Skocz do zawartości

Praca dyplomowa


goskes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię projekt SKP na pracę mgr. i aktualnie zajmuję się analizą ekonomiczną takiego przedsięwzięcia. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki szacunkowo mogę przyjąć koszt postawienia nowego budynku SKP? (ze względu na technologię i poszczególne etapy)?

2. Jaki jest roczny koszt wymaganych przeglądów, legalizacji, homologacji itp.?

3. Jakiej wysokości podatek płaci właściciel?

 

Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum. To do czego podałeś link nie jest związane z moim tematem i nie ma tam odpowiedzi na żadne pytanie, wiec nie wiem po co mi ten link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 To chyba raczej pytanie na forum budowlane, a nie tu. Przecież w zależności od regionu kraju jak i przyjętej technologi i sposobu budowy koszty będą mega różne. Na etapie samej budowy to przecież temat taki sam jak budowa domu - nie będzie jednej odpowiedzi.

 

Ad.2 Dużo zależy jaka stacja - okręgowa czy podstawowa?

 

Ad.3 Jaki podatek masz na myśli w ogóle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 Przepraszam, zapomniałem wspomnieć - jest to podstawowa stacja kontroli.

ad.3 Chodzi mi o podatek dochodowy (ile %?). Nie znam się za bardzo na kwestiach ekonomicznych.

 

Jest coś co należy odliczyć od przychodu stacji poza: energią, wodą, materiałami biurowymi, opłatami dla pracowników, opłatami za legalizację itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. Zadzwoń do jakiejkolwiek firmy, która zajmuje się budową lub projektowaniem SKP i poproś o luźną wycenę 2-3 przykładowych projektów - może pomogą ? Przy odrobinie szczęścia możesz powołać się na forum i moja skromną osobę (Unimetal Złotów ?).

 

ad.3. Progresywny ? Liniowy ? Od osób fizycznych czy prawnych (spółka z o.O.) ? :D

 

Jest. Zapewne mnóstwo rzeczy.

Z pamięci - podatek od nieruchomości (nieruchomość na firmę), kanalizacja, komputery + oprogramowanie, reklama, urządzenia + ich bieżący serwis, opłaty za aktualizowanie literatury u danych technicznych/regulacyjnych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.3. Progresywny ? Liniowy ? Od osób fizycznych czy prawnych (spółka z o.O.) ? :D

 

Spółka to to nie będzie... więc od osób fizycznych? :o

 

Jest. Zapewne mnóstwo rzeczy.

Z pamięci - podatek od nieruchomości (nieruchomość na firmę), kanalizacja, komputery + oprogramowanie, reklama, urządzenia + ich bieżący serwis, opłaty za aktualizowanie literatury u danych technicznych/regulacyjnych ...

 

A przykładowo ile mniej więcej rocznie to wychodzi? Mógłby ktoś mi ceny trochę nakreślić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółka to to nie będzie... więc od osób fizycznych? :o

Progresywny czy liniowy ?

 

A przykładowo ile mniej więcej rocznie to wychodzi? Mógłby ktoś mi ceny trochę nakreślić?

Szybkie poszukiwanie dla MNIEJ/WIĘCEJ: :D

 

1322525779_by_Jannnu22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 0.6-1.2 mln

2. 5000 legalizacje, serwisy jeśli coś nie padnie, energia i media niemierzalne jeśli jest na terenie firmy i nie stanowi oddzielnego rozliczenie

3. VAT plus dochodowy w S.J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.