam ;)

Jak znajdę jeszcze chwilę to opracuję parę innych które mam o pochyleniu sworznia i osi symetrii.

 

Pyt. 1

Na SKP przyjechał pojazd z zamontowano instalacja LPG 21.09 z adnotacją w dowodzie gaz. Dowód rejestracyjny ważny pół roku. Kierowca przerobił pojazd na L. Jakie dokumenty będą potrzebne? Opisz szczegółowy zakres instalacji gazowej i przystosowanie pojazdu do L.

Klient ma ważne okresowe badanie techniczne więc wykonujemy dodatkowe badanie techniczne dla pojazdu przystosowanego do nauki jazdy i egzaminowania.

Klient przystosował pojazd do "L" i ma ważne okresowe badanie techniczne to przeprowadzamy tylko Dodatkowe Badanie Techniczne dla pojazdu przystosowanego do nauki jazdy i egzaminowania.

Pojazd posiada GAZ to oczywiście wykonujemy identyfikację pojazdu , sprawdzenie protokołu TDT na zbiornik i porównanie go ze zbiornikiem w pojeździe, sprawdzamy szczelność przed wjazdem na stację i wtedy przystępujemy do dodatkowego badania na "L". Opłata tylko za badanie dodatkowe L. Wystawiam zaświadczenie z badania dodatkowego bez wyniku badania, a w zaświadczeniu zaznaczam że pojazd odpowiada lub NIE odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do Nauki Jazdy i egzaminowania.

 

Wymagane dokumenty :

-dowód rejestracyjny

- protokół z TDT na zbiornik

Szczegółowy zakres badania dodatkowego pojazdu przystosowanego do nauki jazdy bądź egzaminowania obejmuje sprawdzenie następujących elementów w pojeżdzie:

-dodatkowy pedał hamulca roboczego

-dodatkowe lusterka zewnętrzne

-dodatkowe lusterko wewnętrzne

- ogrzewana tylną szybę (dotyczy samochodu osobowego)

-apteczkę

-koło zapasowe

-wymagane oznakowanie(tablica kwadratowa barwy niebieskiej z białą literą „L” umieszczoną na pojeżdzie)

 

 

Pyt.2

Pojazd sprowadzony z holenderską instalacja gazow, zarejestrowany w 2011r, bez obrotomierza i wskażnika tmeratury, prosze opisac szczegółowo analize spalin.

Szczegółowy opis analizy spalin:

-temperatura otoczenia podczas pomiarów powinna być wyższa niż 5 stopni Celsjusz

-silnik powinien być nagrzany do normalnej temperatury pracy

-układ dolotowy i wydechowy powinien być kompletny i szczelny

-prędkość obrotowa silnika w czasie pomiaru powinna być mierzona miernikiem prędkości , podlączonym do silnika w sposób wskazany przez producenta

-Cęgi indukcyjne podłączyć do jednego z przewodów wysokiego napięcia w komorze silnika w taki sposób, aby zapewnić maksymalną odległość od innych przewodów wysokiego napięcia.

- Czujnik temperatury oleju przedłużyć stożkiem uszczelniającym tak, aby uzyskać długość równą długości bagnetu pomiaru poziomu oleju.

- czujnik temperatury oleju włożyć w miejsce bagnetu pomiaru poziomu oleju.

-włożyć sondę analizatora spalin do rury wydechowej (głębokość nie mniejsza niż 30 cm jeżeli jest to silnik czterosuwowy

-pomiar powinien być dokonany najpierw przy podwyższonej prędkości obrotowej silnika (2000-3000 obrotów), a następnie przy prędkości obrotowej biegu jałowego, pomiary powinny być wykonane bezpośrednio po sobie, w czasie pomiędzy 30 a 60 sekundą od momentu ustabilizowania się prędkości bigu jałowego.

-jeżeli pojazd posiada sondę lambdę to pomiar współczynnika nadmiaru powietrza powinien być dokonany przy podwyższonej prędkości obrotowej silnika

-pojazd wyposażony w OBDII/EOBD musi mieć sprawdzone działanie kontrolki MIL oraz występowanie kodów usterek. Jeśli wynik jest pozytywny można odstąpić od wykonania pomiarów wieloskładnikowym analizatorem spalin. Jeśli negatywny można wykonać test czujników tlenu za pomocą OBDII/EOBD lub wykonac wieloskładnikowe badanie i wynik uznać za wiążący.

 

 

Pyt. 3

Pojazd wyposażony w cztery reflektory przednie, z czego jedne posiadają światła mijania/drogowe, a drugie tylko drogowe. Pojazd wyposażony w żarówki halogenowe. Napisz szczegółowo jak przeprowadzić sprawdzenie świateł na SKP oraz światłość świateł drogowych. Jakie czynności powinien wykonać diagnosta. Jak rozpoznać reflektor do ruchu lewostronnego. Pojazd posiada regulację wysokości świateł.

