Skocz do zawartości

Problem przy rejestracji motocykla


igor00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem dzisiaj chciałem zarejestrować motocykl wszystkie dokumenty posiadam czyli przegląd wykonany przez diagnostę, OC opłaconą skarbówkę tylko że dowód rejestracyjny jest z 1965 roku i tu pojawia się problem bo umowa kupna sprzedaży była zawarta w 2000 roku.

Umowa jest zawarta między mną a żoną właściciela motocykla (w chwili podpisywania umowy już nie żył) i teraz w WK potrzebują zaświadczenia o przejęcie spadku przez żonę ale z tego co się dowiedziałem to ta kobieta nie żyje od 5 lat jak mogę teraz zarejestrować ten motocykl

Mam nadzieje że w miarę objaśniłem problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle istnieje postanowienie sądu o nabyciu spadku, czy też w ogóle takie postępowanie nie było przeprowadzone? Może się okazać, że żona właściciela nie była jedyną spadkobierczynią, więc nie miała prawa sprzedać Ci całego motocykla. Do rejestracji musisz mieć wszystkie dokumenty przenoszące własność aż od właściciela w dowodzie rejestracyjnym (czyli np. postanowienie o nabyciu spadku, a następnie umowa kupna od spadkobierców).

 

Innym sposobem jest nabycie prawa własności potwierdzone sądownie - tzw. zasiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie zaświadczenie otrzymam i jaki jest czas oczekiwania i czy mogę się starać o taki wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś kontakt z rodziną zmarłej? Od nich dowiesz się, czy było przeprowadzone postępowanie spadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ewentualnie sąd właściwy dla ostatniego miejsca zamieszkania zmarłego udzieliłby Ci informacji, czy zostało wydane postanowienie o nabyciu spadku po zmarłym (a jeśli nawet okazałoby się, że tak - to czy na Twój wniosek sąd wydałby Ci odpis takiego postanowienia).

 

Jeśli postępowanie spadkowe nie było przeprowadzone to może prościej i szybciej będzie wystąpić do sądu z wnioskiem o stwierdzenie nabycia tego motocykla przez zasiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
trzeba zrobić tak jak w Łodzi

 

http://expressilustrowany.pl/zeby-zarejestrowac-motor-musial-wymeldowac-sie-z-lodzi,artykul.html?material_id=4fdf7a85142d5c7d78000000

 

pewien były minister, nomen omen z Łodzi twierdził że Polska to dziki kraj, chyba coś w tym jest

W Łodzi są wybitne ludzie co swoimi mądrościami przerastajaą nawet Ministrów.

Znam takich :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie - "certificat of title" nie potwierdza rejestracji pojazdu. Dokumentem potwierdzającym rejestrację jest na pewno dowód rejestracyjny, który występuje praktycznie tylko w przypadkach przywozu pojazdu jako mienie przesiedleńcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie - "certificat of title" nie potwierdza rejestracji pojazdu.

 

Literalnie nie. Jednak znając wyjaśnienia strony amerykańskiej wiemy, jak tak naprawdę charakter ma ten dokument i jak wygląda system rejestracji w USA. Szkoda, że gość się nie odwołał... No al po co, jak w 15 minut załatwił w Wawie?? Tak to niestety zawsze wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gość się nie odwołał... No al po co, jak w 15 minut załatwił w Wawie

no to pomyślcie sobie co my diagności musimy przechodzić codziennie z łódzkim WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gość się nie odwołał... No al po co, jak w 15 minut załatwił w Wawie

no to pomyślcie sobie co my diagności musimy przechodzić codziennie z łódzkim WK

 

Tylko nie oczekujmy współczucia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.