Skocz do zawartości

Dokumenty po badaniu.


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem się przywitać. Witam Wszystkich. Niedawno udało mi się zaliczyć teorię więc nadszedł czas na praktyczny. Prosił bym Was o wyjaśnienie mi paru spraw związanych z wystawianiem dokumentów po DBTP.

 

1. Czy robiąc Badanie Dodatkowe ADR wystawiamy tylko zaświadczenie z badania ADR czy zaświadczenie z BTP też wystawiamy?

2. Czy przy dodatkowym atobusie na 100 tylko zaśw. z Auto100 czy również zaśw. z BTP.

3. Czy przy skierowanym na identyfikację lub w celu ustalenia danych niezbędnych do rej. wystawiamy zaśw. z BTP i czy wpisujemy dodatkowo coś w uwagach? Jak tak to co? Oraz czy przekreślamy obydwie pozycje art.66 czy tylko jedną? wydaje mi się że jedną, ale chcę się upewnić. Oraz czy wystawiamy DIP wydaje mi się że nie, ale pomału zaczynam w siebie wątpić.

 

Czym więcej się uczę tym wydaje mi się że mniej wiem. Egzamin praktyczny mam 27.06 w Luboniu więc proszę o rady na co zwrócić szczególną uwagę i czego mogę się tam spodziewać. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    14

  • praktyk

    12

  • Demart

    12

  • blakop

    8

Ad.1

Dokument zwykłego badania + dodatkowy dokument z badania ADR

Ad.2

Tylko zaświadczenie z auto100km/h

Ad.3

Wystawiamy BTP + DIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Dokument zwykłego badania + dodatkowy dokument z badania ADR

Ad.2

Tylko zaświadczenie z auto100km/h

Ad.3

Wystawiamy BTP + DIP

 

Kolego jesteś pewien? Może ktoś to jeszcze potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy robiąc Badanie Dodatkowe ADR wystawiamy tylko zaświadczenie z badania ADR czy zaświadczenie z BTP też wystawiamy?

 

To zależy od oddziału TDT do którego to idzie :razz: . Jeśli ADR robisz razem z okresowym (a najczęściej tak jest) to wstawiasz stempelek do DR i zaświadczenie ADR drukujesz, natomiast jeśli idzie do innego oddziału TDT to robisz okresowe wstawiasz stempel do DR drukujesz zaświadczenie z badania + zaświadczenie ADR. A wszystko to zależy od pracownika (pracownicy) TDT'u który będzie wystawiał "czerwony pasek" :P:x

 

2. Czy przy dodatkowym atobusie na 100 tylko zaśw. z Auto100 czy również zaśw. z BTP.

 

Stempelek w DR + zaświadczenie dla autobusu 100 km/h

 

3. Czy przy skierowanym na identyfikację lub w celu ustalenia danych niezbędnych do rej. wystawiamy

 

Wystawiam tylko zaświadczenie z badania pkt 1 i 2 wykreślone bo jest to traktowane jak badanie dodatkowe i uwagach do zaświadczenia wpisuję to o czym jest mowa w skierowaniu na badanie lub o jakie dane techniczne wnioskuje urząd lub właściciel .

 

To tak z praktyki bo egzamin to już kilka lat wstecz jak zdawałem :) i moja wiedza teoretyczna może być trochę nieaktualna :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy robiąc Badanie Dodatkowe ADR wystawiamy tylko zaświadczenie z badania ADR czy zaświadczenie z BTP też wystawiamy?

 

To zależy od oddziału TDT do którego to idzie :razz: . Jeśli ADR robisz razem z okresowym (a najczęściej tak jest) to wstawiasz stempelek do DR i zaświadczenie ADR drukujesz, natomiast jeśli idzie do innego oddziału TDT to robisz okresowe wstawiasz stempel do DR drukujesz zaświadczenie z badania + zaświadczenie ADR. A wszystko to zależy od pracownika (pracownicy) TDT'u który będzie wystawiał "czerwony pasek" :P:x

 

2. Czy przy dodatkowym atobusie na 100 tylko zaśw. z Auto100 czy również zaśw. z BTP.

 

Stempelek w DR + zaświadczenie dla autobusu 100 km/h

 

3. Czy przy skierowanym na identyfikację lub w celu ustalenia danych niezbędnych do rej. wystawiamy

 

Wystawiam tylko zaświadczenie z badania pkt 1 i 2 wykreślone bo jest to traktowane jak badanie dodatkowe i uwagach do zaświadczenia wpisuję to o czym jest mowa w skierowaniu na badanie lub o jakie dane techniczne wnioskuje urząd lub właściciel .

