Skocz do zawartości

Dokumenty po badaniu.


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jak ma wygladać zaświadczenie w sytuacji gdy po naprawie pojazd nie spełnia ustawowych wymagań.

 

Zgodnie z opisem (**) mają być skreślone oba punkty jeśli nie wykonywało się zakresu badania okresowego.

Tak jest faktycznie w opisie i na tej podstawie ma diagnosta wydać zaświadczenie użytkownikowi niesprawnego pojazdu a urzędnik WK oddaje mu uprzednio zatrzymany DR. Sprawdź sobie przy okazki rozporzadzenie o wydawaniu dokumentów w tym zakresie a tak przy okazji to cel bezpieczeństwa w ruchu drgowym został spełniony. :? : :evil:

Użytkownik ma nienaprawiony samochód i w nagrodę urzędnik wydaje mu DR. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    14

  • praktyk

    12

  • Demart

    12

  • blakop

    8

Cóż - tak określił to ustawodawca. W praktyce spotykam się z wpisami w uwagach typu "ustała przyczyna zatrzymania DR - pojazd sprawny" itp.

 

Czytając natomiast opis ***** w uwagach powinny być wpisane usterki, więc jeśli po badaniu pojazd nadal ma takowe - powinny zostać tam wpisane (co można by tłumaczyć, że jeśli ich nie ma to pojazd przeszedł badanie "pozytywnie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - tak określił to ustawodawca. W praktyce spotykam się z wpisami w uwagach typu "ustała przyczyna zatrzymania DR - pojazd sprawny" itp.

 

Czytając natomiast opis ***** w uwagach powinny być wpisane usterki, więc jeśli po badaniu pojazd nadal ma takowe - powinny zostać tam wpisane (co można by tłumaczyć, że jeśli ich nie ma to pojazd przeszedł badanie "pozytywnie")

No więc zacytuj to co teraz napisałeś z tego opisu co ma diagnosta wpisać po skresleniu poz.1i2.

No i będziemy kwita jak mamy się trzymać opisu a radosnej twórczości :?::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zacytuj to co teraz napisałeś z tego opisu co ma diagnosta wpisać po skresleniu poz.1i2.

No i będziemy kwita jak mamy się trzymać opisu a radosnej twórczości :?::shock:

 

Jeśli są usterki - ma je wpisać w uwagach. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zacytuj to co teraz napisałeś z tego opisu co ma diagnosta wpisać po skresleniu poz.1i2.

 

Z tego wniosek, że jak pojazd sprawny, nie wpisuje nic. Jak ciągle niesprawny to wymienia co jest ciągle uszkodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są usterki - ma je wpisać w uwagach. Tyle.

Pomyliłeś rodzaje badań.

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

****** Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, wpisać odpowiednio jeden z punktów wymienionych w art. 86 ust. 4 pkt 1-4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.), np.: "art. 86 ust. 4 pkt 1" (jeden).

To wszysko na ten temat co napisano w opisie a wiec to co Ty piszesz jest radosna twórczoscia. :sad:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyk - czy Ty w ogóle czytasz co się pisze??? ***** 5 gwiazdek (słownie PIĘĆ) - tam się wpisuje w uwagach usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyk - czy Ty w ogóle czytasz co się pisze??? ***** 5 gwiazdek (słownie PIĘĆ) - tam się wpisuje w uwagach usterki.

Wiem ,wiem co pisze i proszę niczego nie przekręcaj :razz:

Po skreśleniu pozycji 1i2 na zaświadczeniu, nic się nie wpisuje w uwagach :lol: i to jest zgodne z opisem który dla Ciebie stanowi prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazanie, że ma być wypełniony pkt 2 zaświadczenia wyklucza możliwość wypełnienia również pkt 1 zgodnie z instrukcjami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wskazanie, że ma być wypełniony pkt 2 zaświadczenia wyklucza możliwość wypełnienia również pkt 1 zgodnie z instrukcjami??

 

Dokładnie - zwłaszcza, że nie jest tam napisane, że wypełnia się WYŁĄCZNIE pkt 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skreśleniu pozycji 1i2 na zaświadczeniu, nic się nie wpisuje w uwagach i to jest zgodne z opisem który dla Ciebie stanowi prawo.

Takiego zaswiadczenia żadem trzeźwo myślący urzędnik nie przyjmnie i wówczas pozostaje wpisanie wyniku badania w pozycji uwagi w formie "ustała przyczyna zatrzymania DR" - tak robi wiekszośc diagnostów, lub wykreślenie tylko pkt N na 1 str. zaswiadczenia - tak zaleca robić praktyk. Jak dla mnie to oba sposoby postepowania prowadza do jednego, czyli do okreslenia, że pojazd jest sprawny. Niebardzo wiem co złego praktyk, widzi w pierwszym sposobem postepowania, zwłaszcza, że 2 sposób wg mnie jest gorszy bo niezgodny z zapisem w opisie do zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skreśleniu pozycji 1i2 na zaświadczeniu, nic się nie wpisuje w uwagach i to jest zgodne z opisem który dla Ciebie stanowi prawo.

Takiego zaswiadczenia żadem trzeźwo myślący urzędnik nie przyjmnie i wówczas pozostaje wpisanie wyniku badania w pozycji uwagi w formie "ustała przyczyna zatrzymania DR" - tak robi wiekszośc diagnostów, lub wykreślenie tylko pkt N na 1 str. zaswiadczenia - tak zaleca robić praktyk. Jak dla mnie to oba sposoby postepowania prowadza do jednego, czyli do okreslenia, że pojazd jest sprawny. Niebardzo wiem co złego praktyk, widzi w pierwszym sposobem postepowania, zwłaszcza, że 2 sposób wg mnie jest gorszy bo niezgodny z zapisem w opisie do zaświadczenia.

