Skocz do zawartości

Pojazd uprzywilejowany, sanitarny


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

tu nie chodziło o koguty tylko o kolor.

Zrozumiałem,opisałem to co u nas chcieli przepchnąć z wynikiem pozytywnym bo nie mogli wrzucić kosztów jak nie mieli auta na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wysłałem zapytanie do Ministerstwa Zdrowia i dostałem odpowiedź:

" Szanowny Panie,

 

Zgodnie z wykładnią MZ do oznakowania ambulansów używanych przez zespoły ratownictwa medycznego będące jednostkami systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne zastosowanie ma rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 października 2010 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego (Dz. U. Nr 209, poz. 1382) - określa ono wymagania dla specjalistycznych środków transportu sanitarnego wykorzystywanych przez zespoły ratownictwa medycznego. Jednocześnie informuję, iż tutejszy Departament wnioskował o nowelizację rozporządzenia Ministra Infrastruktury poprzez skreślenie części dotyczącej karetek reanimacyjnych. W naszej opinii przepisy rozporządzenia Min. Infrastruktury mogą mieć zastosowanie jedynie do karetek sanitarnych. Karetki tego typu wykorzystywane są do transportów sanitarnych, wykraczających poza system Państwowe Ratownictwo Medyczne.

 

Z wyrazami szacunku,

 

 

 

....

 

Naczelnik Wydziału Ratownictwa Medycznego

 

Departament Spraw Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Ratownictwa Medycznego

 

Ministerstwo Zdrowia

 

tel. 22 63-49-212"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to wsadziliśmy kij w mrowisko nie dopuszczajac takiej karetki i w odpowiedzi od właściwych władz dostaliśmy odpowiedź, iż oznakowanie karetki przecież jest zgodne z przepisami zawartymi w Dz.U nr 209, poz.1382. Patrz załącznik nr 2 dział I: pas wyrózniający ma mieć nie mniej niż 15 cm:/ cudowne jasne i klarowne przepisy!!!"

 

W skrócie chodzi o to, że wg naszych przepisów pas wyróżniający może mieć (7-15) cm a wg Ministerstwa Zdrowia pas musi mieć nie mniej niż 15 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja zachowam się jak inne instytucje. Nie muszę znać tego DZU bo te co mnie obowiązują znam :x

A tak na poważnie to też nic mnie nie obchodzi wymieniony DZU 209 poz 1382.

Panowie trochę się zastanówcie, bo już niedługo naprawdę dojdzie do uwolnienia zawodu i nawet (proszę się nie obrażać bo czasami jest to najważniejsza osoba) przysłowiowa "sprzątaczka" przyjdzie przeprowadzać badania - bo jak by nie zrobiła to zrobi to dobrze

Nie dajmy się zwariować. Jeżeli dwóch ministrów z jednego rządu, nie umie się porozumieć i wprowadzić jednym rozporządzenie poprawek we wszystkich, których to dotyczy.

Producent i tak znajdzie salomonowe wyjście namaluje pasek 15 cm i z głowy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,

 

przyjechał do mnie jakiś czas temu na przegląd okresowy zwykły VW Golf, klasyczny osobowy, 5-miejscowy. Kolor nadwozia czarny. W DR kilka pieczątek z przeglądów z lat poprzednich, a rodzaj pojazdu określony jako: "samochód sanitarny". W uwagach brak jakichkolwiek wpisów.

 

Zgodnie z zasadą "jak masz coś zepsuć to lepiej nie rób" wysłałem auto na stacje gdzie był robiony przegląd rok temu.

 

Więc albo czegoś nie wiem (co najbardziej prawdopodobne) albo taki twór jak "samochód sanitarny" nie istnieje. Przynajmniej nie mogę znaleźć w klasyfikacji pojazdów. Jeżeli jednak źle widzę to proszę o info jakie musi spełniać warunki.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę, że to był to jakiś błąd po prostu.

