Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Rubel

Motorower

Polecane posty

Rubel

Mam kolejne pytanie przyjezdza gosciu Simsonem ( kupil go od firmy ktora zajmuje sie renowacja takiego sprzetu) motorower po kapitalnym remocie wszystko sie zgadza nr VIN tabliczka wszystko ok brakuje tablicy rejstracyjnej klient ma oswiadczenie ze tablica zostala zagubiona podczas naprawy. w W dowodzie brak przegladow. I moje pytanie klijet chce zrobic przeglad i go u nas zarejstrowac, co mam zrobic wystawic zaswiadczenie o przeprowadzeniu BO i 50zl. Czy moze robic problemy ze brak tablicy rejstracyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Według wszelkich interpretacji tablica nie wpływa na sprawność.

Co prawda wydałbym tylko zaświadczenie z "P" oraz skserował sobie skoro

(...)klient ma oswiadczenie ze tablica zostala zagubiona podczas naprawy. (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Od czego są tablice czasowe?Brak Tab. Rej. wynik N.Co to jest to oświadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

Czyli co robie badanie daje N w uwagach pisze brak tablicy rej. i wysylam do WK po PT wraca robie sprawdzenie ponowne 20zl czy jak chcialbym klientowi pomodz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

Jeżeli pomóc, to wysłać do WK po wtórnik, zgłaszając również zaginięcie tablicy na policji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Od czego są tablice czasowe?Brak Tab. Rej. wynik N.Co to jest to oświadczenie :)

 

Z zagranicy też tak robisz? :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOSPOL

Kolego Rubel wypisz zaświadczenie z wynikem P a w uwagach wpisz brak tablicy rejestracyjnej. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Tablica powinna być na okresowym. Dlaczego? Ano to już Marek1 napisał. Inna sprawa, że w praktyce oznaczałoby to niemożność wykonania OBT dla całkiem sporej grupy pojazdów - m.in. tych z zagranicy :) Ot znów ktoś na górze nie pomyślał :)

 

zgłaszając również zaginięcie tablicy na policji

 

Żadna jednostka Policji nie przyjmie zawiadomienia o zaginięciu. Tylko kradzież szię zgłasza.

 

Kolego - tu nie ma dobrej odpowiedzi. Sprawdź co na to Twój WK, bo to oni ostatecznie mogą Cię za to wyhaczyć podczas ko0ntroli... Dla jednych sprawa prosta - nie ma tablicy, to N. Inni dadzą zaświadczenie z odpowiednim wpisem. Ale tak jak mówią - to bardziej kwestia tego, jak się przyjęło na danym terenie robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

Ok rozmawialem z WK , stwierdzili zeby wystawic zaswiadczenie z P i w uwagach zaznaczyc ze klient zakupil bez tablic wystawic na 3 lata P i moze klient przyjechac zarejstrowac :) i potem co 2 lata na stacji sie zjawic :) dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Skoro jest zarejestrowany,to 2 lata.Piszesz,że jest DR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

Ok dzieki panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
tablica zostala zagubiona podczas naprawy. w W dowodzie brak przegladow.

Ok,

wystawic na 3 lata P

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubel

No to juz sprostowalem w WK ma byc na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ok rozmawialem z WK , stwierdzili zeby wystawic zaswiadczenie z P i w uwagach zaznaczyc ze klient zakupil bez tablic

Tak właśnie wygląda u nas przestrzeganie prawa przez urzędy... :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Tak właśnie wygląda u nas przestrzeganie prawa przez urzędy...

Niestety ale tak. Urzędnicy częto starają się przestrzegać tylko prawo ich obowiązujące i namawiają diagnostów, do naginania prawa to tak dla nich jest wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Macie racje. Ale nie zapominajmy, że i na SKP z tą znajomością przepisów nie wszędzie i nie zawsze jest różowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Tak właśnie wygląda u nas przestrzeganie prawa przez urzędy...

Niestety ale tak. Urzędnicy częto starają się przestrzegać tylko prawo ich obowiązujące i namawiają diagnostów, do naginania prawa to tak dla nich jest wygodniej.

 

Znajomy diagnosta ma właśnie taki problem.

