Skocz do zawartości

Anglik a jakie dokumnety potrzebne na przegląd


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Możecie powiedzieć jakie dokumenty wymagacie od klienta jak przyjedzie przerobionym anglikiem? W/g mnie to opinia rzeczoznawcy, pismo od producenta/dilera ze pojazd o nr VIN........... przystosowany jest do ruchu prawostronnego. a czy rachunki na części również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podstawy prawnej do wymagania czegokolwiek więcej niż opinia rzeczoznawcy.
Ale ........ dupochron wskazany,ja wymagam tak jak kolega wyżej napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś zaświadczenie od miejscowego plebana tez bierzecie?

Oczywiście że tak ,konieczne zaświadczenie z poświęcenia w dniu 25 lipca plus zaświadczenie od sekretarza organizacji lewicowej wydane w dniu 22 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie czy jaja sobie robicie? A jeśli producent nie da takiego oświadczenia to dajecie N? A rachunki na części to do czego są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie czy jaja sobie robicie?

Było tyle razy że pozwoliłem sobie jaja zrobić.

A jeśli producent nie da takiego oświadczenia to dajecie N?

Nawet N nie dostanie bo nie zacznę jak nie będzie miał oświadczenia o możliwości przystosowania do przekładki (nie mylić z homologacją) . Fakt że niektórzy producenci nie dają nawet jak można.

A rachunki na części to do czego są potrzebne?

Czy na podstawie rachunków jesteśmy w stanie stwierdzić że np. "magiel" został zamontowany w fabryczne otwory ?

O dospawywanej "desce" w BMW pewnie nie słyszałeś , bo nie było możliwości umocowania kolumny kierowniczej i całej reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g - jak tylko ustalę gdzie mieszkasz, postaram się wpłynąć na koleżanki i kolegów z WK tak, żebyś bardzo dobrze zastanowił się, zanim zdecydujesz się na rejestrację jakiegoś swojego pojazdu :) Lista widzi mi się pracownika WK co do rejestracji Twojego auta będzie długa... Oj długa :) (i oczywiście nie będzie miała nic wspólnego z przepisami, ale chyba to rozumiesz?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiż to przepis pozwala na nieprzystąpienie do badania? To nie jest pojazd z urządzeniem podlegającym dozorowi...

 

Przyjeżdża właściciel pojazdem i macie prawo wymagać jedynie przewidzianych prawem dokumentów. A jeśli N - trzeba to uzasadnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podstawy prawnej do wymagania czegokolwiek więcej niż opinia rzeczoznawcy.

 

Nawet na wymaganie opinii nie ma podstawy prawnej, to nie zmiany konstrukcyjne. Wszyscy kierują się w takim przypadku chronieniem swoich czterech liter. A najskuteczniejszym dupochronem jest wykonanie solidnego badania i uwalenie za każdą ustereczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kierują się w takim przypadku chronieniem swoich czterech liter. A najskuteczniejszym dupochronem jest wykonanie solidnego badania i uwalenie za każdą ustereczkę.

 

No właśnie - wykonanie badania, a nie odmowa, bo brak jakiegoś niepotrzebnego oświadczenia producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wykonanie badania, a nie odmowa,

 

Wcześniej warto klienta poinformować, że badanie będzie bardzo szczegółowe - sam zrezygnuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii jeżdżą auta z kierownicą po prawej i lewej stronie także jesli przeróbka jest dobrze zrobiona to ciężko ją stwierdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przeróbka jest dobrze zrobiona to ciężko ją stwierdzic

Nasi kupują tam auta bo są tańsze, dokonując rzetelnej przebudowy wychodzi jeszcze drożej niż zakup pojazdu z kierownicą po lewej stronie. Naszych nie stać jest na konkretne przebudowanie i taką przebudowę wymaca się na bez większych problemów. Analogicznie fury z USA, też naszych nie stać na ich przebudowę, choć jest dużo mniej skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdża właściciel pojazdem i macie prawo wymagać jedynie przewidzianych prawem dokumentów.

Swego czasu po stacjach było rozesłane pismo ministerstwa ze wskazaniem art.66 jako podstawy do tego że diagnosta może zażądać oświadczenia .

Spodziewałem się tego :D , to diagnosta odpowiada za dopuszczenie do ruchu .

Kończąc wywody w tym temacie bo było już tyle razy ,odpiszę tylko w wiadomym stylu : a który przepis tego zabrania? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ma wykonać badanie zgodnie z prawem, czyli zgodnie z zakresem badania, a w skład tego zakresu nie wchodzi sprawdzenie oświadczenia producenta, które w dodatku nie może być decydujące przy wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem luk ten fikcyjny i bezpodstawny kwit z serwisu Ci starczy? Czy jednak auto też sprawdzasz?? W sumie w piśmie nie ma mowy, żeby auto też sprawdzać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kochany, kwit badanie to podstawa a jak sie mówi dupochron to jest to. W razie "W" (draki ) sa jakies tam wytyczne które sa podpisane poprzez MI, czyli osoby wyzej niz ja czy my, które ustalały taki przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proboszcz jest wyżej niż Ty. Pisma od niego też honorujesz??

Ty w jakikolwiek sposób podlegasz dyscyplinarnie pod MI?? Pracujesz na "resortowej" stacji?? Ale moment - to chyba nie ten minister wtedy... czy liczy się minister - tak na sztukę?? :)

 

Marzyłoby mi się pomóc kiedyś jakiemuś klientowi poprowadzić taką sprawę cywilną przeciwko SKP, która wymaga bezpodstawnych dokumentów... Nie wiem jaki byłby wynik. Ale ciekawe czy to MI zwróciłoby Ci koszty procesowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - niech każdy działa zgodnie z prawem (i w granicach prawa), a nie według wytycznych MI, które często mają się nijak do tego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzalanie zgodnie z wytycznymi MI nie jest zgodne z prawem. Chyba ktos ustalil takowe przepisy, kto??? Blakopie chyba dzialasz pod jakimis przepisami ustawami. Czyli masz jakies niejasnoscii wiec do kogo napiszesz o wyjasnienie. Dla mnie nie jest to bezpodstawne, bo zarzadanie opini i dokumentow zgodnosci np. Z homo to jest podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.