Skocz do zawartości

Numer VIN na oddzielnej blaszce oraz brak tabliczki


Malefisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Otóż mam tkai problem posiadam auto kempingowe z 1991 r na peugeocie j5 auto w kabinei pod siedzeniami miało zbiorniki an wodę wiec przed sezonem wyjązłem wszystko wyrzucilem wykladziny i okazało się ze podloga kabiny jest do zrobienie (przerdzewiala w kilku miejscach)

 

Tylko problem jest taki że numer vin który mam w karcie pojazdu i dowodzie jest nabity na oddzielnej blaszce i byl przyklejony na stary numer klejem montażowym.

Starego numeru nie widac jest przerdzewiały i jaby zjechany szlifierką czy czymś takim.

W papierach są dwa numery vin jeden ten stary vf...... i potem ten obecny i jest adnotacja o zmianie numeru w brifie z ktorego to też wynika że zmiana byla robiona w niemczech.

 

Jak teraz to zrobić żeby bylo dobrze , chcę naprawić podlogę i co zrobić z tym numerem na blaszce?

 

Auto nie ma też tabliczki znamionowej która powinna chyba być na przednim pasie pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wszelkimi pracami rzeczoznawca.

Dobry rzeczoznawca dalej poprowadzi cię za rączkę i wszystko powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaby zjechany szlifierką
numeru VIN nie szlifuje się szlifierką tylko przekreśla się poziomą linią :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numeru VIN nie szlifuje się szlifierką tylko przekreśla się poziomą linią

 

Niektórzy szlifierką robią linie wystarczy cienka tarcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numeru VIN nie szlifuje się szlifierką tylko przekreśla się poziomą linią
Niektórzy szlifierką robią linie wystarczy cienka tarcza

 

A skąd wiecie jak robią za granicą? Bo ja doczytałem, że był nadawany w Niemczech

W papierach są dwa numery vin jeden ten stary vf...... i potem ten obecny i jest adnotacja o zmianie numeru w brifie z ktorego to też wynika że zmiana byla robiona w niemczech.

 

Gdzie takiego rzeczoznawcę szukać?

 

W googlach???? Tylko pamiętaj, że musi być na liście rzeczoznawców z ministerstwa. Albo podjedź na jakąś okręgówkę - na pewno jakiegoś znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podzwonię , ale wogóle myślicie że to jest możliwe żeby tak zostąly nabite numery na osobnej blaszce? Tak sobie myślę że może to z powodu korozji nie mieli gdzie nabić nowych to zrobili na blaszce. Albo jakoś tak tymczasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogóle myślicie że to jest możliwe żeby tak zostąly nabite numery na osobnej blaszce?

Jeżeli to jest camper, to prawdopodobnie firma robiaca zabudowę pojazdu nadała swój własny nr VIN. Sposób jego nadania i umieszczenie zapewne były zgodne z ówczesnymi przepisami kraju w którym to było zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brifie widnieje taki zapis z 18.09.1993r

Numer identyfikacyjny został czytelnie przekreślony i wbity obok na nowo podis i pieczęć.

 

A sprawa z tabliczką znamionową a raczej jej brakiem ? Czy taka tabliczka jest wymagana i czy można ją odtworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka tabliczka jest wymagana i czy można ją odtworzyć?

Jest wymagana, można wystąpić do WK o wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego melefisto czy przeczytałeś mój pierwszy post i coś zrobiłeś w tym kierunku, czy tylko tak teoretycznie będziesz coś szlifował, ale jeszcze nie wiesz co i gdzie :?::evil::cool:

 

[ Dodano: 22-05-2012, 18:19 ]

PS wydaje mi się, że są tam wszystkie niezbędne informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.