Skocz do zawartości

BADANIE TECHNICZNE NA PODSTAWIE KARTY POJAZDU


jjk1972

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam podstawy prawnej, aktu prawnego - gdzie będzie zapis, że na podstwie karty pojazdu można zrobić badanie okresowe (dotyczy to juz auta w Polsce zarejestrowanego).

Miałem dziś na badaniu okreswoym taka sytuację. Wysłałem kierowcę do wydziału komunikacji, aby przyjechał do mnie z PC. POtem urzędnik dzwoni do mnie,że na podstwie karty pojazdu moge zrobić - bo to jest inny dokument. Zrobiłem ten przegląd - mam nadzieję, że nikt na kontrolii tego nie będzie kwestionować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam podstawy prawnej, aktu prawnego - gdzie będzie zapis, że na podstwie karty pojazdu można zrobić badanie okresowe

 

Przepis jest jeden - ma być DR lub odpowiadający mu dokument, przy czym definicji odpowiadającego mu dokumentu nie ma nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam podstawy prawnej, aktu prawnego - gdzie będzie zapis, że na podstwie karty pojazdu można zrobić badanie okresowe

Przepis jest jeden - ma być DR lub odpowiadający mu dokument, przy czym definicji odpowiadającego mu dokumentu nie ma nigdzie.

 

A tu jest wykładnia ministerstwa, co jest "dokumentem odpowiadającym":

opinia MI_zatrzymany dowód okresowe na podstawie pozwolenia czasowego.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest wykładnia ministerstwa,

ale zauważ, że pismo AB też ma nagłówek MTBiGM

oraz to, że ma datę 2012 03 30 :!:

:lol:

No a czy w tym czasie pomiędzy pismami czyli 15.12.2011 a 30.03.2012 uległa, pod tym względem, zmianie jakakolwiek ustawa lub rozporządzenie? :shock:

To cały czas interpretacja na podstwie tego samego zapisu w rozporządzeniu. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejsce zagubionego DR.

 

W miejsce zagubionego DR to się bierze duplikat a nie nowe badanie, no chyba że klient chce wtedy (u mnie przynajmniej to działa) PC, KP lub zaświadczenie z WK ze wszystkimi danymi pojazdu (taki wypis z rejestru WK :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce zagubionego DR to się bierze duplikat a nie nowe badanie

Tak, kiedy klient wie gdzie było OBT robione. :)

Tu zgubił DR pojazdu którego jeszcze nie przerejestrował a kontaktu z poprzednim właścicielem nie ma.

 

no chyba że klient chce wtedy (u mnie przynajmniej to działa) PC, KP lub zaświadczenie z WK ze wszystkimi danymi pojazdu (taki wypis z rejestru WK :D )

U mnie wchodzi w rachubę tylko PC i TRZ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zgubił DR pojazdu którego jeszcze nie przerejestrował a kontaktu z poprzednim właścicielem nie ma.

 

A to już jest bynajmniej dziwne :razz: żeby nie mieć kontaktu do sprzedawcy :razz: No ale różnie w życiu bywa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy walczyć o normalne traktowanie diagnostów i możliwość dostępu do CEPiK-u.

Jest to chore, że tworzymy te dane i nie możemy mieć do nich dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i możliwość dostępu do CEPiK-u.

Jest to chore, że tworzymy te dane i nie możemy mieć do nich dostępu.

 

A po co Ci dostęp do CEP'a, wystarczy jasno określić co odpowiada DR lub PC i temacie, a dostęp do Cepiku moim skromnym zdaniem nie jest wcale potrzebny SKP bo i co z niego chcesz wyciągnąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci dostęp do CEP'a, wystarczy jasno określić co odpowiada DR lub PC i temacie, a dostęp do Cepiku moim skromnym zdaniem nie jest wcale potrzebny SKP bo i co z niego chcesz wyciągnąć :P

Ano po to, żeby nie ganiać klienta po odpowiadający dokument. Przyjeżdża klient a ja na podstawie CEPa robię badanie z natury i klient szczęśliwy pędzi odebrać DR do WK gdzie na podstawie tegoż samego CEPa urząd wykona w DR adnotacji o kolejnym BT, żeby nie ganiać go z powrotem na SKP. Docelowo można by zaniechać pieczątek bo policjant na drodze również mógłby zweryfikować ważność BT z tegoż samego CEPa i zerknąć jednocześnie czy były jakieś usterki do usunięcia. Co prawda to wszystko w sferze marzeń ale czy nie łatwiej by się żyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie z natury i klient szczęśliwy pędzi odebrać DR do WK gdzie na podstawie tegoż samego CEPa urząd wykona w DR adnotacji o kolejnym BT

 

No chyba tylko po to bo negatywy i tak nie idą do Cepiku także "wycieczek" po kolejnych SKP to nie ukróci

 

nie ganiać klienta

 

Jak sobie trochę pozałatwia to na drugi rok wszystkiego dopilnuje bo będzie pamiętał ile to jest załatwiania, a tak jak wszystko będzie szło tak gładko jak piszesz to będą olewać badania notorycznie :razz: Przykre ale prawdziwe bo u Nas jak nie ma bata to każdy chodzi jak chce :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Qnick, że właśnie w imię tego samego podejścia "niech sobie pobiega to się nauczy na drugi raz" Ty jako klient, człowiek pobiegasz sobie w banku, ZUSie i każdym innym urzędzie - ganiając z wywieszonym jęzorem od okienka do okienka przynosząc jakieś papierki, bzdurne zaświadczenia etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Qnick, że właśnie w imię tego samego podejścia "niech sobie pobiega to się nauczy na drugi raz"

 

Tak wiem o tym doskonale, dlatego jak się za coś zabieram to lubię wiedzieć wcześniej co i jak :) ale nie zawsze się tak da jak piszę i wtedy trzeba pobiegać "dla zdrowia" :evil:

 

Wszystko to i tak nie zmienia faktu że nie jestem wielkim zwolennikiem dostępu do Cepiku dla SKP :P jak będzie to będę korzystał ale gdyby trzeba było jeszcze za ten dostęp płacić to już na pewno nie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.