 

Zareagowałeś dobrze, czyli:

 

"jak masz coś zepsuć to lepiej nie rób"

 

ale odsyłanie na inną SKP to pomyłka chyba. To auto powinno trafić do WK po poprawienie dowodu, a nie znów uzyskiwać kolejny "lewy" wpis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Jak napisałem wcześniej auto odesłałem na stację gdzie był robiony poprzedni przegląd. Świat diagnostów jest niewielki, po co mam robić problemy koledze, niech sam to wyjaśnia i się "kaja" przed WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że kolega nic nie wyjaśni tylko znów klepnie
i sądzę ,że tak będzie i on zarobi klient będzie szczęśliwy ,że nikt mu nie robi problemów - a jak byś zrobił badanie z N i klient do wydziału by musiał wtedy iść - ty byś zarobił a klient by w końcu zrozumiał sens badania technicznego ..... :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę, że to był to jakiś błąd po prostu.

 

Z pewnością błąd, spowodowany pewnie błędnym działaniem służącego do rejestracji pojazdów programu Pojazd - być może taki błąd powstał przy imporcie danych ze starych baz danych do nowego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę, że to był to jakiś błąd po prostu.

 

Z pewnością błąd, spowodowany pewnie błędnym działaniem służącego do rejestracji pojazdów programu Pojazd - być może taki błąd powstał przy imporcie danych ze starych baz danych do nowego programu.

 

Nie sądzę. Podobno poprzednim właścicielem pojazdu była lekarka.

Ale w tym momencie wchodzimy w wyszukiwanie drugiego dna. Najważniejsze jest wyjaśnione.

 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Podobno poprzednim właścicielem pojazdu była lekarka.

 

A jakby poprzednim właścicielem był strażak to byłby specjalny - pożarniczy? :evil:

 

Nie no sorry, ale tok myślenia niektórych kolegów może powalić słonia :P

 

PS. A jakby poprzednim właścicielem był grabarz to.... :evil: (o panu dźwigowym nie wspomnę) :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Podobno poprzednim właścicielem pojazdu była lekarka.

 

A jakby poprzednim właścicielem był strażak to byłby specjalny - pożarniczy? :evil:

 

Nie no sorry, ale tok myślenia niektórych kolegów może powalić słonia :P

 

PS. A jakby poprzednim właścicielem był grabarz to.... :evil: (o panu dźwigowym nie wspomnę) :x

 

Odnoszę wrażenie, że kompletnie mnie nie zrozumiałeś.

 

Zdaje sobie sprawę, że to jest błąd ale domniemam, że powstał raczej nieprzypadkowo. Był potrzebą chwili dla pani lekarki, która prowadziła działalność gospodarczą i w jakiś sposób trzeba było coś odliczyć. Ale to tylko moje wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że w WK, lub na SKP można powiedzieć jestem lekarka/strażakiem/grabarzem żeby dostać odpowiedni wpis odnośnie rodzaju pojazdu? :shock:

 

Ty tak poważnie? :razz:

 

Kolego - liczba postów na tym forum świadczy o pewnym doświadczeniu i wiedzy. Spójrz proszę na cyfrę michala_k czy moją i przemyśl sprawę :)

 

A powód pomyłki jak najbardziej jest taki jak mówi Michał. Błąd w systemie informatycznym w identyfikatorze pojazdu powstały w wyniku zastosowania starego/nowego katalogu i klasyfikacji. Lub zwykłe "omsknięcie" się palca na klawiaturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o panu dźwigowym nie wspomnę :x

I dobrze, bo musiałbyś mówić o windziarzu... :-P

Dźwig, to urządzenie przeznaczone tylko do podnoszenia o opuszczania osób/ładunków i tym jest wlaśnie winda.

Potocznie nazywane dźwigami, urządzenia na pojazdach samochodowych, są to żurawie.

Także podnoszą ładunki ale również, przemieszczają je na inne miejsca niż miejsce podnoszenia.

A robią to opratorzy żurawia.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że w WK, lub na SKP można powiedzieć jestem lekarka/strażakiem/grabarzem żeby dostać odpowiedni wpis odnośnie rodzaju pojazdu? :shock:

 

Kolega sugeruje, ze w/w lekarka "załatwiła" sobie odpowiednie kwity u jakiegoś osła diagnosty i to poszło do WK. A tam nie widzą bryki - prawda?

Tak ciężko to zrozumieć? Nawet taki ignorant jak ja to załapał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.