Skocz do zawartości

badanie przyczepy rolniczej


tomaszmaczo85

Rekomendowane odpowiedzi

witam mialem przed chwila klienta zakupil w holandi przyczepe ciężarowa rolnicza tylko nie ma do niej dowodu rejestracyjnego jest tylko umowa kupna sprzedazy numery i tabliczka sa. jak to zarejestrowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zarejestrowac?

Najlepiej skonsultować to z WK. W większości WK procedura jest taka, że trzeba wykonać OBT + DIP i po problemie a inne wydaja skierowania na takie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości WK procedura jest taka, że trzeba wykonać OBT + DIP i po problemie a inne wydaja skierowania na takie BT.

 

A jaka jest podstawa prawna skierowania przez WK na OBT :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]A jaka jest podstawa prawna skierowania przez WK na OBT :?:

Wydadzą mu próbne TR i PC, bo przecież jak ma jechać na ten przegląd :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest podstawa prawna skierowania przez WK na OBT

michal_k, chyba wiesz w jakim kraju żyjemy. Z procedurami to jest różnie, bo znam taki WK co potrafi wstawić pieczatkę do DR z terminem BT jak klient dostarczy zaświadczenie z SKP (zaznaczam, że nie jest to pierwszy wpis w DR), inny WK znów wpisuje w uwagach "UPRZYWILEJOWANY" we wszystkich samochodach Strazy Pożarnej.

 

W tym konkretnym przypadku to na myśli miałem PC i czerwone TR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie z WK może dotyczyć ustalenia parametrów. W tym wypadku i tak trzeba zrobić okresowe przed I rejestracją z pełnym DIPem, więc po co to skierowanie to sam nie wiem :?

 

Natomiast pismo z MI jasno określa, że PC do wykonania okresowego nie jest w takim wypadku potrzebne. Chcesz wymagać PC i blach - prośże bardzo - ale nie dziw się jak klient pójdzie tam, gdzie tego nie zawołają... Wolny rynek rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku i tak trzeba zrobić okresowe przed I rejestracją z pełnym DIPem, więc po co to skierowanie to sam nie wiem :?

No właśnie, a po co w ogóle to OBT jak to jest pierwsza rejestracja... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pismo z MI jasno określa, że PC do wykonania okresowego nie jest w takim wypadku potrzebne.

 

Nie tylko pismo MI, ale i ustawa - OBT wykonuje się PRZED pierwszą rejestracją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pismo MI, ale i ustawa - OBT wykonuje się PRZED pierwszą rejestracją ;)

No fakt. par. 81, ust.2 PoRD

Nieprzeprowadzanie tego BT to są określone wyjątki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - klient nic nie napisał o homologacji, więc zakładam, że jej nie ma. A nawet gdyby miał, o nie wiemy z jakiego okresu. Harmonizacja przepisów o homologacji przyczep nastąpiła dopiero całkiem niedawno, więc nawet gdyby miał starszą, to i tak byśmy jej nie uznali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonizacja przepisów o homologacji przyczep nastąpiła dopiero całkiem niedawno, więc nawet gdyby miał starszą, to i tak byśmy jej nie uznali...

Czyli zarejestrowanie tej przyczepy zgodnie z przepisami nie jest możliwe, brak homologacji... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zarejestrowanie tej przyczepy zgodnie z przepisami nie jest możliwe, brak homologacji... 8)

 

A import jednostkowy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zarejestrowanie tej przyczepy zgodnie z przepisami nie jest możliwe, brak homologacji... 8)

_________________

 

Co innego traktować ją jako nową, co innego używaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tabliczka jest? może odpadła i nie da sie ustalic roku produkcji a żeby było lepiej w dwujęzycznej u mowie K-S jest wzmianka że pojazd nierejestrowany i bez tablic i DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Temat dość "leciwy" ale bardzo dobrze trafiający w moje pytania.

Przyczepa rolnicza, dwuosiowa, z Holandii. Dokument własności w postaci umowy K-S.

I w zasadzie to tyle. Posiada tabliczkę znamionową z danymi różnej natury m.in.

produkcja 1969 :razz:

ZGD 44

F274

4400

8000

Może któryś z szanownych kolegów mógłby zerknąć w swoje archiwum i oświecić mnie co to za cudo? Nie mam żadnych nazw, producentów... normalnie widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z szanownych kolegów mógłby zerknąć w swoje archiwum i oświecić mnie co to za cudo? Nie mam żadnych nazw, producentów... normalnie widmo.

Skoro nie ma innych dokumentów niż umowa kupna to na początek do WK i rejestracja na PC. Tam marka i model powinien już być. Klient jak zwykle nie wie co kupił ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek do WK i rejestracja na PC

 

Nie ukrywam, że delikatnie taki azymut mu zasugerowałem :-D na umowie nie miał marki, modelu. Tylko te magiczne kombinacje liter i cyfr.

nie wie co kupił ???

Coś z Holandii z 1969r... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam marka i model powinien już być.

 

A skąd ta powinność wynika? :)

 

PC wydane w WK skończy się na tym, że i tak wszystko łącznie z marką i modelem będzie do ustalenia.

I co wtedy? Rzeczoznawca? No chyba nie, bo ten i tak nic nie wie i skieruje do WK... Kwadratura koła. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.