Skocz do zawartości

Brak VIN-u w motorze


spiced

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

podepne sie pod temat gdyz mam taki sam problem, Yamaha yzf400 sprowadzona z Szwajcarii

brak jakiegokolwiek sladu nr. vin(tzn byla naklejka ale zmyla sie podczas mycie i juz jej nie ma:)) motocykl byl zrejestrowany przez importera ma homologacje, karte pojazdu i wszystkie dokumenty. Niestety jak chce zrobic przeglad diagnostyk nie moze znalezc vin i nie podbije przegladu:/ Dzwonilem do Yamahy i powiedzili mi ze musiala byc wymieniona rama na nowa a nowe sa bez nabitego vinu... jakie kroki musze podjac zeby nabili mi nr. vin. i na jakiej podstawie motocykl wczesniej przeszedl przeglad juz nie mowiac o przejscie przez granice...

jak mozecie to pomozcie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozecie to pomozcie

To klasyczny przykład problemów wynikających z nie sprawdzenia cech identyfikacyjnych podczas zakupu pojazdu.

Wyprostować całą sprawę nie będzie łatwo i bez opinii rzeczoznawcy samochodowego się nie obędzie. O ile TZ można uzyskać od przedstawiciela producenta lub wykonać tabliczke zastępczą na SKP, to z numerem ramy będzie większy problem i dużo będzie zależało od tego co stwierdzi rzeczoznawca w swej opinii.

Dzwonilem do Yamahy i powiedzili mi ze musiala byc wymieniona rama na nowa a nowe sa bez nabitego vinu

Jeżeli potwierdzi to rzeczoznawca to WK wyda decyzje na nadanie nowego nr ramy.

na jakiej podstawie motocykl wczesniej przeszedl przeglad juz nie mowiac o przejscie przez granice

na granicy nikt nr ramy nie sprawdza! Jesli chodzi o przeglądy to jaka masz gwarancje, że na poprzezdnim BT nie było na ramie numeru skoro jest podejżenie, że rama została wymieniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do Yamahy i powiedzili mi ze musiala byc wymieniona rama na nowa a nowe sa bez nabitego vinu

Jeżeli potwierdzi to rzeczoznawca to WK wyda decyzje na nadanie nowego nr ramy.

 

Jeśli tak było to absolutnie żaden rzeczoznawca nie jest potrzebny. Wystarczy posiadać dowód własności tej ramy bez numeru (i ewentualnie dowód odprawy celnej jeśli rama ta została sprowadzona spoza UE) - na tej podstawie WK wyda decyzję na nabicie numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.