Skocz do zawartości

Badania techniczne według Wirtualnej Polski ;)))))))))))))))


ADHD 13

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku gdy pojazd jest niesprawny, otrzymamy pieczątkę do dowodu z informacją.

 

Przegląd samochodu dodatkowo trzeba wykonać jeśli założyliśmy hak holowniczy bądź instalację gazową.

 

:shock::shock::shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawili :)

 

 

W przypadku gdy pojazd jest niesprawny, otrzymamy zaświadczenie ze stosowną informacją. Mamy wtedy 14 dni na usunięcie usterki. Jeśli przekroczymy ten termin bądź odwiedzimy inną stację badanie trzeba będzie wykonać od nowa. Gdy udamy się do tego samego punktu kontroli, zapłacimy jedynie za sprawdzenie tych elementów, które były wadliwe. Stawki za taką kontrolę również są ujednolicone i wynoszą:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nic dziwnego, że nawet pismaki się dziwią, skoro ,,,

Światła cofania

Uszkodzenie źródła światła- UD

Uszkodzenie klosza -UD

ale

Włączanie na biegu innym niż wsteczny- UI oraz

 

Możliwość włączenia, gdy urządzenie włączające silnik jest w położeniu uniemożliwiającym jego pracę -UI

 

Tylko jak sprawdzić, by dać UI, skoro nie musi świecić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszają w głowach tym ludziom -pożnij my musimy kłócić się z klientami i uświadamiać ich ,że decyzja zależy od nas. I słyszysz -ja już tu nigdy nie przyjadę -wolę tam i tam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat UD są wpisywane w rejestrze bynajmniej ja tak robie :) a w artykule co zamieścił Jacek redaktorek pisze że takowe usterki nigdzie nie są wpisywane ,wie że gdzieś dzwonią ale gdzie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat UD są wpisywane w rejestrze bynajmniej ja tak robie :) a w artykule co zamieścił Jacek redaktorek pisze że takowe usterki nigdzie nie są wpisywane ,wie że gdzieś dzwonią ale gdzie

Tu akurat redaktorek dobrze poczytał, gdyż to że Ty UD wpisujesz nie znaczy ze jest taki obowiązek,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat UD są wpisywane w rejestrze bynajmniej ja tak robie :) a w artykule co zamieścił Jacek redaktorek pisze że takowe usterki nigdzie nie są wpisywane ,wie że gdzieś dzwonią ale gdzie

Tu akurat redaktorek dobrze poczytał, gdyż to że Ty UD wpisujesz nie znaczy ze jest taki obowiązek,,,

Niestety jest taki obowiązek wynika z Dz.U poz 996 załącznik 8 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest taki obowiązek wynika z Dz.U poz 996 załącznik 8 !
_________________

 

napisz jeszcze jaki podpunkt tego załącznika

 

[ Dodano: 08-11-2012, 17:23 ]

16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jaki podpunkt tego załącznika

Proszę bardzo

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest taki obowiązek wynika z Dz.U poz 996 załącznik 8 !

To jest niestety tylko jedna z interpretacji, już tu o tym mówiliśmy, że nie dotyczy usterek drobnych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety tylko jedna z interpretacji, już tu o tym mówiliśmy, że nie dotyczy usterek drobnych ,,,

 

:shock::shock: Jak można prosty łopatologiczny zapis interpretować? Usterki wpisuje się do rejestru. Koniec i kropka. Bez dalszych podziałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można prosty łopatologiczny zapis interpretować?

Też mnie to dziwi ,,,

O cholera, czy ja przypadkiem nie zacząłem Cię pouczać?"

Nie , o to bym Cię nie posądził ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi ,,,

 

Właśnie Janusz - usterki, no nie?? A nie usterki drobne, usterki istotne lub stwarzające zagrożenie. Czyli do rejestru nie wpisujesz żadnych z tych trzech - dobrze kapuję?? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję te, które każe wpisywać paragraf 6

 

Wiesz - to że dziennikarz nie doczytał rozporządzenia do końca, to rozumiem. Kto by tam jakieś załączniki czytał.... Ale że Ty do tego miejsca nie doszedłeś to trochę mnie to szokuje...

 

Jak powiedział Psuj naprawdę trudno o bardziej czytelny przepis... Ale my chyba lubimy sobie komplikować życie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jaki podpunkt tego załącznika

Proszę bardzo

16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

Kolumna pierwsza - nr.1

Przedmiot i zakres badania

Kolumna trzecia- nr.3

Usterki skutkujące uznaniem stanu technicznego za niezadowalający

 

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.
16) stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2.

 

Nie dotyczy to kolumny czwartej.

Kolumna czwarta nr.4

Wytyczne dotyczące oceny usterek*

UD UI USZ

Proszę to jeszcze raz przeanalizować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.