Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

ADHD 13

Badania techniczne według Wirtualnej Polski ;)))))))))))))))

Polecane posty

Psuj
W przypadku gdy pojazd jest niesprawny, otrzymamy pieczątkę do dowodu z informacją.

Przegląd samochodu dodatkowo trzeba wykonać jeśli założyliśmy hak holowniczy bądź instalację gazową.

:shock::shock::shock::shock::shock:

pentagram

Już poprawili :)

W przypadku gdy pojazd jest niesprawny, otrzymamy zaświadczenie ze stosowną informacją. Mamy wtedy 14 dni na usunięcie usterki. Jeśli przekroczymy ten termin bądź odwiedzimy inną stację badanie trzeba będzie wykonać od nowa. Gdy udamy się do tego samego punktu kontroli, zapłacimy jedynie za sprawdzenie tych elementów, które były wadliwe. Stawki za taką kontrolę również są ujednolicone i wynoszą:

Gee

Zgodnie z nowymi przepisami diagnosta może dopuścić do ruchu pojazd z drobnymi usterkami. Budzi to kontrowersje, bo niektóre z nich mogą powodować zagrożenie na drodze.

Samochód, który pozytywnie przechodzi przegląd techniczny, nie powinien mieć usterek zagrażających jego kierowcy i pasażerom ani innym uczestnikom ruchu drogowego.

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/badania-techniczne-pojazdow-teraz-przejdzie-je-auto-z-usterka-hamulcow

JANUSZ60

Nic dziwnego, że nawet pismaki się dziwią, skoro ,,,

Światła cofania

Uszkodzenie źródła światła- UD

Uszkodzenie klosza -UD

ale

Włączanie na biegu innym niż wsteczny- UI oraz

Możliwość włączenia, gdy urządzenie włączające silnik jest w położeniu uniemożliwiającym jego pracę -UI

Tylko jak sprawdzić, by dać UI, skoro nie musi świecić,,,

kowal

Mieszają w głowach tym ludziom -pożnij my musimy kłócić się z klientami i uświadamiać ich ,że decyzja zależy od nas. I słyszysz -ja już tu nigdy nie przyjadę -wolę tam i tam :shock:

darkdog

Akurat UD są wpisywane w rejestrze bynajmniej ja tak robie :) a w artykule co zamieścił Jacek redaktorek pisze że takowe usterki nigdzie nie są wpisywane ,wie że gdzieś dzwonią ale gdzie :x

Gee

Przykładowe usterki drobne, z którymi pojazd przejdzie z pozytywnym wynikiem badanie techniczne:

* brak zamknięcia (pokrywki) zbiorniczka płynu hamulcowego,

* wskaźnik ostrzegawczy poziomu płynu hamulcowego wskazuje niski poziom płynu lub nie działa,

* wycieki płynu z korektora siły hamowania,

* układ instalacji odmgławiającej (nawiewy i ogrzewanie szyb) nie działa lub jest wyraźnie uszkodzony,

* niezgodne z przepisami oświetlenie tablicy rejestracyjnej,

* w przypadku wymaganych wskaźników kontrolnych urządzeń oświetlenia - niezgodność z przepisami,

* niedziałająca żarówka światła cofania,

* uszkodzenie klosza światła cofania,

* światło kierunkowe (tzw. szperacz) jest zamontowane na innym pojeździe niż pojazd uprzywilejowany,

* elementy mocowania koła zapasowego są w złym stanie,

* nieprawidłowe działanie połączenia elektrycznego przy zaczepie pojazdu,

* brak adnotacji „HAK" lub "INSTALACJA GAZOWA" w dowodzie rejestracyjnym,

* urządzenie uniemożliwiające uruchomienie pojazdu - np. immobiliser - nie działa,

* włączenie klaksonu wymaga użycia siły,

* brak trójkąta ostrzegawczego lub jest on niekompletny.

No. :)

Prestidigitatorzy - do dzieła... wobec czego,czeka Was proces dydaktyczno-agresywny w systemie turbo wręcz...

Inaczej tego nazwać nie umiem... Jak dla mnie takie teksty , takie widzenie nadają się tylko do kuwety...

Co to za gość tworzy takie przepisy?

:shock:

JANUSZ60
Akurat UD są wpisywane w rejestrze bynajmniej ja tak robie :) a w artykule co zamieścił Jacek redaktorek pisze że takowe usterki nigdzie nie są wpisywane ,wie że gdzieś dzwonią ale gdzie

Tu akurat redaktorek dobrze poczytał, gdyż to że Ty UD wpisujesz nie znaczy ze jest taki obowiązek,,,

markes30
Akurat UD są wpisywane w rejestrze bynajmniej ja tak robie :) a w artykule co zamieścił Jacek redaktorek pisze że takowe usterki nigdzie nie są wpisywane ,wie że gdzieś dzwonią ale gdzie

Tu akurat redaktorek dobrze poczytał, gdyż to że Ty UD wpisujesz nie znaczy ze jest taki obowiązek,,,

Niestety jest taki obowiązek wynika z Dz.U poz 996 załącznik 8 !

crackers

napisz jeszcze jaki podpunkt tego załącznika

[ Dodano: 08-11-2012, 17:23 ]

16?

markes30

Proszę bardzo

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

crackers

no tak,zdąrzyłem do tego dojść,zgadza się

JANUSZ60

To jest niestety tylko jedna z interpretacji, już tu o tym mówiliśmy, że nie dotyczy usterek drobnych ,,,

Psuj
To jest niestety tylko jedna z interpretacji, już tu o tym mówiliśmy, że nie dotyczy usterek drobnych ,,,

:shock::shock: Jak można prosty łopatologiczny zapis interpretować? Usterki wpisuje się do rejestru. Koniec i kropka. Bez dalszych podziałów...

JANUSZ60
Jak można prosty łopatologiczny zapis interpretować?

Też mnie to dziwi ,,,

O cholera, czy ja przypadkiem nie zacząłem Cię pouczać?"

Nie , o to bym Cię nie posądził ,,,

blakop
Też mnie to dziwi ,,,

Właśnie Janusz - usterki, no nie?? A nie usterki drobne, usterki istotne lub stwarzające zagrożenie. Czyli do rejestru nie wpisujesz żadnych z tych trzech - dobrze kapuję?? :evil:

JANUSZ60
dobrze kapuję??

Źle kapujesz,,,

Wpisuję te, które każe wpisywać paragraf 6, i jak widzisz nie tylko ja to tak zrozumiałem,,,

blakop
Wpisuję te, które każe wpisywać paragraf 6

Wiesz - to że dziennikarz nie doczytał rozporządzenia do końca, to rozumiem. Kto by tam jakieś załączniki czytał.... Ale że Ty do tego miejsca nie doszedłeś to trochę mnie to szokuje...

Jak powiedział Psuj naprawdę trudno o bardziej czytelny przepis... Ale my chyba lubimy sobie komplikować życie, co?

JANUSZ60
to że dziennikarz nie doczytał rozporządzenia do końca

Akurat nie miałem na myśli dziennikarza,,,

darkdog
Ale my chyba lubimy sobie komplikować życie, co?

No niestety :razz: a szkoda takie to nasze życie :cry:

praktyk

Proszę bardzo

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

Kolumna pierwsza - nr.1

Przedmiot i zakres badania

Kolumna trzecia- nr.3

Usterki skutkujące uznaniem stanu technicznego za niezadowalający

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

Nie dotyczy to kolumny czwartej.

Kolumna czwarta nr.4

Wytyczne dotyczące oceny usterek*

UD UI USZ

Proszę to jeszcze raz przeanalizować.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.