Skocz do zawartości

UWAGA NA ZMIANY MASY WŁASNEJ


wiletrans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W okolicy Zgorzelca - jest teraz "nowinka" związana ze zmianą masy własnej na 550 kg - wiadomo do czego ta zmiana. Chłopaczek jeździ po stacjach i szuka " diagnosty " który mu wykona opis zmian - chodzi o Micre K12 :/ aktualna waga to 830. Tłumaczyłem klientowi, że jego opinia, która jest z Wrocławia ( zawsze od tego samego rzeczoznawcy ) stwierdza tylko stan, że został wymontowane : gumy, zagłówki, siedzenia, obicia drzwi itp. - Oprócz stacji kontroli w naszej firmie jest stacja demontażu - i z doświadczenia wiem, że maksymalnie te rzeczy - czyli gumy samochodowe, obicia, gąbki - ich waga to 80 kg z całego pojazdu ! więc jak możliwe jest - ażeby masa została zmniejszona o ponad 200 kg :D - dlaczego w Polsce tak się dzieje :? - stwierdził, że mam się nie mądrzyć tylko powiedzieć za ile :/ - to powiedziałem, że go nie stać na taką usługę i pogoniłem dziada :/ - czy u Was też takie rzeczy czytaj klienci sie zdarzają :? - PO ROKU WSZYSCY BĘDĄ PŁAKAĆ - JAKIE TO ZŁE RZECZY ROBIĄ DIAGNOŚCI - i jaki ten NASZ KRAJ jest zły :!!! to taka moja anegdotka ... powodzenia w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zważył to cudo i narobił koło du..py rzeczoznawcy za fałsz :)

To samo przyszło mi do głowy :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie o tym samym myślałem - aby wjechać i sprawdzić choćby na urządzeniu do badania amortyzatorów, ale ... pojechał i zapewne jutro w Zgorzelcu będzie kolejna "L" na B1 :/ prawo - czasami się zastanawiam jaką my rolę pełnimy jako diagności - bo myślę, że jesteśmy ludźmi od których wymaga się wielu przepisów, ich doskonałej interpretacji - ale my od ludzi już wymagać nie możemy za wiele - bo i tak pojadą do "lepszej" stacji a u nas w małej mieścinie jest 4 okręgowe i z 5 podstawowych... i walka o klienta trwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdza tylko stan, że został wymontowane : gumy, zagłówki, siedzenia, obicia drzwi itp
Ja bym zważył to cudo i narobił koło du..py rzeczoznawcy za fałsz

Jak nie ustalił masy własnej to z jakiego powodu?

Był na tyle cwany? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opinii biegłego rzeczoznawcy - była masa (g) 550 kg. Myślę, że można takiemu "rzeczoznawcy" narobić jak to kolega w poprzednim poscie stwierdził. Macie może dane jaka jest najmniejsza masa możliwa - przy Nissanie Micra :? nie posiadam aktualnie katalogu marek przy sobie :? z ciekawości - dam głowę obciąć, że tak niskiej masy nikt nie przewidział a już na pewno producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się nawet gdyby się okazało to moje 715 powstało z mylnego zapisu 775, gdyż najczęściej się powtarza właśnie 775 i to chyba jest wiarygodne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiletrans,

zagłówki, siedzenia
- zostały zdemontowane jedne z podstawowych elementów wyposażenia pojazdu samochodowego :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam aktualnie katalogu marek przy sobie :? z ciekawości - dam głowę obciąć, że tak niskiej masy nikt nie przewidział a już na pewno producent.

W katalogu ITS dla typu K12 poniżej 900kg nic nie znalazłem. Najmniej 946 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czasami się zastanawiam jaką my rolę pełnimy jako diagności...
stawiacie takie fajne piecząteczki aby policja nie zabrała DR :lol:

Przepraszam za żart, nie bierzcie go do serca ale ostatnio mi dwóch gości z tekstem wyskoczyło - ma pan już pieczątkę do podbijania DR ;) , wcześniej klient z tekstem co z tego że łysa opona i niesprawny hamulec ręczny, przegląd przecież ważny wiec co się pan czepiasz.

 

 

wiletrans,
zagłówki, siedzenia
- zostały zdemontowane jedne z podstawowych elementów wyposażenia pojazdu samochodowego
to chyba te z rozp w sprawie min wym. technicznych i coś tam ;) zgadza się

No i jak siedzenia zdemontowane to liczba miejsc zmienia się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.