Skocz do zawartości

Dokumenty po badaniu.


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie czy robiąc auto z gazem wpisujemy też nr.butli czy tylko nr. protokołu i decyzji i datę wystawienia?

To zależy , JANUSZ60 wkleiłeś starą wersję .

„6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urządzeniem technicznym,

o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy,

uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza

informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego

do eksploatacji, podając numer i datę

wystawienia protokołu oraz decyzji dopuszczającej

urządzenie do eksploatacji wydanej przez

właściwy organ dozoru technicznego. Dla

zbiorników gazu LPG, dla których nie określono

numeru protokołu lub numeru decyzji wydanej

przez Dyrektora TDT zamieszcza się numer

zbiornika oraz datę ważności decyzji wydanej

przez Dyrektora TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    14

  • praktyk

    12

  • Demart

    12

  • blakop

    8

wkleiłeś starą wersję .

Dzięki, faktycznie wrzuciłem z rozpędu, a tu już ponad rok chodzi Twoja wersja.

W każdym razie numer zbiornika i termin ważności wpisuję zawsze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Mam jeszcze jedno pytanie. Co wpisujemy w zaświadczeniu z BTP po badaniu dodatkowym po zmianach konstrukcyjnych. Bo jak wiem to robimy opis zmian i wystawiamy zaświadczenie z BTP. Czy może nic nie wpisujemy tylko wykreślamy jeden z art.66? Chociaż wszędzie mi tłumaczono że przy dodatkowym wykreślamy zawsze obydwa. Nie bardzo jest to dla mnie logiczne przy tym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może nic nie wpisujemy tylko wykreślamy jeden z art.66? Chociaż wszędzie mi tłumaczono że przy dodatkowym wykreślamy zawsze obydwa. Nie bardzo jest to dla mnie logiczne przy tym badaniu.

 

Badanie dodatkowe po zmianach konstrukcyjnych w zasadzie zawiera zakres badania okresowego, więc należy skreślić tylko jeden. Patrz objaśnienia ** do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może nic nie wpisujemy tylko wykreślamy jeden z art.66? Chociaż wszędzie mi tłumaczono że przy dodatkowym wykreślamy zawsze obydwa. Nie bardzo jest to dla mnie logiczne przy tym badaniu.

 

Badanie dodatkowe po zmianach konstrukcyjnych w zasadzie zawiera zakres badania okresowego, więc należy skreślić tylko jeden. Patrz objaśnienia ** do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Właśnie kolego cały czas tak myślałem, ale teraz to już nie wiem. Czyli skierowanego po wypadku drogowym skreślamy jedno czy dwa. Tam też jest zakres od 1-10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to na egzaminie :D jesli jest w pokwitowaniu zatrzymanego dowodu wystawionego przez policjanta wpisane np zbite lampy i błotnik uszkodzony to skreślamy obydwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie powypadkowe, też jest badaniem dodatkowym. Przy badaniach dodatkowych nie określamy daty następnego badania, więc skreślamy oba. Badanie to wykonujemy zawsze na pokwitowanie policyjne, bo zawsze zabierają dowód, dlatego w uwagach zaznaczamy, że ustała przyczyna zatrzymania DR i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie kolego cały czas tak myślałem, ale teraz to już nie wiem. Czyli skierowanego po wypadku drogowym skreślamy jedno czy dwa. Tam też jest zakres od 1-10?

 

Doczytaj dokładnie, czym różnią się te dwa badania.

W zmianach robisz cały zakres okresowego, natomiast w skierowanym tylko wymienione usterki z tego zakresu.

Poza tym interpretacje w tym temacie nadal są różne, więc na egzaminie możesz spotkać się z odmienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkleiłeś starą wersję .

Dzięki, faktycznie wrzuciłem z rozpędu, a tu już ponad rok chodzi Twoja wersja.

W każdym razie numer zbiornika i termin ważności wpisuję zawsze,,,

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20091551232

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20111040604+2011%2411%2424&min=1

Na dzień dzisiejszy obydwie wersje obowiązujące, lecz dotyczą ”o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji,” .

Diagnosta w dniu badania ma sprawdzić pojazd na gaz czy posiada dokument „ dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny, potwierdzających jego sprawność.” Tak napisali w rozporzadzeniach a jak jest w ustawie?

To są niestety dwa różne dokumenty. :evil:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisali w rozporzadzeniach a jak jest w ustawie?

Dopóki rozporządzenie jest aktem wykonawczym do ustawy uszczegóławiającym jej zapisy dopóty jest wszystko w porządku.Gorzej, gdy jego zapisy przeczą zapisom ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie kolego cały czas tak myślałem, ale teraz to już nie wiem. Czyli skierowanego po wypadku drogowym skreślamy jedno czy dwa. Tam też jest zakres od 1-10?

 

Doczytaj dokładnie, czym różnią się te dwa badania.

W zmianach robisz cały zakres okresowego, natomiast w skierowanym tylko wymienione usterki z tego zakresu.

Poza tym interpretacje w tym temacie nadal są różne, więc na egzaminie możesz spotkać się z odmienną.

 

Tak Kolego z tym że jak będzie skierowany po wypadku bez wymienionych uszkodzeń robimy całe od 1-10 czyli wykreślamy jeden art.66. Dobrze myślę czy się mylę? Jak w końcu zrobić na egzaminie? Szkoda by było oblać przy wypełnianiu zaświadczenia.