No to jak spelnia art.66 ustawy czy też nie spełnia. Wynik badania ujety w zakresie badania stanowi wynik pozytywny czy też negatywny :?: . Pytam się dlaczego tego nie ma okreslic diagnosta na pierwszej stronie zaświadczenia. :?: Dlaczego ministerstwo sie tłumaczy, że zmian ujętych w opisie nie może dokonać w kolejnym rozporzadzeniu bo byłoby sprzeczne z ustawą. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak spelnia art.66 ustawy czy też nie spełnia.

Co ma spełniać art.66 ustawy? Pojazd, czy badany zespół lub układ? Uważam, że pozostawienie nie skreślonego pkt P oznacza, że cały pojazd odpowiada art 66 ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma spełniać art.66 ustawy?

Chyba to, na co został skierowany pojazd :evil: tak pisze w ustawie i rozporzadzeniu i według tego przeprowadzamy badania techniczne. A Ty według czego wykonujesz badanie chyba według załaczników 1 lub 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pozostawienie nie skreślonego pkt P oznacza, że cały pojazd odpowiada art 66 ustawy.

 

Dokładnie, a zaświadczenie jest z badania dodatkowego, które nie obejmuje sprawdzenia wszystkich wymogów opisanych art.66

Wiec skreślamy pkt 1 i 2 a wynik badania opisujemy w uwagach.

Czyli nie rozstrzygamy o jego sprawności lub niesprawności z uwagi na cały art.66

 

Warto zacytować:

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i

utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie

naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom

określony w przepisach szczegółowych;

3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości

określone w przepisach szczegółowych;

 

Jeśli nie dokonujesz pomiarów z pkt. 2 i 3

a tak jest np. przy badaniu powypadkowym to stwierdzenie że pojazd jest sprawny w myśl art.66 jest poświadczeniem nieprawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem jak ja to robię. Skreślam oba punkty na pierwszej stronie a na drugiej w punkcie drugim wypisuje je tak aby zdanie z tego punktu miało taki sens "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom techniczny, przewidzianym dla: (i tu wypisuje zgodnie z tym co napisał sierżant na pokwitowaniu) oświetlenia przedniego, ogumienia, .... . Wiem, że zaraz się odezwą głosy, że to żadne warunki dodatkowe ale jest to wg mnie najrozsądniejsze aby urząd wiedział, że usterki są usunięte a zaświadczenie miało zachowaną formę dla badania dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem jak ja to robię. Skreślam oba punkty na pierwszej stronie a na drugiej w punkcie drugim wypisuje je tak aby zdanie z tego punktu miało taki sens "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom techniczny, przewidzianym dla: (i tu wypisuje zgodnie z tym co napisał sierżant na pokwitowaniu) oświetlenia przedniego, ogumienia, .... . Wiem, że zaraz się odezwą głosy, że to żadne warunki dodatkowe ale jest to wg mnie najrozsądniejsze aby urząd wiedział, że usterki są usunięte a zaświadczenie miało zachowaną formę dla badania dodatkowego.

Prawidłowo. :ok

Te "dodatkowe" faktycznie możesz sobie podarować :)

Jak formułka będzie miała brzmienie:

"Pojazd odpowiada warunkom technicznym przewidzianym dla:...."

to wiadomo, że w zakresie przeprowadzonego badania dodatkowego pojazd jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jestem laik... Czyli to badanie dodatkowe nie polega na badaniu całego pojazdu, tylko podzespołu danego,w kwestii usunięcia określonej usterki - tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - jestem laik... Czyli to badanie dodatkowe nie polega na badaniu całego pojazdu, tylko podzespołu danego,w kwestii usunięcia określonej usterki - tak??

 

Dokładnie,

Badanie dodatkowe nie jest badaniem całego pojazdu tak jak podczas OBT

Jest badaniem tyko w takim zakresie, jaki jest przewidziany dla takiego badania.

Jeśli będzie to BD w kwestii sprawdzenia usunięcia usterki to jest ono ograniczone do tego właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - dlaczego zatem nie mogę przynieść samego uszkodzonego podzespołu (już naprawionego), tylko przyjeżdżać całym autem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - dlaczego zatem nie mogę przynieść samego uszkodzonego podzespołu (już naprawionego), tylko przyjeżdżać całym autem??

Powiedz proszę, że żartujesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - dlaczego zatem nie mogę przynieść samego uszkodzonego podzespołu (już naprawionego), tylko przyjeżdżać całym autem??

 

Nie przesadzaj, nie udawaj aż takiego laika! :lol:

Bo ocenie podlega również zabudowa w pojeździe tego naprawionego podzespołu oraz oczywiście kwestie mozliwości identyfikacji pojazdu czyli wykonanie czynności przypisanej do każdego BT czyli w sposób określony w pkt 1 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia DzU 155 z 2009 :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - dlaczego zatem nie mogę przynieść samego uszkodzonego podzespołu (już naprawionego), tylko przyjeżdżać całym autem??

 

Tylko przynieś jeszcze numer VIN :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "dodatkowe" faktycznie możesz sobie podarować :)

Jak formułka będzie miała brzmienie:

"Pojazd odpowiada warunkom technicznym przewidzianym dla:...."

Nie mogę tego darować bo taki wzór jest zaświadczenia. Ja nie piszę tam całego zdania tylko dopisuje usterki do zdania już istniejącego w zaświadczeniu w punkcie drugim na drugiej stronie, tak aby ten punkt miał brzmienie jak wspominałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.