Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Grzegorz Łódź

Zaświadczenie z wynikiem pozytywnym

Polecane posty

Grzegorz Łódź

Witam Kolegów!

Diagnostą jestem od niedawna i nie wiem jak podejść do tego tematu.Otóż przyjechał klient na okresowe badanie techniczne.Niedawno kupił auto ale jeszcze go nie przerejestrował.Niby w dowodzie miał jeszcze ważny przegląd(do sierpnia) ale chciał zrobić przed przerejestrowaniem.W dowodzie miał jeszcze wolne miejsca na pieczątki.Nie widziałem problemu do momentu kiedy kolega starszy stażem kazał mi wystawić zaświadczenie a nie wpis do dowodu.Może krótko pracuję i mało wiem ale według mnie nie mogę wystawić zaświadczenia z wynikiem pozytywnym skoro jest miejsce w dowodzie.Tłumaczył mi coś że na wniosek klienta można (chodzi że klient będzie wymieniał dowód jak przerejestruje auto).

Ja dokonałem jednak wpisu do dowodu.

Chętnie posłucham opinii Kolegów na ten temat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iamthelaw
Witam Kolegów!

Ja dokonałem jednak wpisu do dowodu.

No i słusznie.

 

Gość pójdzie przerejestrować auto i wpiszą mu Twój TNB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
kolega starszy stażem kazał mi wystawić zaświadczenie

zaproponuj mu doszkolenie ...

może być tu na forum :D

 

PoRD

Art. 82. 1.

2.Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

 

Dz.U.2009.155.1232 - zakres i sposób badań ...

§ 6. 1. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

8. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

:ok:ok:ok

Zaświadczenie wystawiasz tylko w pzrypadku jezeli brakuje jakis danych w DR lub są niezgodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

zaproponuj mu doszkolenie ...

 

Jeszcze pewnie w innych kwestiach ale musiałbym pozakładać inne tematy.Ogólnie jest ciężko ale może uda się poszukać lepszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Ogólnie jest ciężko ale może uda się poszukać lepszej pracy.

Z powodu "betonu" pracy nie zmieniaj, po prostu czytaj przepisy i rób po swojemu ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.