 

To tak z praktyki bo egzamin to już kilka lat wstecz jak zdawałem :) i moja wiedza teoretyczna może być trochę nieaktualna :lol::lol::lol:

 

 

Chodziło mi o samo dodatkowe więc bez stempli i chyba bez zaświadczenia z BTP. Tylko zaświadczenia z dodatkowych ADR i 100 o ile się nie mylę. Zastanawiam się nad tym 3 pytaniem czy skreślać art.66 jedną i drugą pozycję czy tylko jedeną bo w opisie jest napisane (w wyniku przeprowadzania dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania poz.1i2 skreśla się), a identyfikacja jest jedną z czynności badania okresowego. Może mnie ktoś uświadomić czy dobrze kombinuje. Czy może chodzi o całość okresowego? Ale namieszałem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał do 1 i 2 pytania zaświadczenie z badania + zaświadczenie ADR lub autobus 100 a co mi szkodzi wydrukować dodatkową kartkę lepiej dać coś za dużo niż ganiać klienta w tą i z powrotem.

 

Natomiast co do pytania 3. Skreślasz punkt 1 i 2 w zaświadczeniu, ponieważ nie określasz terminu następnego badania jest to tylko badanie dodatkowe bez określania wyniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał do 1 i 2 pytania zaświadczenie z badania + zaświadczenie ADR lub autobus 100 a co mi szkodzi wydrukować dodatkową kartkę lepiej dać coś za dużo niż ganiać klienta w tą i z powrotem.

 

Natomiast co do pytania 3. Skreślasz punkt 1 i 2 w zaświadczeniu, ponieważ nie określasz terminu następnego badania jest to tylko badanie dodatkowe bez określania wyniku .

 

Ok rozumiem. Czyli w pyt.3 datę następnego badania wpisuję tą co była w dowodzie? Co do 1 i 2 to na egzaminie chyba za dużo lepiej nie wypisywać? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w pyt.3 datę następnego badania wpisuję tą co była w dowodzie?

 

Żadnej daty nie wpisujesz tylko możesz wstawić X lub "wg.DR" ale nie podajesz terminu następnego badania w formie daty

 

Co do 1 i 2 to na egzaminie chyba za dużo lepiej nie wypisywać?

 

No za dużo też nie dobrze, ale to zależy od egzaminatora i on uznaje że to za dużo.

 

4. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.

§ 4. 1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 9, dla którego Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego towarów

niebezpiecznych (ADR), sporządzona w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 27 poz.

162), zwana dalej "umową ADR", wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta dokonujący badania technicznego wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. Wzór oraz sposób wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.

 

A teraz inne pytanie na jaki okres wystawisz zaświadczenie ADR czy BUS100 jak będzie jeszcze ważne badanie okresowe i klient chce tylko samo dodatkowe skoro:

 

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

Dasz ADR na rok od dnia badania czy do daty badania okresowego i podobnie bus 100 na pół roku od badania dodatkowego czy do terminu badania okresowego :mrgreen:::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3

Wystawiamy BTP + DIP

 

Absolutnie nie. DIP jest załącznikiem wyłącznie do badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w pyt.3 datę następnego badania wpisuję tą co była w dowodzie?

 

Żadnej daty nie wpisujesz tylko możesz wstawić X lub "wg.DR" ale nie podajesz terminu następnego badania w formie daty

 

Co do 1 i 2 to na egzaminie chyba za dużo lepiej nie wypisywać?

 

No za dużo też nie dobrze, ale to zależy od egzaminatora i on uznaje że to za dużo.

 

4. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.

§ 4. 1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 9, dla którego Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego towarów

niebezpiecznych (ADR), sporządzona w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz. U. z 2009 r. Nr 27 poz.

