Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
goskes

Praca dyplomowa

Polecane posty

goskes

Witam.

Robię projekt SKP na pracę mgr. i aktualnie zajmuję się analizą ekonomiczną takiego przedsięwzięcia. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki szacunkowo mogę przyjąć koszt postawienia nowego budynku SKP? (ze względu na technologię i poszczególne etapy)?

2. Jaki jest roczny koszt wymaganych przeglądów, legalizacji, homologacji itp.?

3. Jakiej wysokości podatek płaci właściciel?

Z góry dziękuję za odp.

goskes

Przejrzałem forum. To do czego podałeś link nie jest związane z moim tematem i nie ma tam odpowiedzi na żadne pytanie, wiec nie wiem po co mi ten link :)

blakop

Ad.1 To chyba raczej pytanie na forum budowlane, a nie tu. Przecież w zależności od regionu kraju jak i przyjętej technologi i sposobu budowy koszty będą mega różne. Na etapie samej budowy to przecież temat taki sam jak budowa domu - nie będzie jednej odpowiedzi.

Ad.2 Dużo zależy jaka stacja - okręgowa czy podstawowa?

Ad.3 Jaki podatek masz na myśli w ogóle??

goskes

ad.2 Przepraszam, zapomniałem wspomnieć - jest to podstawowa stacja kontroli.

ad.3 Chodzi mi o podatek dochodowy (ile %?). Nie znam się za bardzo na kwestiach ekonomicznych.

Jest coś co należy odliczyć od przychodu stacji poza: energią, wodą, materiałami biurowymi, opłatami dla pracowników, opłatami za legalizację itp. ?

Norbert Jezierski

ad.1. Zadzwoń do jakiejkolwiek firmy, która zajmuje się budową lub projektowaniem SKP i poproś o luźną wycenę 2-3 przykładowych projektów - może pomogą ? Przy odrobinie szczęścia możesz powołać się na forum i moja skromną osobę (Unimetal Złotów ?).

ad.3. Progresywny ? Liniowy ? Od osób fizycznych czy prawnych (spółka z o.O.) ? :D

Jest. Zapewne mnóstwo rzeczy.

Z pamięci - podatek od nieruchomości (nieruchomość na firmę), kanalizacja, komputery + oprogramowanie, reklama, urządzenia + ich bieżący serwis, opłaty za aktualizowanie literatury u danych technicznych/regulacyjnych ...

goskes

ad.3. Progresywny ? Liniowy ? Od osób fizycznych czy prawnych (spółka z o.O.) ? :D

Spółka to to nie będzie... więc od osób fizycznych? :o

Jest. Zapewne mnóstwo rzeczy.

Z pamięci - podatek od nieruchomości (nieruchomość na firmę), kanalizacja, komputery + oprogramowanie, reklama, urządzenia + ich bieżący serwis, opłaty za aktualizowanie literatury u danych technicznych/regulacyjnych ...

A przykładowo ile mniej więcej rocznie to wychodzi? Mógłby ktoś mi ceny trochę nakreślić?

Norbert Jezierski
Spółka to to nie będzie... więc od osób fizycznych? :o

Progresywny czy liniowy ?

A przykładowo ile mniej więcej rocznie to wychodzi? Mógłby ktoś mi ceny trochę nakreślić?

Szybkie poszukiwanie dla MNIEJ/WIĘCEJ: :D

1322525779_by_Jannnu22.jpg

IVVO

1. 0.6-1.2 mln

2. 5000 legalizacje, serwisy jeśli coś nie padnie, energia i media niemierzalne jeśli jest na terenie firmy i nie stanowi oddzielnego rozliczenie

3. VAT plus dochodowy w S.J

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.