Skocz do zawartości

P-pa lekka z zagranicy,jakie badanie.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie radzę sobie z opcją szukaj,ale pytanie jak wyżej,bo u nas dwie szkoły.Ustalenie danych 6.9 i zwykłe zaświadczeni i badanie przed pierwszą rejestracją 1.9 cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    9

  • michal_k

    9

  • Psuj

    7

  • blakop

    6

nieokreślasz NTB ale OBT przed rejestracją wydaj misię że tak

Tak się robiło jak były jeszcze pierwsze badania pojazdów sprowadzonych z zagranicy. :cool:

Teraz traktuje się je tak jak te w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa lekka NIE PODLEGA OBT - koniec kropka. Pierwszego badania już nie ma, więc pozostaje tylko ustalenie danych do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pozostaje tylko ustalenie danych do rejestracji

Czyli tabelka na zaświadczeniu. Ale kolega IVVO podsunął mi na myśl taki teoretyczny przypadek , co jeśli przyczepka przekracza dopuszczalne wymiary.

A jak napisał blakop co mają wymiary do rejestracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - nieważne skąd jest. Niech nawet nic nie będzie w tym zagranicznym DR. Ja pytam po co chcesz ustalać wymiary tej przyczepy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam po co chcesz ustalać wymiary tej przyczepy??

A ja pytam poco te dane w DIP skoro i tak niesą zapisane w DR długości .szerokości ,wysokości itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam po co chcesz ustalać wymiary tej przyczepy??

A ja pytam poco te dane w DIP skoro i tak niesą zapisane w DR długości .szerokości ,wysokości itd

Najwyraźniej te dane raz są potrzebne, ba! niezbędne do rejestracji pojazdu a innym razem już nie...tak wg urzędniczego widzimisię... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim opisanym przypadku namawiam klienta na wykonanie (badania okresowego

po raz pierwszy) bo to żadna różnica w cenie a będzie miał przyczepkę sprawdzoną

no i dokument dla WK że pojazd jest technicznie sprawny. Nie określam natomiast terminu następnego badania bo takowym nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim opisanym przypadku namawiam klienta na wykonanie (badania okresowego po raz pierwszy)

 

Ale jak możesz wykonać takie badanie skoro ten pojazd mu NIE PODLEGA??? Moim zdaniem jest to złamanie prawa (nawet w słusznej sprawie, czyli sprawdzenie stanu technicznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak możesz wykonać takie badanie skoro ten pojazd mu NIE PODLEGA??? Moim zdaniem jest to złamanie prawa

 

No a co z danymi do rejestracji bo ustalenie danych jest bez DIPu.

Wnioskujesz o ustalenie takich danych jak w DIPie, potrzebne to czy zależne od humoru urzednika :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z danymi do rejestracji bo ustalenie danych jest bez DIPu.

Wnioskujesz o ustalenie takich danych jak w DIPie, potrzebne to czy zależne od humoru urzednika

 

WNIOSEK do podpisania dla klienta i w uwagi wklejasz sobie:

Maks/dop masa całkowita (F1/F2) ….. x/x [kg] Maks/dop ładowność (-/-) ….. x/x [kg] Maks/dop masa całkowita zespołu pojazdów (-/F3) ….. x/x [kg] Masa własna (G) ….. x [kg] Maks/dop masa przyczepy z hamulcem (O1/-) ….. x/x [kg] Rozstaw osi (-) ….. x [m] Maks masa przyczepy bez hamulca (O2) ….. x [kg] Maks/dop nacisk osi (-/-) ….. x/x [kN] Liczba osi/kół (L/-) ….. x/x [szt] Liczba miejsc do siedzenia/stania/leżenia (S1/S2/-) ….. x/x/x [szt] Pojemność silnika (P1) ….. x [cm3] Rok produkcji (-) ….. x [r] Maks moc silnika/przy obrotach (P2/-) ….. x/x [kW/obr] Rodzaj paliwa (P3) ….. x Stosunek mocy do ciężaru (Q) ….. x [kw/kg] Rodzaj/podrodzaj/przeznaczenie pojazdu (-/-/-) ….. x/x/x Kolor (-) ….. x

Mam taką regułę w edytorze (np OpenOffice), wypełniam i robię kopiuj/wklej do uwag badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.