162), zwana dalej "umową ADR", wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta dokonujący badania technicznego wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. Wzór oraz sposób wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.

 

A teraz inne pytanie na jaki okres wystawisz zaświadczenie ADR czy BUS100 jak będzie jeszcze ważne badanie okresowe i klient chce tylko samo dodatkowe skoro:

 

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

Dasz ADR na rok od dnia badania czy do daty badania okresowego i podobnie bus 100 na pół roku od badania dodatkowego czy do terminu badania okresowego :mrgreen:::hey

 

Z tego co pamiętam z kursu to ADR na rok, a bus 100 na pół pomimo okresowego. Klient musi przyjechać jeszcze raz na okresowe chyba że życzy sobie okresowe wcześniej przed terminem przy dodatkowym. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z kursu to ADR na rok

 

Jak możesz dać na rok (pół roku dla bus100) skoro to dodatkowe badanie :razz::razz::razz: a jak dodatkowe to bez określania terminu badania przecież :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bus 100 na pół pomimo okresowego

Jest jakieś inne wyjście?

Zaświadczenie jest ważne 1/2 roku od daty wystawienia ,tj. do:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Troszkę namieszane w tym temacie. Dla upewnienia zapytam? Badanie dodatkowe autobusu do 100km/h nie musi byc wykonane razem z okresowym? Zaświadzenie ważne jest poł roku i nie ma wpływu na badanie okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego

okresowego badania technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe autobusu do 100km/h nie musi byc wykonane razem z okresowym? Zaświadzenie ważne jest poł roku i nie ma wpływu na badanie okresowe?

 

Badanie dodatkowe wykonuje się niezależnie od okresowego. Zaświadczenie z takiego badania nie ma terminu ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe wykonuje się niezależnie od okresowego. Zaświadczenie z takiego badania nie ma terminu ważności.

Jest jeden wyjatek od tej reguły,który odnosi się do autobusu 100km/h polegajacy na tym, że:

Zaświadzenie ważne jest poł roku i nie ma wpływu na badanie okresowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe wykonuje się niezależnie od okresowego. Zaświadczenie z takiego badania nie ma terminu ważności.

Jest jeden wyjatek od tej reguły,który odnosi się do autobusu 100km/h polegajacy na tym, że:

Zaświadzenie ważne jest poł roku i nie ma wpływu na badanie okresowe?

 

Fakt - zaświadczenie ma termin ważności (ale nie ma terminu badania jako takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadzczeniu z badania dodatkowego autobusu do 100km/h masz jasno napisane ze ważne jest 1/2 roku od dnia wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaświadzczeniu z badania dodatkowego autobusu do 100km/h masz jasno napisane ze ważne jest 1/2 roku od dnia wydania

 

Zgadza się - już sprostowałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jeszcze jedno pytanko w tym temacie. Czy w zaświadczeniu z BTP po badaniu okresowym cysterny ADR, która załóżmy nie przechodzi badania w uwagach wpisujemy numer i datę wystawienia protokołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się wpisywać, bo to jedyny ślad, że sprawdziłeś posiadanie przez klienta dokumentacji dozorowej przed przystąpieniem do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uwagach wpisujemy numer i datę wystawienia protokołu?

Czy w uwagach to nie jest to sprecyzowane. Zgodnie z załącznikiem 8 Dz.U. 155 musi być ta informacja zawarta w rejestrze badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie bo już zaczynam wątpić w siebie. Ostatnio jeden diagnosta powiedział mi że się nie wpisuje i zbaraniałem, a 27.06 mam praktyczny w Luboniu i im więcej czytam tym więcej niewiadomych. Mam jeszcze pytanie czy robiąc auto z gazem wpisujemy też nr.butli czy tylko nr. protokołu i decyzji i datę wystawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy robiąc auto z gazem wpisujemy też nr.butli czy tylko nr. protokołu i decyzji i datę wystawienia?

Dz. U. nr155 poz. 1232 par.6 , pkt 6

 

6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym

mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta

w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu

urządzenia technicznego do eksploatacji, podając

numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji

dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej

przez właściwy organ dozoru technicznego.

 

W numerze tychże najczęściej jest zawarty numer zbiornika,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.