Skocz do zawartości

Uchwała NSA w sprawie sobót


Natasza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dotarły do kolegow pisma z wlasnych WK z odnosnikiem do strony www.didl.... itd. z opinia i wyrokiem NSA dotyczącym tego tematu.Do nas dotarło to wczoraj i jeszcze nie dzwoniłem do swego WK "w sprawie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mim zdaniem diagności będą urzędnikami państwowymi jeżeli będą przez państwo opłacani a tak mamy wolny rynek prywatne stacje i diagnostów na prywatnych etatach co prawda pod nadzorem urzędników państwowych i jeżeli trzeba to wykonanie badania o każdej porze dnia i nocy jest możliwe ,niestety jesteśmy obarczeni odpowiedzialnością karną toteż gdyby omawiane zmiany weszłyby w życie zrobi sie ciekawy mętlik i należy wspomnieć że diagnosta jest karany za błędnie wyznaczony termin następnego badania technicznego . Może trzeba byłoby póść dalej stosująć okres ochronny kiedy badanie kończy się wynikiem negatywnym a jest to ostatni dzień wazności badania może należałoby dać klientowi możliwość apelacji od badania.

a tak poważnie można by pomyśleć o zmianie rangi badania z negatywem za drobne usterki aby było to ciągle nagatywne (inaczej jak w projekcie ) ale było dowodem posiadania badania technicznego a nie jego braku jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jest szczegółowa odpowiedź z MTBiGM , że ma być na pierwszy roboczy .

http://www.klubdiagnosty.pl/

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym stanowiskiem udzielonym przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, zawierającym szczegółową odpowiedż w zakresie wyznaczania terminu okresowego badania technicznego, który przypada w dzień wolny tzn, w sobotę, niedzielę i dzień świąteczny.

 

Pytanie, które zostało skierowane do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sierpniu 2012 r.:

 

Jaki termin następnego okresowego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym powinien określić diagnosta samochodowy?

a) 14-08-2014 czwartek - dzień roboczy/powszedni

b) 15-08-2014 piątek - dzień wolny od pracy/świąteczny

c) 16-08-2014 sobota - dzień wolny od pracy

d) 17-08-2014 niedziela - dzień wolny od pracy

e) 18-08-2014 poniedziałek - dzień roboczy/powszedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta odpowiedź?

W wiadomych rękach .Wcale się nie zdziwię jak zostanie w swoim czasie wysłana do WK.

Z tego co mi wiadomo jest to odpowiedź z Departamentu Prawnego podpisana przez prawników a nie A.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy widziałes tą odpowiedź na własne patrzałki

Niestety ale nie , chyba się nikt nie odważy opublikować bez wyraźnej zgody.

Jestes bliżej "tych rąk"

Aż tak dobrych układów nie mam jak niektórzy sądzą. :-D

Mikołaj może wiele ale nie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odważy opublikować bez wyraźnej zgody.

 

Dla mnie dziwne postepowanie ministerstwa.

Chcemy jednolitych interpretacji-tak,

Jesli prawnicy MTBiGM odpowiedzieli .że ma byc tak ,a tak ,to do czyjej wiadomości -Jednej osoby 8)

Niech je rozeslą po całej Polsce do wszystkich WK ,albo napiszą w necie na swojej strone i będziemy robic bt jednolicie :D .

Sam sie śmieję z ostatniego zdania ;) -poprawiam się (wyznaczać termin) :P

 

No to czekamy na te rewelacje...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech je rozeslą po całej Polsce do wszystkich WK ,albo napiszą w necie na swojej strone i będziemy robic bt jednolicie :D .

 

Żartujesz? Diagnosta ma "robić" zgodnie z prawem, a nie opinią ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że robiąc "zgodnie z prawem"'robisz dobrze..

 

Jestem pewien i dopóki mi SKO nie wykaże, że nie mam racji, to żaden pracownik ministerstwa nie ma nic do tego. Zresztą do diagnostów tym bardziej nie ma. Taka jest nasza polska rzeczywistość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostę tak obowiązuje KPA, jak mnie Celibat.

Może firmy holownicze również obowiązuje KPA?

Przecież też świadczą usługi, w drodze porozumienia, dla Urzędów, Policji etc.

Idąc dalej, Pani z firmy dostarczającej artykuły biurowe również, w drodze porozumienia (umowa zawarta w drodze przetargu), je dostarcza.

Znaczy ....... obowiązuje ją KPA? :evil:

A pani ze spożywczego też świadczy usługi dla ...... urzędników, policjantów, prokuratorów, sędziów itd. ..... kurde no wypisz wymaluj ma sprzedawać bułki i parówki w ..... drodze postępowania administracyjnego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy widziałes tą odpowiedź na własne patrzałki

Niestety ale nie , chyba się nikt nie odważy opublikować bez wyraźnej zgody.

Mamy te same wątpliwości, bo wykorzystanie do odpłatnego rozpowszechnia pism Pani Dyrektor, to nie najlepszy pomysł.

Tym bardziej, że pisma te maja być dowodem w sprawie odmiennej interpretacji przepisów sprzecznych z obowiązującą ustawą. ( tak wynika z reklamy)

Nie wiem, czy Pani Dyrektor o tym wie, że mimo woli stała się uczestnikiem biznesowych interesów takiego biedaczka, który chce wyłudzić od diagnostów po 280 zł za para szkolenia, za między innymi prezentację tych pism w obwoźnej imprezie.

Czy to, aby nie chodzi o pisma od tej Pani. http://www.transport.gov.pl/2-4804c81827735.htm , jak by tak się zapytać co o tym sądzi?

Jestes bliżej "tych rąk"

Aż tak dobrych układów nie mam jak niektórzy sądzą. :-D

Mikołaj może wiele ale nie w tym przypadku.

Coś to tak tajemniczo brzmi ? :x:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.