Skocz do zawartości

OPISÓWKI DO POBRANIA


iza

Rekomendowane odpowiedzi

1 - popatrz na datę postu .
Wysłany: 18-10-2013, 14:33

Macie tutaj pare pytań, które w ramach pomocy komuś opracowałam ;)

Jak znajdę jeszcze chwilę to opracuję parę innych które mam o pochyleniu sworznia i osi symetrii.

 

Pyt. 1

Na SKP przyjechał pojazd z zamontowano instalacja LPG 21.09 z adnotacją w dowodzie gaz. Dowód rejestracyjny ważny pół roku. Kierowca przerobił pojazd na L. Jakie dokumenty będą potrzebne? Opisz szczegółowy zakres instalacji gazowej i przystosowanie pojazdu do L.

 

[ Dodano: 30-10-2013, 21:29 ]

Skoro kierowca (właściciel) przerobił pojazd na L to czy nie powinniśmy żądać od niego zaświadczenia od przedsiębiorcy dokonującego przeróbki? Do tego wystawiamy opis zmian konstrukcyjnych.

:?

Coś troszkę nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że chodzi o zmianę rodzaju pojazdu, ale w pytaniu jest "Kierowca przerobił pojazd na L". Jeśli nie żądamy papierów na przeróbkę to znaczy że każdy z nas może sobie na własną rękę dorobić pedał hamulca i dodatkowe lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie żądamy papierów na przeróbkę to znaczy że każdy z nas może sobie na własną rękę dorobić pedał hamulca i dodatkowe lusterka?

 

Dokładnie tak. Jedynie zmiana RODZAJU POJAZDU musi być wykonana przed odpowiedniego przedsiębiorcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię się dlatego że jest to ingerencja w układ hamulcowy i moim zdaniem dżwignia pedału dodatkowego powinna być wykonana z odpowiedniego materiału oraz porządnie zamocowana (chodzi o bezpieczeństwo osoby która uczy się jeździć). A tu pozwalamy sobie na dowolną partaninkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dżwignia pedału dodatkowego powinna być wykonana z odpowiedniego materiału oraz porządnie zamocowana (chodzi o bezpieczeństwo osoby która uczy się jeździć)

 

Masz rację - od tego jest właśnie diagnosta żeby to sprawdzić. A czy zrobił to sam właściciel czy Pan Henio prowadzący warsztat to już nie ma znaczenia. Ma być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie,w jakich przypadkach wykonujemy pełny zakres badania okresowego jezeli wykonujemy badanie dodatkowe.Napewno taki zakres wykonujemy przy badaniu po zmianach konstrukcyjnych ,no i kiedy jeszcze? Może ktos cos jeszcze podpowie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje sie do opisowki i stad moje pytania , czyli jezeli dobrze rozumiem to zakres czynnosci z okresowego, przy badaniu dodatkowym wg zał1 dział 1 poz 996 obejmuje tylko tych czesci ktore zostały wymienione na skierowaniu do badania . A w przypadku gdy na skierowniu na badanie nie ma wymienionych poszczegolnych elementow ktore zostały uszkodzone ,tylko jest napisane uszkodzenia pokolizyjne ,to wtedy jaki zakres badania wykonujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje sie do opisowki i stad moje pytania , czyli jezeli dobrze rozumiem to zakres czynnosci z okresowego, przy badaniu dodatkowym wg zał1 dział 1 poz 996 obejmuje tylko tych czesci ktore zostały wymienione na skierowaniu do badania

 

3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu

ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych

dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

 

Ja nigdzie nie widzę "

zakres czynnosci z okresowego
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz . Czyli jezeli dobrze to rozumiem to zakres działu 1 zał nr 1 do rozporzadzenia wykonujemy zawsze przy badaniu dodatkowym ,oprócz naruszen ochrony srodowiska ,gdzie tylko wykonuje sie pkt 8 zał nr 1 dział1 . A jak jest z okresleniem wyniku badania ,no oprocz okresowego rzecz jasna sie okresla ,gdzie w ustawach moge na ten temat cos znalesc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli dobrze to rozumiem to zakres działu 1 zał nr 1 do rozporzadzenia wykonujemy zawsze przy badaniu dodatkowym

Nie

A jak jest z okresleniem wyniku badania ,no oprocz okresowego rzecz jasna sie okresla ,gdzie w ustawach moge na ten temat cos znalesc .

Dz.u.poz 996 -załącznik 3

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam pytanko co do badanie opóźnieniomierzem - chodzi dokładnie o kryteria ocen, we wszystkich opisówkach jest że:

- zmierzone siły hamowania kół po obu stronach osi pojazdu nie różnią się więcej niż o 30%, przyjmując za 100% siłę większą - dotyczy hamulca roboczego

 

nie wiem może się mylę ale opóźnieniomierzem nie zmierzę poszczególnych kół, więc wydaje mi się że powinno być tak:

§ 4 ust.1 pkt.4 - zmierzone opóźnienie hamowania jest nie mniejsze od wymaganego, określonego na podstawie wskaźnika skuteczności hamowania oraz jeżeli nie nastąpiła zmiana położenia osi kierunku poruszania się pojazdu podczas hamowania o więcej niż 0,5 m względem kierunku początkowego ( przy niekorygowanym kierownicą kierunku jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może się mylę ale opóźnieniomierzem nie zmierzę poszczególnych kół,

Nie mylisz się. Różnicęa 30% w siłach hamowania dotyczy pomiaru na roklach a jej odpowiednikiem podczas badania opóźnieniomierzem jest zmiana kierunku toru jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.