Skocz do zawartości

MW 750


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy, czy ktoś zna lokalizację nr ramy w tym motocyklu? Tabliczka jest na główce ramy, nie mogę znaleźć nabitego. Rok produkcji 1963. W numerze ramy jest litera Җ , jak przełożyć to na polski, jako "rz" czy "ż" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, chyba trzeba wystąpić o opinię prawną. :evil:

A tak na poważnie zajmę stanowisko ze literę "Ż".

Oczywiście znów wszyscy boją się pisać - trzeba się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest w miejscu jak pisze michal_k, załączam zdjęcie poglądowe

Czy ten znak co piszesz jest w naszych dokumentach czy wschodnich?

Miałem kilka takich motocykli i zawsze w numerze ramy były same cyfry

5ae1a51b0dea1_Numerramy.jpg.1f532de1c64dd8cc953a91e14a71f8ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest w miejscu jak pisze michal_k, załączam zdjęcie poglądowe

Zwróciłem uwagę na to miejsce, niestety jest tam tylko pięcioramienna gwiazda.

Czy ten znak co piszesz jest w naszych dokumentach czy wschodnich?

Znak jest w oryginalnym DR, oraz na tabliczce, jest jeszcze litera M.

Czy jeżeli jest tabliczka z nr ramy i nr silnika, musi być numer wybity na ramie, przypominam rok produkcji 1963.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie również nie ma, jeżeli wyszedł bez to co teraz, od kiedy powinien posiadać nr ramy wybity, może wystarczy tabliczka z numerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na to miejsce, niestety jest tam tylko pięcioramienna gwiazda.

 

Jeśli się nie mylę to gwiazda ta odróżnia właśnie części wojskowe (MW) od cywilnych. Numer powinien być tuż zaraz za nią - może ktoś wymienił ramę na ramę bez nabitego numeru pozyskaną z jakiegoś wojskowego magazynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w takim przypadku opinia rzeczoznawcy i skierowanie na nabicie numerów.

 

Brak podstaw prawnych - jeśli wyszedł bez to musiałby być rejestrowany jako zabytek (wtedy jest podstawa na nabicie; wymagana opinia rzeczoznawcy).

 

Jeśli wymieniono ramę na ramę bez numeru - wystarczy dowód własności ramy (+ ewentualnie odprawa celna) i na tej podstawie (bez opinii rzeczoznawcy) jest wydawana decyzja na nabicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wyszedł bez to musiałby być rejestrowany jako zabytek (wtedy jest podstawa na nabicie; wymagana opinia rzeczoznawcy).

A na to gdzie jest podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet rama była wymieniona, szansa na zdobycie jakiegokolwiek dokumentu są żadne, o odprawie celnej nie wspominając. Czyli wracamy do punktu wyjścia, czy ten numer być musi w tym roczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to gdzie jest podstawa prawna?

 

Art. 66a PORD - tam są wszystkie przypadki nadawania numerów przez starostę.

 

[ Dodano: 06-06-2012, 11:06 ]

Jeżeli nawet rama była wymieniona, szansa na zdobycie jakiegokolwiek dokumentu są żadne, o odprawie celnej nie wspominając. Czyli wracamy do punktu wyjścia, czy ten numer być musi w tym roczniku?

 

Szansa jest zawsze. Może np. Twój sąsiad ma taką ramę bez numeru i Ci sprzeda? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to będzie badanie z wynikiem N i adnotacją "nieczytelny nr na ramie pojazdu" i do WK po decyzję po nowy. Nie wiem gdzie szukać od kiedy powinien być ten numer wybity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to będzie badanie z wynikiem N i adnotacją "nieczytelny nr na ramie pojazdu" i do WK po decyzję po nowy. Nie wiem gdzie szukać od kiedy powinien być ten numer wybity.

 

Nie tak szybko. Jeśli nieczytelny (skorodowany) to rzeczoznawca się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.