Skocz do zawartości

Motocykl z polskiej Policji


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Heyah

Koleżanka nabyła Hondę CB 250 z krakowskiej Policji. Oczywiście brak karty pojazdu, dowodu, itd, więc zarejestrowali jej sprzęta na "czerwonej" tablicy, ale tylko na 3 dni (choć jak się okazuje mogli równie dobrze na 7 lub 14). Problemu by nie było, ale :!: w Polskiej Policji używano motocykli z amerykańskimi światłami. Przednia lampa jest symetryczna, pozycyjnej żarówki brak, za to przednie kierunki robią za pozycyjne. Kierunki już rozpracowałem, choć patent był dziwaczny - świecą oba, po włączeniu włącznika kierunkowskazu przedni (np. lewy) gaśnie, po czym oba lewe zaczynają migać, a prawy świeci. I tak sobie na skrzyżowaniu wyglądał, jakby stał na awaryjnych a nie skręcał.

Ale lampa jest do wymiany. Zanim dotrze do mnie wkład lampy (przyszły wtorek)minie termin ważności "czerwonej" tablicy.

 

Jest możliwość dopuszczenia go do ruchu np jeszcze na 7 dni albo uzyskania "P" z jakąś z adnotacją?

A gdybym poczekał na przesyłkę, wymienił latarnię i dopiero pojechał na SKP 4 dni po terminie - czy mogę mieć kłopot badaniem? Diagnosta może przeprowadzić badanie czy odeśle mnie do urzędu po kolejny miękki dowód?

 

Wiem, że to wredna kombinacja, ale można założyć lampę od innego sprzęta i pojechać na badanie? Pewnie by "przeszedł", ale jak dojdzie ta właściwa to po montażu trzeba ponownie odwiedzić SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia lampa jest symetryczna
dopuszczalne przy "zwykłych" żarówkach :!:
Jest możliwość dopuszczenia go do ruchu np jeszcze na 7 dni
tak - przez WK
za to przednie kierunki robią za pozycyjne
pozycja przód musi być barwy białej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne w amerykańcach że pozycje spełniają funkcję kierunkowskazów, a który to jest rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 1999, więc karty pojazdu niet. Innych papiórów nie wydano. Jedynie fakturę.

To, że w amerykańcach kierunki robią za pozycje to wiem, ale w tym motocyklu tylko przednie tak miały. Z resztą napisałem, że to już rozpracowałem.

 

 

Na szczęście kolega miał wkład lampy H4 niesymetryczny z pozycyjną o identycznej średnicy, więc po szybkiej walce jeszcze przed 19 wybrałem się na SKP. I się zaczęły jaja. Diagnosta sprawdził numer ramy, przepatrzyliśmy cały pojazd ale tabliczki znamionowej niet... Rada diagnosty - jechać na OSKP, przyjąć grzecznie N i skierowanie po zastępczą tabliczkę. Średnio mi się ten pomysł podobał (ta N dla papierologii), ale w okolicy jest kilka stacji, więc ktoś mądry się na to musi znaleźć. Na drugiej stacji akurat kończyli i nie mieli czasu. Na trzeciej gość się zawziął, obstawił się księgami, spojrzał jeszcze raz na rocznik i stwierdził, że można to zrobić. Katalog ITS, spisał dane i zrobił bardzo dokładny przegląd. P, 62 złote, dziękujemy i przyczepności życzę :) Tylko nie zapytałem, co mu pozwoliło bez tabliczki zrobić przegląd, bo późno było. A szkoda, bo byłoby rozwiązanie dla innych. Ale podjadę tam.

 

Problem rozwiązano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapytałem, co mu pozwoliło bez tabliczki zrobić przegląd, bo późno było. A szkoda, bo byłoby rozwiązanie dla innych. Ale podjadę tam.

 

Koniecznie zapytaj, bo wygląda na to, że poświadczył nieprawdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że what? Marka, model, rocznik sprzęta i napis "Made in Japan" jest na naklejce po lewej stronie główki ramy tam, gdzie się powinna znajdować tabliczka znamionowa (innych danych na naklejce nie ma). Model spisany z naklejki i od niego wzięte dane z katalogu ITS. Nie wydało mi się to podejrzane - skoro taki model jest w Polsce homologowany, to od tego są właśnie katalogi.

A Honda już z czarno-białą tablicą wyjechała w podróż pół godziny temu. Może być kłopot w razie kontroli?

Czyli to rozwiązanie z OSKP było słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kłopot w razie kontroli?

 

Może być - pojazd powinien być wyposażony w tabliczkę znamionową, na której będzie znajdował się między innymi numer ramy. Zawsze możesz wyrobić sobie tabliczkę zastępczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.