Jeszcze jedno pytanie. Jak w skierowaniu było by napisane uszkodzone światła, maska, szyba to rozumiem że zakresu z załącznika nr.4 dział 1 pkt.1 nie robimy? I wtedy wykreślamy obydwa art.66?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że jak będzie skierowany po wypadku bez wymienionych uszkodzeń robimy całe od 1-10 czyli wykreślamy jeden art.66

 

Nie - przy każdym dodatkowym (za wyjątkiem zmian konstrukcyjnych ) wykreślamy oba punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki rozporządzenie jest aktem wykonawczym do ustawy uszczegóławiającym jej zapisy dopóty jest wszystko w porządku.

 

Sęk w tym, że nieraz trudno rozpoznać granicę pomiędzy uszczegóławianiem obowiązku określonego ustawą od tworzenia w praktyce całkowicie nowego obowiązku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Czyli skreślam obydwa przy każdym dodatkowym tylko przy dodatkowym po zmianach jedno.

A co wtedy wpiszesz do rejestru P czy N a moze też X ?

A jak wynik tego badania będzie negatywny, to też skreślisz obydwie pozycje ? :x:shock::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Czyli skreślam obydwa przy każdym dodatkowym tylko przy dodatkowym po zmianach jedno.

A co wtedy wpiszesz do rejestru P czy N a moze też X ?

A jak wynik tego badania będzie negatywny, to też skreślisz obydwie pozycje ? :x:shock::!:

 

Na to wychodzi że x. Jak nie to mnie uświadom kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Czyli skreślam obydwa przy każdym dodatkowym tylko przy dodatkowym po zmianach jedno.

A co wtedy wpiszesz do rejestru P czy N a moze też X ?

A jak wynik tego badania będzie negatywny, to też skreślisz obydwie pozycje ? :x:shock::!:

 

Przecież jest wyraźnie napisane, że skreśla się obydwie pozycje przy badaniu, którego zakres nie obejmuje badania okresowego i nie jest to uzależnione od wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wyraźnie napisane, że skreśla się obydwie pozycje przy badaniu, którego zakres nie obejmuje badania okresowego i nie jest to uzależnione od wyniku badania.

Zacytuj to z ustawy i powołaj się na odpowiedni art., albo z rozporzadzenia z powołaniem się na odpowiedni paragraf. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wyraźnie napisane, że skreśla się obydwie pozycje przy badaniu, którego zakres nie obejmuje badania okresowego i nie jest to uzależnione od wyniku badania.

Zacytuj to z ustawy i powołaj się na odpowiedni art., albo z rozporzadzenia z powołaniem się na odpowiedni paragraf. :razz:

Dz u. 155 poz. 1232

Par.2 pkt 4

4. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu

technicznym pojazdu określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

 

a reszta jest w objaśnieniach tego zaświadczenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wyraźnie napisane, że skreśla się obydwie pozycje przy badaniu, którego zakres nie obejmuje badania okresowego i nie jest to uzależnione od wyniku badania.

Zacytuj to z ustawy i powołaj się na odpowiedni art., albo z rozporzadzenia z powołaniem się na odpowiedni paragraf. :razz:

 

Elementem rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach jest załącznik nr 2 - wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. We wzorze tego zaświadczenia zawarty jest opis ** - tam jest napisane kiedy się skreśla oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest wyraźnie napisane, że skreśla się obydwie pozycje przy badaniu, którego zakres nie obejmuje badania okresowego i nie jest to uzależnione od wyniku badania.

Zacytuj to z ustawy i powołaj się na odpowiedni art., albo z rozporzadzenia z powołaniem się na odpowiedni paragraf. :razz:

 

Elementem rozporządzenia w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach jest załącznik nr 2 - wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. We wzorze tego zaświadczenia zawarty jest opis ** - tam jest napisane kiedy się skreśla oba.

To nie jest elementem ustawy :evil: ani tez rozporządzenia . Nie odpowiedziałeś na moje pytanie i w ten sposób mozemy sobie dyskutować do ......... :shock:

No to napisz konkretnie jak ma wygladac zaświadczenie w sytuacji gdy pojazd nie został naprawiony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest elementem ustawy :evil: ani tez rozporządzenia . Nie odpowiedziałeś na moje pytanie i w ten sposób mozemy sobie dyskutować do ......... :shock:

No to napisz konkretnie jak ma wygladac zaświadczenie w sytuacji gdy pojazd nie został naprawiony.

 

Jasne - załącznik do rozporządzenia nie jest jego elementem. Chyba dalsza dyskusja nie ma sensu skoro wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - załącznik do rozporządzenia nie jest jego elementem. Chyba dalsza dyskusja nie ma sensu skoro wiesz lepiej.

Załącznik tak :!:

No co tak trudno odpowiedzieć na konkretne pytanie :D

Napisz jak ma wygladać zaświadczenie w sytuacji gdy po naprawie pojazd nie spełnia ustawowych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak ma wygladać zaświadczenie w sytuacji gdy po naprawie pojazd nie spełnia ustawowych wymagań.

 

Zgodnie z opisem (**) mają być skreślone oba punkty jeśli nie wykonywało się zakresu badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - ale rozumiesz pytanie??

 

Napisz jak ma wygladać zaświadczenie w sytuacji gdy po naprawie pojazd nie spełnia ustawowych wymagań.

 

Ja nie chcę bić piany - temat trochę poza mną, ale praktyk ma rację. Zaświadczenie z takiego badania zarówno z wynikiem "pozytywnym" jak i "negatywnym" będzie wyglądało... tak samo wg rozporządzenia!! Skąd będziesz wiedział Michał, czy ustały przyczyny zatrzymania dowodu, jak klient przyjdzie po odbiór zatrzymanego DR z takim zaświadczeniem?? Sprawa rejestru na SKP to kolejny problem... Jaki tak naprawdę był wynik badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.