Skocz do zawartości

badanie N termin badania


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

auto przyjechało na okresówke 2 maja brak hamulców tylnych i luzy w zawieszeniu wynik badania negatywny. 9 maja to auto przyjechało naprawione jaki termin badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 maja to auto przyjechało naprawione jaki termin badania?

NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie i jestem pewny ze robie to dobrze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to że pierwszy raz był 2 maja to nieważne date badania w dowodzie wbijamy 9 maja a następne badanie od 9 za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie

Ja natomiast wyznaczam na 02.05.2013 i tez uważam, że robię dobrze :? Zgodnie z projektem rozporządzenia zastępujacego Dz U 155, to termin powinien być wyznaczony na 02.05.2013 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto przyjechało na okresówke 2 maja brak hamulców tylnych i luzy w zawieszeniu wynik badania negatywny

 

A DR zatrzymałeś :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No!

Po takiej usterce, to DR powinieneś mieć w szufladzie....

Termin NBT wyznaczyłbym na 09.05......... i też uważam, że robię to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 maja to auto przyjechało naprawione jaki termin badania?

NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie i jestem pewny ze robie to dobrze... ;)

:ok

Art. 82.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje

do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego

wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTBT to 09.05.2013r.Bynajmniej ja tak robie

Ja natomiast wyznaczam na 02.05.2013 i tez uważam, że robię dobrze :? Zgodnie z projektem rozporządzenia zastępujacego Dz U 155, to termin powinien być wyznaczony na 02.05.2013 :cool:

 

Też tak robię i uważam, że dobrze ;)

 

Niech przywrócą warunkowe BT i będzie po sprawie, a tak na dwa razy babka wróżyła :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny termin badania technicznego wpisuje

do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego

wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej

W tym zapisie jest mowa o tym kiedy wpisujemy termin NOBT ale nie ma mowy jak go wyznaczamy. W obu omawianych przypadkach termin zostaje wpisany do DR po spełnieniu warunku z art 82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Art. 82.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje

do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego

wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

Pomijając drobną różnicę, że badanie z wynikiem N1 jest badaniem niedokończonym, które może trwać do 14-tu dni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też wyznaczam na 02.05.2013. i też uważam że robie dobrze,Panowie z TDT na kontroli w październiku również nie mieli zastrzeżeń :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też wyznaczam na 02.05.2013. i też uważam że robie dobrze

Ja też, a co , bogatemu wolno, nie ?

Panowie z TDT na kontroli w październiku również nie mieli zastrzeżeń :cool: :cool: :cool:

Bo Panowie mają ten sam co my dylemat ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z TDT na kontroli w październiku również nie mieli zastrzeżeń

 

U mnie wręcz stwierdzili, że data NTBT na rok, od poprawki.

Powiedziałem im, że dzwoniłem do ITS-u i konsultowałem z nimi. Usłyszałem : "co oni tam wiedzą"..... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dobrze z kimś rozmawiać czy jest to ITS, czy nasze forum - zawsze w "kupie" łatwiej to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wręcz stwierdzili, że data NTBT na rok, od poprawki.

Powiedziałem im, że dzwoniłem do ITS-u i konsultowałem z nimi. Usłyszałem : "co oni tam wiedzą"..... :evil:

 

Po wejściu RMin Infr z 18.09.2009 DzU 155, było takie ramowe pismo z Min. nt. różnych zmian, m.in. że należy ustalać NTOBT od dnia usunięcia usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu RMin Infr z 18.09.2009 DzU 155, było takie ramowe pismo z Min. nt. różnych zmian, m.in. że należy ustalać NTOBT od dnia usunięcia usterek.

Marek, przeczytaj odpowiedź MI na pyt. nr 20 ze słynnych 27-miu i powiedz co Twoim zdanie autor miał na myśli ???

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6832&highlight=pyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie autor miał na myśli to , że badanie N jest badaniem nie skończonym - wobec tego kończysz je kiedy przyjeżdża na poprawkę. Jeśli kończysz je w tym drugim terminie, to nie ma wyjścia i trzeba dać na rok od tego (drugiego) terminu.

Tak przynajmniej ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy robimy po swojemu i niech tak zostanie, do póki nie będzie jasnych przepisów zawsze będą rozbieżności w ich interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, przeczytaj odpowiedź MI na pyt. nr 20 ze słynnych 27-miu i powiedz co Twoim zdanie autor miał na myśli ???

z pisma:

20. (...) termin kolejnego badania wyznacza się od daty pozytywnego wyniku

 

I o co chodzi, trzeba jaśniej? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw zakazujecie dalszego poruszania się dając N, a potem z datą wsteczną czyli od 2.05 twierdzicie że jednak jest ok? A co jak w międzyczasie np 4 miał stłuczkę bez ważnych badan technicznych, a wy 9.05 wpisujecie mu od 2.05 i co gitara? Jak będzie sprawny to P od daty kiedy to ustaliłem, co było wcześniej mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw zakazujecie dalszego poruszania się dając N, a potem z datą wsteczną czyli od 2.05 twierdzicie że jednak jest ok? A co jak w międzyczasie np 4 miał stłuczkę bez ważnych badan technicznych, a wy 9.05 wpisujecie mu od 2.05 i co gitara? Jak będzie sprawny to P od daty kiedy to ustaliłem, co było wcześniej mnie nie interesuje.

 

No mądrego to i miło posłuchać :D Ja też daję rok od poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.