Skocz do zawartości

Pozytywny czy negatywny


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jeśli był sprawny to za co mieliby płacić?

 

Sprawny może być i dlatego P ale brzydki bo ma wgniotkę która nie ma wpływu na stan techniczny a mają zapłacić za to żeby był jeszcze ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mają zapłacić za to żeby był jeszcze ładny

Właśnie że nie tacy skorzy do tego płacenia...

P na OBT daje im podstawę do drążenia tematu, zwłaszcza jeżeli były inne uszkodzenia niż tylko pofalowana blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam walczyłem z ubezpieczycielem. Auto sprawne ale od zderzaka przez maskę słupek dach i klapę porysowane głęboko. Walczyłem 5 miesięcy ale było warto. Ps w międzyczasie wyszło badanie i co? N za co? Bo diagnoście się nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie tacy skorzy do tego płacenia

 

To wiemy wszyscy :)

 

P na OBT daje im podstawę do drążenia tematu, zwłaszcza jeżeli były inne uszkodzenia niż tylko pofalowana blacha.

 

Jaką podstawę , pojazd jest przecież sprawny tylko pognieciony, a jak twierdzą że jest niesprawny to niech drążą temat i udowiodnią, życzę im powodzenia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojęć, OBT pojazdu a badanie dla ubezpieczyciela. W pierwszym przypadku rysa lub zagniecenie bez wystających ostrych krawędzi (wszystko sprawne) nie ma żadnego znaczenia na wynik badania, w drugim natomiast jeśli wykonujemy badanie dodatkowe (poz. 6.8) uszkodzenia muszą być usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką podstawę , pojazd jest przecież sprawny tylko pognieciony, a jak twierdzą że jest niesprawny to niech drążą temat i udowiodnią, życzę im powodzenia :razz:

 

No to powtórzę:

Drzwi się źle otwierają - trzeba wymienić zamek więc zamek był niesprawny

Szyba się nie opuszcza/podnosi - trzeba wymienić mechanizm podnoszenia szyby, więc był on niesprawny przy OBT

Kontrolka Airbag świeci więc uszkodzenie sterownika, poduszki/sensora, napinacza lub prawidłowości połączeń w tym układzie, ogólnie niesprawność tego układu przy czym jednocześnie układ ten rejestruje moment wystąpienia usterki i czas jej trwania.

Łatwo ustalić czy w czasie nieodległego OBT ta usterka była aktywna.

 

Więc jeśli tylko pogięta blacha to O.k. ale jesli jeszcze coś więcej to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli tylko pogięta blacha to O.k. ale jesli jeszcze coś więcej to

 

Mam takie pytanie przyjechal dzis klient na badanie wszystko wpozadku auto sprawne ale ma wgniecione drzwi kierowcy i pasazera

 

Toż przecież od początku jest mowa o tym że nie ma żadnych uszkodzeń oprócz wgnieceń :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick, nie denerwuj sie wczoraj już był piątek i nie wszyscy czytaja ze zrozumieniem :) szczególnie po :piwo:piwo:piwo .Miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek 1 jeśli ma tylko wgniecenia na drzwiach ja dam P (jak pisałem wczśniej) i uważam że przepisów nie złamię . Dla siebie w uwagach opiszę te uszkodzenia (przeciez one nie mają wpływu na brd) i nikt mi za to głowy nie urwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie w uwagach opiszę te uszkodzenia (przeciez one nie mają wpływu na brd) i nikt mi za to głowy nie urwie .

O.K. pod warunkiem, że mówisz o wpisie do uwag własnych.

Stacja 2008 ma taką opcję ale nie występuje ona we wszystkich innych programach dla SKP.

Więc to nie jest propozycja dla wszystkich.

Natomiast umieszczanie tych uwag w uwagach do zaświadczenia byłoby błędem bo tam możesz umieszczać te z powodu których dajesz N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż przecież od początku jest mowa o tym że nie ma żadnych uszkodzeń oprócz wgnieceń

Ale temat zawsze się rozwija i kazdy ma coś do powiedzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick, nie denerwuj sie wczoraj już był piątek i nie wszyscy czytaja ze zrozumieniem szczególnie po .Miłego weekendu

 

Ja się nigdy (prawie) nie denerwuję inaczej nie mógł bym pracować w tym zawodzie :D . Już parę :piwo spożyłem, a Perła z Lublina jest dla mnie :ok :ok :ok można powiedzieć taki smak z dzieciństwa :D . Chłopaki z lubelskiego wiedzą o czy piszę :) dobrze że mozna ją kupić tu gdzie teraz mieszkam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.