Skocz do zawartości
zulus1980

Zakres badań podstawoej SKP

Rekomendowane odpowiedzi

zulus1980

Jaki jest zakres badań podstawowej stacji ABTE .Czy taka stacja może wykonywać badania przyczep rolniczych powyżej 3,5t ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Sam widzisz, że ta nie może,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zulus1980

czyli zezwolenie na przyczepy rolnicze dmc max 3,5t to bzdura bo takich nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Jaki jest zakres badań podstawowej stacji ABTE

 

W/g starych przepisów czy nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zulus1980

w/g nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
w/g nowych

 

Pojazdy z kategorii A, B i T plus przyczepy łączone z tymi pojazdami - do 3,5 tony

Oczywiście jeszcze gaz, skierowane i "pierwsze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
czyli zezwolenie na przyczepy rolnicze dmc max 3,5t to bzdura bo takich nie ma..

 

Ale jednocześnie na przyczepy samochodowe do 3,5 t - a takowe są... Zresztą rolnicze tez są poniżej 3,5 t... rzadkość, ale są

 

A roleczki masz na tej stacji przystosowane do pojazdów pow 3,5 t????? Nadal bzdura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zulus1980

Nie wiem jakie rolki bo to nie moja stacja :) Już wszystko wiem .Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bartosz

Wita, czy ktoś zna przykład pskp gdzie starostwo rozszerzyło uprawnienia stacji o ciągniki rolnicze pow 3.5t np. ze względu na lokalizację w rejonie typowo rolniczym? Ewentualnie z innego powodu?

Dotyczy 'nowej stacji'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram

Przepis mówi wyraźnie, PSKP "po nowemu" nie może mieć rozszerzeń - max. do 3.5t (dotyczy wszystkich pojazdów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek4017

Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza

pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeŜeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit.

a, z zastrzeŜeniem ust. 1a,

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w

lit. a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na

podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

 

6. Symbole rodzajów pojazdów:

A - motocykle i motorowery,

B - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem

motocykli i motorowerów,

C - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyŜej 3,5 t do 16 t,

lub

CC - pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyŜej 3,5 t,

D - autobusy o dopuszczalnej masie całkowitej powyŜej 3,5 t,

T - ciągniki rolnicze,

E - przyczepy przeznaczone do łączenia z pojazdami silnikowymi, do których jest

upowaŜniona stacja kontroli pojazdów.

Z ta wyrazistością to tez tak nie do końca ...bo przy literce T i E nie ma ograniczenia do 3,5 t. Chyba bezmyślnie to nie było pisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeŜeniem lit. c,

 

Z ta wyrazistością to tez tak nie do końca ...bo przy literce T i E nie ma ograniczenia do 3,5 t.

 

Nie zaprzeczasz przypadkiem sam sobie ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek4017

"Nie zaprzeczasz przypadkiem sam sobie ,,,"

 

Staram się sam sobie nie zaprzeczać ,ale jasno widać niespójność tych dwóch przepisów :sad: Zaprzeczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
ale jasno widać niespójność tych dwóch przepisów

Jasno też mówi PoRD , co można na podstawowej SKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marek4017

Tak "JANUSZ 60" PORD mowi wyraznie,ale juz ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 18 września 2009 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz

wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach w oznaczeniach Stacji Kontroli Pojazdów-(po staremu maja ABTE i po nowemu tez maja ABTE) zakresy maja "troszkę" inne- ,jesli chodzi o DMC.My to rozumiemy.Też mam ten sam problem ,bo muszę uważać teraz na DMC ciągników i przyczep,choć kiedyś mogłem na tych samych rolkach i na krótszej stacji wykonywać wszystkie ,a teraz ,przy tych samych literkach -już nie .I to mnie boli i trochę nie rozumiem interpretacji.Sam wiesz jak to u nas jest.Brak słów.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STASZEK51
Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza

pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit.

a, z zastrzeniem ust. 1a,

 

Odnośnie ust. 1a Nie jestem pewny czy w "nowej" Podstawowej SKP można robić dodatkowe badanie dla nowej L-ki i TAXI bo wyraźnie nie jest tam wymienione, ale jest zmiana przeznaczenia pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30

W nowej podstawowej tylko zmian konstrukcyjnych nie możesz robić. (Oczywiście poza przypisanymi wyłącznie do OSKP - ADR i BUS100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STASZEK51
W nowej podstawowej tylko zmian konstrukcyjnych nie możesz robić. (Oczywiście poza przypisanymi wyłącznie do OSKP - ADR i BUS100)

 

No nie, teraz mówimy o dodatkowym. Przecież jeszcze nie można robić SAM,VAT, zabytkowy, no i pytanie czy L i TAXI też? / czy to powoduje zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym/

Art 83 ust.1a Ustawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adamos
W nowej podstawowej tylko zmian konstrukcyjnych nie możesz robić. (Oczywiście poza przypisanymi wyłącznie do OSKP - ADR i BUS100)

 

No nie, teraz mówimy o dodatkowym. Przecież jeszcze nie można robić SAM,VAT, zabytkowy, no i pytanie czy L i TAXI też? / czy to powoduje zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym/

Art 83 ust.1a Ustawy.

 

L i Taxi to badania dodatkowe i spokojnie można je wykonać na PSKP, do 3,5t naturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram

STASZEK51, w Art. 83.1 PORD masz wszystko na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arafal25
czyli zezwolenie na przyczepy rolnicze dmc max 3,5t to bzdura bo takich nie ma..

 

Ale jednocześnie na przyczepy samochodowe do 3,5 t - a takowe są... Zresztą rolnicze tez są poniżej 3,5 t... rzadkość, ale są

 

A roleczki masz na tej stacji przystosowane do pojazdów pow 3,5 t????? Nadal bzdura?

 

A np "mercedes-benz 412", wiele takich na naszych drogach z określoną dmc 3500kg to

wynik zbadania hamulcy na rolkach na SKP do 3,5t jest wiarygodny???? Przecież ten

pojazd ma obniżoną wartość dmc administracyjne z 4,6t . a jeszcze ostatnio miałem Mercedesa 614 VARIO do 3,5t :shock: a co urządzeniami nie przystosowanymi do takich pojazdów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.