Skocz do zawartości

Przerejstrowanie pojazdu/współwłaściciel


mertruve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nabyłem ostatnio auto, na umowie znajdują się dane sprzedającego oraz moje. Chciałbym teraz przerejestrować auto na siebie i zrobić swojego ojca współwłaścicielem. Czy jego dane muszą być na umowie również? Co zrobić jeśli ich tam nie ma? Można po prostu dopisać innym charakterem pisma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio auto, na umowie znajdują się dane sprzedającego oraz moje. Chciałbym teraz przerejestrować auto na siebie i zrobić swojego ojca współwłaścicielem. Czy jego dane muszą być na umowie również? Co zrobić jeśli ich tam nie ma? Można po prostu dopisać innym charakterem pisma?

 

Najprościej spisać kolejną umowę kupna-sprzedaży albo darowizny z ojcem dotyczącą jakiegoś % pojazdu (np. 50%).

 

Każda zmiana pierwotnej umowy musiałaby zostać uzgodniona ze sprzedającym, gdyż oba egzemplarze (zarówno Twój jak i sprzedającego) powinny być jednobrzmiące. Sprzedający mógł już dokonać zgłoszenia zbycia, więc najprościej zrobić to za pomocą drugiej umowy jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Michał - w takiej sytuacji najlepiej nic nie dopisywać, tylko teraz sporządzić kolejną umowę z ojcem.

Doradzałabym umowę darowizny jakiejś części pojazdu, ponieważ w przypadku umowy kupna - sprzedaży musiałby być odprowadzony podatek (zależy od wartości samochodu). Natomiast w przypadku darowizny między ojcem i synem ( I-sza grupa podatkowa) kwota do ok. 9600 zł jest zwolniona z podatku (chyba kwota ta ostatnio się nie zmieniła? :-P ).

 

Zapewne chodzi Ci o zniżki w OC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli po pierwsze udaje sie do urzedu skarbowego, oplacam podatek w wysokosci 2% wartosci samochodu, nastepnie wydzial komunikacji gdzie dostarczam umowe kupna/sprzedazy, umowe darowizny na kwote 50% wartosci pojazdu umieszczonej na umowie, stary dowod rejestracyjny, oraz dotychczasowe tablice. Czy cos przeoczyłem?

 

Na umowie wartosc pojazdu wynosi 13tys, wiec kwote darowizny wpisalem 6.5tys, jak to wygląda wlasnie z oplaceniem tego podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sam załatwić sprawę rejestracji, to tata musi napisać Ci pełnomocnictwo, które dołączysz do wniosku. Do WK idziesz / idziecie z: umową kupna, umową darowizny, dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu (jeżeli była wydana), tablicami. Ponadto musisz mieć ważne OC i badanie techniczne - dobrze jak jeszcze przynajmniej 30 dni :)

 

[ Dodano: 16-05-2012, 20:42 ]

Na umowie wartosc pojazdu wynosi 13tys, wiec kwote darowizny wpisalem 6.5tys, jak to wygląda wlasnie z oplaceniem tego podatku?

Jeśli chodzi o umowę darowizny, to upewnij się jeszcze w US. Kwota darowizny zwolniona z podatku dotyczy ostatnich pięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli mam przygotowane

- umowa kupna/sprzedazy

- umowa darowizny

- pełnomocnictwo ojca do rejestracji pojazdu

- dowod rejestracyjny

- ubezpieczenie oc

- ważny przegląd

- kartę pojazdu

- aktualne tablice

- dowód osobisty swój i ojca

 

Wykonałem tez kopie umowy darowizny. To chyba wszystko? nowe tablice dostanę od ręki z miękkim dowodem? bo planuje stare zdjac dopiero na parkingu wydziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.