Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Rubel

Na jaki czas badanie

Polecane posty

Rubel

Moze sie powtarzam to odrazu przepraszam , ale mam pytanko ma ktos moze jakas tabelke lub wykres co jaki czas i jaki pojazd podlega badaniu, chcialem sobie powiescic to na stacji zeby ladnie wygladalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Taką tabelkę możesz stworzyć sam na bazie PoRD Art. 81,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

Ok to mam jeszcze jedno pytanie przyjedzie do mnie ciagnik siodlowy magnumka na przeglad pierwszy raz 2009.06.08 data pierwszej rejstracji klijet kupil w polskim salonie i przypomnialo mu sie ze po 3 latach trzeba przeglad zrobic :) teraz jak przyjedzie robie zwykla okresowke 176zl i moje pytanie jak mu date pisze do 2014.06.09 czy 2014.06.12 ??? Moze ktos podpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Taką tabelkę możesz stworzyć sam na bazie PoRD Art. 81,,,
Ok to mam

To przeczytaj ten artykuł a następnie pomyśl jakim cudem ciągnik siodłowy dostał BT na 3 lata i jak chcesz dać mu na dwa skoro ten pojazd podlega corocznym BT, chyba że to ciągnik siodłowy do 3,5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

Dlatego pytam, nie denerwuj sie widzialem dowod od tej magnumki i starostwo wbilo na 3 lata pierwsza pieczatke. rocznik auta 2009 pierwsza rejstracja 2009 i nastepne badanie 2012. dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek

Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej

 

Jesteś tego pewien??? Jesli tak to podaj podstawęprawną :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

No wlasnie podaj jakis przepis na to , bo w dowodzie mial pierwsze badanie po 3 latach tak mu WK wbil , dlatego pytam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej

 

Jesteś tego pewien??? Jesli tak to podaj podstawęprawną :D .

nie ma innej możliwości ...

 

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeŜeniem ust. 6-10.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niŜ 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia

badania. Nie dotyczy to pojazdu przewoŜącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu uŜywanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

czy w p6 jes cokolwiek nt rodzaju pojazdu c. siodłowy :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej.

 

W pierwszej chwili się nie zgodziłem, ale po głębszym zastanowieniu to ciągnik siodłowy nie jest samochodem ciężarowym, tylko CIĄGNIKIEM SAMOCHODOWYM i faktycznie niezależnie od DMC nie łapie się na regułę 3-2-1

 

 

bo w dowodzie mial pierwsze badanie po 3 latach tak mu WK wbil

 

A czemu nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś się pomylił? Samo w WK się nic nie wbija, tam też ludzie pracują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
robie zwykla okresowke 176zl

176 zł możesz pobrać jeżeli w F2 będzie miał wpisane pow 16000 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
nie ma innej możliwości

 

W sumie to Jacdiag, masz rację. Ciekaw jestem tylko, czy ustawodawca zrobił to celowo, czy jak to często bywa był to przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Dlatego pytam, nie denerwuj sie widzialem dowod od tej magnumki i starostwo wbilo na 3 lata pierwsza pieczatke. rocznik auta 2009 pierwsza rejstracja 2009 i nastepne badanie 2012. dlatego pytam

Kiedyś w moje ręce wpadł autobus (autosan - gimbus), który też miał na 3 lata i kierowca nie widział w tym nic złego jak też cała rzesza policjantów kontrolujących ten pojazd co najmniej raz w miesiącu przez ten okres... także każdy się może pomylić. Twoim zadaniem jest być czujnym i bardzo dobrze, że jesteś oraz, że rozwiewasz swoje wątpliwości. Wybacz sarkazm ale gdybym Ci tylko potwierdził lub zaprzeczył bez zmuszenia do głębszego zastanowienia się, nie zapamiętałbyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Tak samo jest z nieszczęsnymi quadami (też de facto nowe powinny mieć na rok) i samochodami specjalnymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

No dzieki wielkie za pomoc. A jeszcze jedno mam pytanie kiedy wykonuje sie badanie6.12 dla ktorego okreslono dodatkowe wymagania techniczne w miedzynarodowym porozumieniu dotyczacych miedzynarodowego transportu drogowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Na wniosek właściciela takowego pojazdu. On sam zawnioskuje o taki rodzaj badania ponieważ będzie mu to niezbędne do wykonywania transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
blakop

Nawet w katalogu ITS jest spora grupa homologowanych takich ciągników.

U nas rzadko, ale się zdarzają. Nawet na LUBLINACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.