Opisując przygotowanie pojazdu do badania wymieniłem:

 

- stanowisko do pomiaru powinno mieć nawierzchnię twardą i płaską ;

- pojazd powinien mieć wyregulowane ciśnienie w ogumieniu ;

- pojazd poddawany kontroli powinien być obciążony zgodnie z wymaganiami producenta ;

- samochód powinien być ustawiony na stanowisku równolegle do przyrządu pomiarowego za pomocą przyrządu kontrolnego ;

- podałam wartości dla pomiaru światłości świateł drogowych i wartości dla ustawienia świateł mijania w płaszczyźnie pionowej ;

- trzeba również skontrolować mocowanie reflektorów i bodajże tyle odnośnie samego przygotowanie.

kontrolę ustawienia świateł głównych pojazdu przeprowadza się przy użyciu ekranu kontrolnego lub specjalnych przyrządów,opisać metody pomiaru i ustawień.

 

Pyt.4

Autobus "szkolny" zarejestrowany w grudniu 2012 roku kategorii M3 przyjechał na okresowe badanie techniczne (określ rodzaj badania, jak przeprowadzić badanie, opisz sprawdzenie dodatkowych czynności, określ termin następnego badania).

Dowód rejestracyjny na początek

 

1. rodzaj badania: okresowe.

Zakres badania: okresowe + warunki dla autobusu szkolnego.

2. Zakres: str 236 vademecum

-identyfikacja, uklad kierowniczy, uklad hamulcowy, widoczność, światła i wyposazenie elektryczne, osie, koła, opony i zawieszenie, podwozie i elementy przymocowania do podwozia, inne wyposażenie dodatkowe, uciążliwość, warunki dodatkowe dla pojazdu kategorii M3 do przewozu osób(autobus szkolny).

3. Dodatkowe czynności- sprawdzenie warunków dodatkowych dla autobusu szkolnego:

a)miejsce kierowcy nie znajdowało się w kabinie wydzielonej z przestrzeni pasażerskiej,

b)drzwi spełnialy wymagania:

-byly zdalnie sterowane z miejsca kierowcy,

-mozliwe zablokowanie ich otwarcia od wewnatrz z miejsca kierowcy,

-automatycznie blokowały sie po przekroczeniu 5km/h

-otwarcie drzwi bylo sygnalizowane sygnalem akustycznym wewnatrz autobusu

c)wyposazony z przodu i z tylu w miejsce na umieszczenie napisu AUTOBUS SZKOLNY

d)miejsce z przodu i z tylu po lewej stronie pojazdu na umieszczenie tablicy STOP a takze tabilcy żółtej z oznaczenie dzieci

e)sygnal akustyczy ostrzegawczy na zewnatrz o cofaniu

f)okna uniemozliwiajace wychylanie sie na zewnatrz

g)istniala oznakowana przestrzen przeznaczona dla pasazera na wozku inwalidzkim

W takim razie termin kolejnego badania okresowego za 6 miesiecy.

 

 

 

 

 

Pyt. 5

Na badanie okresowe przyjeżdża auto w, którym dzień wcześniej zainstalowano urządzenia do zarobkowego przewozu osób (TAXI). Jakie wykonasz badanie? Podaj zakres badania oraz jakie dokumenty wypełnia diagnosta.

Rodzaj badania:

-okresowe

-dodatkowe badanie techniczne pojazdu, który ma być używany jako taksówka do zarobkowego przewozu osób

Zakres badania okresowego:

Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

2) sprawdzenie dodatkowego wyposażenia pojazdu;

3) sprawdzenie i ocenę prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod wzglę¬dem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska, w tym sprawdzenie i ocenę:

a) stanu technicznego ogumienia, w tym prawidłowości doboru obciążenia, prędkości i przeznaczenia właściwego dla danego typu pojazdu,

b) prawidłowości działania, ustawienia i własności świetlnych świateł zewnętrznych, w tym prawidłowości działania urządzeń sygnalizacyjnych,

c) stanu technicznego, skuteczności i równomierności działania hamulców,

d) prawidłowości działania układu kierowniczego, stanu technicznego jego połączeń oraz wielkości ruchu jałowego koła kierownicy, w tym prawidłowości ustawienia i zamocowania kół jezdnych,

e) stanu technicznego zawieszenia,

f) instalacji elektrycznej,

g) stanu technicznego nadwozia, podwozia i ich osprzętu oraz przedmiotów wyposażenia,

h) stanu technicznego układu wydechowego – w uzasadnionych przypadkach pomiaru poziomu hałasu zewnętrznego podczas postoju oraz ocenę stanu technicznego sygnału dźwiękowego,

i) emisji zanieczyszczeń gazowych lub zadymienia spalin, jeżeli pojazd jest napędzany silnikiem o spalaniu wewnętrz¬nym;

 

Zakres badania dodatkowego: vademecum str 238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowna koleżanko. Mam uwagę co do opisu pytania nr1. Co prawda jetem dopiero w trakcie egzaminów więc jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Skoro kierowca (właściciel) przerobił pojazd na L to czy nie powinniśmy żądać od niego zaświadczenia od przedsiębiorcy dokonującego przeróbki? Do tego wystawiamy opis zmian konstrukcyjnych.

 

Tak poza tym to dzięki za opisówki, bo są bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.