Skocz do zawartości

Okresowe na podstawie ubezpieczenia


wadi

Rekomendowane odpowiedzi

Klient zgubił dowód rejestracyjny przyczepy ,wysłałem do WK po zaświadczenie -nie wydali ,bo zaswiadczeń z danymi pojazdu dla SKP kategorycznie nie wydają,kazali mi zrobić okresowe na podstawie polisy oc ale dla mnie to nie jest dokument klient się denerwuje a ja na ładne oczy badania ne zrobię -impas ,rozmawiałem z wk art.72 ust 4 oni interpretuja inaczej że nie tyczy się on skp a tylko wk ,widziałem informację ministerstwa z dnia 30 marca 2012 w sprawie dokumentu innego niż dowód rejestracyjny,jest tam wzmianka o zaświadczeniu z danymi,o pokwitowaniu ale nie o polisie, komunikacja upiera się przy stwierdzeniu-inne dokumenty-ale dalej napisano umożliwiające diagnoście dokonanie identyfikacji pojazdu, nie wiem czy dalej się upierać o zaświadczenie a jeśli go nie wydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zgubił dowód rejestracyjny przyczepy

 

To niech jedzie tam gdzie robił ostatnie badanie po duplikat zaświadczenia o ile jeszcze ma ważne to badanie.

 

wysłałem do WK po zaświadczenie -nie wydali ,bo zaswiadczeń z danymi pojazdu dla SKP kategorycznie nie wydają,kazali mi zrobić okresowe na podstawie polisy oc ale dla mnie to nie jest dokument

 

To niech mu dadzą PC i czerwone tablice :evil: Na podstawie polisy też bym nie zrobił :razz:

 

Kiedy w tym zawodzie będzie normalnie :P NIGDY chyba :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz prawa zrobić badania bez dokumentu.

Na podstawie polisy, to można sobie pożyczyć 2 złote od krawężnika....... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zaswiadczeń z danymi pojazdu dla SKP kategorycznie nie wydają

 

Natomiast kategorycznie mają wydać tablice tymczasowe i PC na dojazd do SKP celem wykonania BT. :P

Oczywiście o ile klient kategorycznie tego zażąda... :evil:

U nas dają je bez żadnych problemów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

nie wiem czy dalej się upierać o zaświadczenie a jeśli go nie wydadzą.

Nie musisz się upierać, może są inni na twoje miejsce i wydział Ciebie sprawdza :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydział Ciebie sprawdza

 

nawet nie będziesz wiedział kiedy. Zrób jak ci radzą koledzy. Przypomnij sobie co potrzebujesz do identyfikacji pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zgubił dowód rejestracyjny przyczepy ,wysłałem do WK po zaświadczenie -nie wydali ,bo zaswiadczeń z danymi pojazdu dla SKP kategorycznie nie wydają,

 

Bo klient pewnie źle powiedział. Niech powie, że zgubił DR, a chce sprzedać pojazd - wtedy mu wydadzą, bo muszą. A zawsze się potem może ze sprzedaży rozmyślić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech powie, że zgubił DR, a chce sprzedać pojazd - wtedy mu wydadzą, bo muszą.

 

Błędne myślenie. Urząd jest OBOWIĄZANY wydać zaświadczenie na KAŻDE żądanie strony, która wykaże swój interes prawny w uzyskaniu takiego zaświadczenia. Urząd nie robi łaski, a sytuacje, w których wydaje się zaświadczenie nie są jakimś zamkniętym katalogiem przypadków. Niestety klient trafił na matoła w urzędzie. W sumie z tego co piszesz po rozmowie z nimi to zapewne cała ta jednostka ma takich pracowników... Takich niestety to nawet kształcić nie bardzo jest jak... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne myślenie. Urząd jest OBOWIĄZANY wydać zaświadczenie na KAŻDE żądanie strony, która wykaże swój interes prawny w uzyskaniu takiego zaświadczenia. Urząd nie robi łaski, a sytuacje, w których wydaje się zaświadczenie nie są jakimś zamkniętym katalogiem przypadków. Niestety klient trafił na matoła w urzędzie. W sumie z tego co piszesz po rozmowie z nimi to zapewne cała ta jednostka ma takich pracowników... Takich niestety to nawet kształcić nie bardzo jest jak... :-?

 

Ja to wszystko wiem i się zgadzam - ale właśnie ze względu na to, że trafił na matoła, to tak będzie najszybciej - może mu ten matoł wyda zaświadczenie od ręki (a o to chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd jest OBOWIĄZANY wydać zaświadczenie

Mialem juz takie przypadki i odbyło się to w ten własnie sposob jak piszesz.Klient nie mial zadnego problemu z uzyskaniem zaswiadczenia z WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz takie przypadki i odbyło się to w ten własnie sposob jak piszesz.Klient nie mial zadnego problemu z uzyskaniem zaswiadczenia z WK...

 

Normalny urząd (a raczej pracownik) - wyda. Ale na matoła najszybciej sposobem (a mój sposób może być najbliższy tokowi myślenia matoła) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - ale w tym urzędzie to bym się nie zdziwił, jakby gość wrócił z badaniem, a oni by go nie przyjęli... "Miał Pan sprzedać samochód, to proszę go sprzedać!!! " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana byłaby wypowiedź pracownika wk jakie w takiej sytuacji wydział wydaje zaswiadczenie ,wszędzie do okoła w wk nie ma problemu a w moim jest,wiem że żadnego dokumentu z wk klientowi nie wydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana byłaby wypowiedź pracownika wk jakie w takiej sytuacji wydział wydaje zaswiadczenie ,wszędzie do okoła w wk nie ma problemu a w moim jest,wiem że żadnego dokumentu z wk klientowi nie wydadzą.

