Skocz do zawartości

Zaświadczenie z wynikiem pozytywnym


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

Diagnostą jestem od niedawna i nie wiem jak podejść do tego tematu.Otóż przyjechał klient na okresowe badanie techniczne.Niedawno kupił auto ale jeszcze go nie przerejestrował.Niby w dowodzie miał jeszcze ważny przegląd(do sierpnia) ale chciał zrobić przed przerejestrowaniem.W dowodzie miał jeszcze wolne miejsca na pieczątki.Nie widziałem problemu do momentu kiedy kolega starszy stażem kazał mi wystawić zaświadczenie a nie wpis do dowodu.Może krótko pracuję i mało wiem ale według mnie nie mogę wystawić zaświadczenia z wynikiem pozytywnym skoro jest miejsce w dowodzie.Tłumaczył mi coś że na wniosek klienta można (chodzi że klient będzie wymieniał dowód jak przerejestruje auto).

Ja dokonałem jednak wpisu do dowodu.

Chętnie posłucham opinii Kolegów na ten temat.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Ja dokonałem jednak wpisu do dowodu.

No i słusznie.

 

Gość pójdzie przerejestrować auto i wpiszą mu Twój TNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega starszy stażem kazał mi wystawić zaświadczenie

zaproponuj mu doszkolenie ...

może być tu na forum :D

 

PoRD

Art. 82. 1.

2.Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

 

Dz.U.2009.155.1232 - zakres i sposób badań ...

§ 6. 1. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

8. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

:ok:ok:ok

Zaświadczenie wystawiasz tylko w pzrypadku jezeli brakuje jakis danych w DR lub są niezgodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproponuj mu doszkolenie ...

 

Jeszcze pewnie w innych kwestiach ale musiałbym pozakładać inne tematy.Ogólnie jest ciężko ale może uda się poszukać lepszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest ciężko ale może uda się poszukać lepszej pracy.

Z powodu "betonu" pracy nie zmieniaj, po prostu czytaj przepisy i rób po swojemu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.