Skocz do zawartości

zmiana przeznaczenia


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki temat :przyjeżdza auto siężarowe(3.5t) w dowodzie wpisane izoterma, a klijent zmienił to na pake z burtami, jak to ugryżć? masy nie uległy zmianie, poprostu paka zastąpiła izotermę, stacja sąsiednia odmówiła wogóle badania tego auta, a za 2dni kończy sie badanie okr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się zmieniła czy nie tego nie wiesz ,więc żądasz kwit z wagi i robisz zmiany konstrukcyjne, zawsze możesz poprosić o opinie rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kończy się okresowe to wykonujesz jednocześnie 2 badania - okresowe i dodatkowe po zmianach, czyli wystawiasz zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z załącznikiem - opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak myślałem o tej opini rzeczoznawcy, natomiast zmian konstrukcyjnych to nie zrobie w moim WK, zastanawiam sie nad zaświadczeniem z warsztatu o montazu tej paki, tak jak kiedys było z kratkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie nastąpiła zmiana rodzaju pojazdu, klient mógł dokonać przebudowy we

własnym zakresie. W takim przypadku w/g mnie badanie okresowe + dodatkowe

(specjalistyczne). Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym + opis

zmian. Opłata 98,- + 82,- zł. Jeśli zmiana z furgonu na skrzynię bez dodatkowych

przeróbek - ocena rzeczoznawcy niekonieczna. Ewentualnie kwit z wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek tak właśnie myślałem jak piszesz ale wole się upewnic bo to rzadki przypadek, rodzaj pozostaje dalej cieżarowy, wiecie o co chodzi na te ramy mozna przykręcić różne zabudowy

 

[ Dodano: 15-05-2012, 12:15 ]

nie wiem dlaczego odmówili poprostu wykopali gościa i przyjechał rozzalony a nie jest z tych ,,paranormalnych" dlatego staram mu sie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane - co to znaczy specjalistyczne - jak to dumnie brzmi - czy jest to badanie 6.7 w którym dokonano.....

Mówimy cały czas o tym samym w różne słowa ubierając - a dalej nie mamy podstawy odmówienia badania :P

Jak wcześniej jedź na inną OSKP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mu to zrobie u siebie, nie musze przecież na OSKP, mam podst.rozszeżona, tylko zarządamopini rzeczoznawcy i badanie okr+ dodatkowe 6.7 bo zmienia sie zapis w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani z WK w świdnicy powiedziała że i tak tego nie zrobia bo nie i koniec, i ze wysyłaja w tej sprawie pytanie do ministerstwa co zrobić w tym przypadku. Zabiła mnie tym na amen..... właśnie odłozyłem słuchawke

 

[ Dodano: 15-05-2012, 12:33 ]

może jest ktoś z wk i sie wypowie, ja mam dosyć. miałem dobre chęci, i znów diagnosta bedzie ten niedobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pani z WK w świdnicy powiedziała że i tak tego nie zrobia bo nie i koniec, i ze wysyłaja w tej sprawie pytanie do ministerstwa co zrobić w tym przypadku. Zabiła mnie tym na amen..... właśnie odłozyłem słuchawke

 

może jest ktoś z wk i sie wypowie, ja mam dosyć. miałem dobre chęci, i znów diagnosta bedzie ten niedobry...

 

Najzwyklejsza zmiana na świecie - co za urząd. Niech się nie kompromitują... Ty zrób swoje, właściciel niech złoży dokumenty w WK i muszą mu odpowiedzieć na piśmie. Pytanie do ministerstwa - śmiechu warte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz badanie dodatkowe (zmiany) plus na życzenie klienta okresowe. Kasujesz 98 plus 82, nie podbijasz dowodu, wystawiasz zaświadczenie z badania i zmian. Masa własna na pewno się zmieni, bo izoterma jest dosyć ciężka ale wystarczy kwit z wagi. Sprawdź tylko dobrze sposób zamocowania paki do ramy, czy wszystko pasuje i nie ma jakiś udziwnień.

 

Żadne kwity od przedsiębiorcy/warsztatu nie potrzebne gdyż nie zmienia się rodzaj pojazdu.

 

Z dokumentami z badania prosto do WK gdyż: Dz. U. z 2007r. Nr 186, poz. 1322

§ 14. 1. W przypadku zawiadomienia o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany

danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającej:

5) z wprowadzenia w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj

pojazdu, do zawiadomienia dołącza się:

a) dokument potwierdzający, Ŝe dokonane zmiany konstrukcyjne zmieniające rodzaj pojazdu

wykonane zostały przez przedsiębiorcę, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy,

b) zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego potwierdzające, Ŝe dokonane

zmiany są zgodne z przepisami określającymi warunki techniczne pojazdów.

Przepisy § 2-5 stosuje się odpowiednio.

2. W przypadku zawiadomienia o zmianie innych danych pojazdu zamieszczonych w dowodzie

rejestracyjnym zaistniałej w wyniku wprowadzenia zmian konstrukcyjnych lub wymiany

elementów, pojazd, zgodnie z ustawą, podlega badaniu technicznemu. Zaświadczenie o

pozytywnym wyniku tego badania potwierdzające, Ŝe dokonane zmiany są zgodne z przepisami

określającymi warunki techniczne pojazdów, jest podstawą do wydania dowodu rejestracyjnego z

nowymi danymi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - o ile stacje można zmienić to urzędy WK nie za bardzo.

Tak jak wyżej złożyć dokumenty. Na rozpatrzenie mają określony czas.

Pisać mogą, bo takie ich prawo nawet nie tylko do ministerstwa, jeszcze mogą do premiera, do prezydenta itd, co nie znaczy, że mają przestać wykonywać swoje obowiązki. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - no Świdnica akurat to nie pierwszy raz się kompromituje :lol:

Tam gdzie trzeba, tam bronię, ale tu niestety obiektywnie muszę przyznać - mało jest takich miejsc w Polsce jak WK Świdnica, gdzie w swojej całej pracy zawodowej spotkałem się z tak wielkim poziomem matołów na metr kw. :evil: (oczywiście z drobnymi wyjątkami).

 

Ja bym składał wniosek i od razu z wnioskiem, jeśli nie rozpatrzą go "od ręki" równolegle skargę na przewlekłość postępowania (do wiadomości starosty i wojewody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.