 

WK powinien wydać zaświadczone zgodne ze wzorem określonym w załączniku do rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. W tym konkretnym przypadku klient musiałby złożyć wniosek wraz z oświadczeniem o zagubieniu DR i czekać na pisemną odpowiedź. Niestety przeciągnie się to pewnie w czasie - może szybciej, chociaż drożej, pobrać z WK PC i tymczasowe tablice w celu wykonania BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien wydać zaświadczone zgodne ze wzorem określonym w załączniku do rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Czy w takiej sytuacji musi wydać dokładnie takie zaświadczenie?

Zaświadczenie zgodne ze wzorem należy przedstawić do rejestracji w zamian za zagubiony DR.

W omawianym przypadku, moim zdaniem, może wydać inne zaświadczenie, oczywiście o treści żądanej przez osobę ubiegającą się o nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bzdurą jest pisanie o czekaniu. Urząd MA OBOWIĄZEK działać bez zbędnej zwłoki w przypadku spraw, które nie wymagają żadnych wyjaśnień, ustaleń itd., których stan faktyczny można ustalić "od ręki" w oparciu o dane i rejestry prowadzone przez ten urząd.

 

A w tym wypadku tak właśnie jest - klient prosi o wydruk zaświadczenia z danymi z ich systemu!!! Forma jest tu doprawdy dowolna, ale biorąc pod uwagę jedną z podstawowych zasad postępowania administracyjnego - prostotę i szybkość działania - wydruk zaświadczenia tego z systemu jest najszybsza drogą. Nie widzę większego sensu redagowania "na siłę" zaświadczenie o innej graficznej formie niż to generowane przez system POJAZD i przewidziane przepisami o rejestracji.

 

I uwaga - również odmowa wydania zaświadczenia powinna mieć formę pisemną - jest to postanowienie, na które służą odpowiednie instrumenty umożliwiające złożenie zażalenia. Warto też pamiętać, że w obecnym stanie prawnym już samo złożenie wniosku do danej instytucji umożliwia złożenie skargi do SKO - jeszcze przed rozstrzygnięciem jakimkolwiek ze strony urzędu. Możemy bowiem już na starcie złożyć skargę na przewlekłość postępowania - jeśli tak uważamy, a w omawianej sprawie nie wydanie zaświadczenia od ręki na pewno by to uzasadniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bzdurą jest pisanie o czekaniu. Urząd MA OBOWIĄZEK działać bez zbędnej zwłoki w przypadku spraw, które nie wymagają żadnych wyjaśnień, ustaleń itd., których stan faktyczny można ustalić "od ręki" w oparciu o dane i rejestry prowadzone przez ten urząd.

 

Wszystko się zgadza - ale w tym przypadku mamy do czynienia nie z normalnym urzędem, ale z "urzędem". Niestety wiele takich "urzędów" nie działa zgodnie z prawem, a najczęstszą odpowiedzią jest "nie da się tak". Niewiele osób decyduje się w takim momencie na drogę formalną poprzez złożenie wniosku itd. - każdy chce sprawę załatwić szybko, zwłaszcza jeśli chodzi o uziemiony pojazd. Ja z zasady nie odpuszczam - Ty też - ale przeciętny posiadacz pojazdu nie ma o tym wszystkim pojęcia. Jeśli usłyszy, że się nie da, to znaczy, że się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze akcja dzieje się dajmy na to w takiej Świdnicy to już w ogóle pozamiatane ;) Tylko wizyta u Plebana może pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze akcja dzieje się dajmy na to w takiej Świdnicy to już w ogóle pozamiatane ;) Tylko wizyta u Plebana może pomóc :)

 

Skierowałem pytanie do Świdnicy odnośnie zmiany izotermy na skrzynię. Odpowiedź była mniej więcej taka - co mój urząd ma do tego, oni nie odpowiedzą, trzeba złożyć odpowiednie dokumenty. Na pytanie jakie to dokumenty odpowiedzi już nie było. Chętnie bym ich przećwiczył :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz - tu znów wchodzi to co Ty mówisz - to jest pojazd użytkowy, dostawczy. On musi zarabiać. Oni sobie nie pozwolą na przestój pojazdu nie wiadomo ile. Bo oni za dzień bez dostaw wyjdą gorzej niż na wszelkich odszkodowaniach z urzędu... :?

 

Tu niestety trzeba ostro, z prawnikiem i do sądu powszechnego od razu - inaczej nie ujedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Znowu klient skierowany z wk na okresowe na ładne oczy bo zgubił dowód o zgrozo osoba nadzorująca stacje z ramienia starosty niczego złego w tym nie widzi ,chyba na innych stacjach tak robią a ja wymyślam, wk nie może wydać zaświadczenia za 17 zł bo diagnostom nie wydaje ,a diagnosta ma łamać prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wk nie może wydać zaświadczenia za 17 zł bo diagnostom nie wydaje

WK nie wydaje diagnoście tylko właścicielowi na jego żądanie.

Co prawda ze swojego wydziału nie widziałem zaświadczenia ale wiem z rozmowy z kierownikiem że nie ma problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.