Skocz do zawartości

Na jaki czas badanie


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Moze sie powtarzam to odrazu przepraszam , ale mam pytanko ma ktos moze jakas tabelke lub wykres co jaki czas i jaki pojazd podlega badaniu, chcialem sobie powiescic to na stacji zeby ladnie wygladalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mam jeszcze jedno pytanie przyjedzie do mnie ciagnik siodlowy magnumka na przeglad pierwszy raz 2009.06.08 data pierwszej rejstracji klijet kupil w polskim salonie i przypomnialo mu sie ze po 3 latach trzeba przeglad zrobic :) teraz jak przyjedzie robie zwykla okresowke 176zl i moje pytanie jak mu date pisze do 2014.06.09 czy 2014.06.12 ??? Moze ktos podpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką tabelkę możesz stworzyć sam na bazie PoRD Art. 81,,,
Ok to mam

To przeczytaj ten artykuł a następnie pomyśl jakim cudem ciągnik siodłowy dostał BT na 3 lata i jak chcesz dać mu na dwa skoro ten pojazd podlega corocznym BT, chyba że to ciągnik siodłowy do 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, nie denerwuj sie widzialem dowod od tej magnumki i starostwo wbilo na 3 lata pierwsza pieczatke. rocznik auta 2009 pierwsza rejstracja 2009 i nastepne badanie 2012. dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej

 

Jesteś tego pewien??? Jesli tak to podaj podstawęprawną :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej

 

Jesteś tego pewien??? Jesli tak to podaj podstawęprawną :D .

nie ma innej możliwości ...

 

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeŜeniem ust. 6-10.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niŜ 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia

badania. Nie dotyczy to pojazdu przewoŜącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu uŜywanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

czy w p6 jes cokolwiek nt rodzaju pojazdu c. siodłowy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik siodłowy niezależnie od tego jaką ma DMC podlega corocznym badaniom zadne do 3,5 czy powyżej. Rok i nic więcej.

 

W pierwszej chwili się nie zgodziłem, ale po głębszym zastanowieniu to ciągnik siodłowy nie jest samochodem ciężarowym, tylko CIĄGNIKIEM SAMOCHODOWYM i faktycznie niezależnie od DMC nie łapie się na regułę 3-2-1

 

 

bo w dowodzie mial pierwsze badanie po 3 latach tak mu WK wbil

 

A czemu nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś się pomylił? Samo w WK się nic nie wbija, tam też ludzie pracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innej możliwości

 

W sumie to Jacdiag, masz rację. Ciekaw jestem tylko, czy ustawodawca zrobił to celowo, czy jak to często bywa był to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam, nie denerwuj sie widzialem dowod od tej magnumki i starostwo wbilo na 3 lata pierwsza pieczatke. rocznik auta 2009 pierwsza rejstracja 2009 i nastepne badanie 2012. dlatego pytam

Kiedyś w moje ręce wpadł autobus (autosan - gimbus), który też miał na 3 lata i kierowca nie widział w tym nic złego jak też cała rzesza policjantów kontrolujących ten pojazd co najmniej raz w miesiącu przez ten okres... także każdy się może pomylić. Twoim zadaniem jest być czujnym i bardzo dobrze, że jesteś oraz, że rozwiewasz swoje wątpliwości. Wybacz sarkazm ale gdybym Ci tylko potwierdził lub zaprzeczył bez zmuszenia do głębszego zastanowienia się, nie zapamiętałbyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki wielkie za pomoc. A jeszcze jedno mam pytanie kiedy wykonuje sie badanie6.12 dla ktorego okreslono dodatkowe wymagania techniczne w miedzynarodowym porozumieniu dotyczacych miedzynarodowego transportu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wniosek właściciela takowego pojazdu. On sam zawnioskuje o taki rodzaj badania ponieważ będzie mu to niezbędne do wykonywania transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.