Po ujawnieniu takiego działania przez TDT, tj. zakwestionowanie wyniku P przy OBT bez TR, WK stwierdziło, że nigdy diagnoście nie dawało takich wytycznych, a dzwonił i powiedieli żeby tak zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów jest lepszy niż udowadnianie sobie racji, przepisy są takie że bez łamania prawa można wszystko załatwić - tylko potrzeba troszeczkę chęci z obu stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów

Trzeba.

Jak klient dostał N za brak TR naczepie TR przy OBT to po godzinie był już z powrotem z PC i TRZ.

Żadnego telefonu do WK ani z WK nie było, wszyscy doskonale wiedzieli co należy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Marek - ale Minister którego opinie tak tu cenicie napisał wprost, że tablica nie jest niezbędna na OBT, więc nie tragizujmy z nie wiadomo jakimi konsekwencjami, bo myślę, że w razie "W" dałoby się jakoś z tego wykręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów jest lepszy niż udowadnianie sobie racji

Tu nie chodzi o udowadniania sobie wyższości tylko o zwykłe przestrzeganie prawa. Przez takie właśnie podejście mamy to co mamy, musi się stać tragedia żeby przez chwilę służby działały tak jak trzeba. To urząd powinien pokiwać palcem na diagnostę, który wykonał takie badanie bez TR a nie namawiać do wykonania takiego badania. Kiedyś w rozmowie z naczelnikiem WK poruszałem podobny temat to on mi odpowiedział, że jak on dostanie od diagnosty taki papier, to na jego podstawie "będzie rejestrował - lub wykonywał inne czynności", jak pogonię klienta to on też to uzna i wyda co trzeba, ale nie będzie wobec stacji, które nie pogonią a wydadzą kwit wykonywał żadnych ruchów. Na moje pytanie co się stanie w przypadku kontroli zewnętrznej odpowiedział, że nic dla niego zrobić nie mogą bo on ma dokument od diagnosty i na jego podstawie wykonywał czynności a to diagnosta będzie odpowiadał na jakiej podstawie wydał papier. Pomiędzy WK-SKP zgrzytu nie będzie ale jak zajrzy za kołnierz ktoś z zewnątrz to już wiadomo komu się dostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
nie tragizujmy z nie wiadomo jakimi konsekwencjami, bo myślę, że w razie "W" dałoby się jakoś z tego wykręcić...

Własnie kolega pisze za to wyjaśnienia do starosty.

Powołał się na tel. ustalenie z WK takiego postępowania a WK się wypięło i teraz twierdzą, że nie było takich ustaleń.

Więc tyle to jest "na gębę" warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Więc piszcie zapytania na piśmie - co Wam szkodzi?? A WK musi odpowiedzieć. Pytanie zadać krótko, konkretnie, tak żeby WK nie miał możliwości zbytniej lawiracji przy odpowiedzi. Powołać się oczywiście na opinię MI - wg którego tablic nie trzeba :)

Dużo gadacie, a mało robicie :) Nie ma się co zastanawiać, tylko po prostu pytać... Przy czym na linii WK SKP dialog powinien mieć formę niestety pisemną... Jak z każdym urzędem zresztą...

A nie macie jakichś corocznych chociaż spotkań w UM??? Wtedy przeważnie porusza się takie problemy, a ze spotkania należy się notatka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Więc piszcie zapytania na piśmie - co Wam szkodzi?? A WK musi odpowiedzieć. Pytanie zadać krótko, konkretnie, tak żeby WK nie miał możliwości zbytniej lawiracji przy odpowiedzi. Powołać się oczywiście na opinię MI - wg którego tablic nie trzeba :)

Dużo gadacie, a mało robicie :) Nie ma się co zastanawiać, tylko po prostu pytać... Przy czym na linii WK SKP dialog powinien mieć formę niestety pisemną... Jak z każdym urzędem zresztą...

A nie macie jakichś corocznych chociaż spotkań w UM??? Wtedy przeważnie porusza się takie problemy, a ze spotkania należy się notatka... :)

 

Kto ma czas żeby tyle czekać.

Bo nie wiadomo czy takie pismo z WK nie jest tylko jednorazowym rozstrzygnięciem dla określonego przypadku.

Natomiast kiedyś zadaliśmy pisemnie pytanie i odpowiedź była, że mamy postępować zgodnie z PoRD i stosownymi rozporządzeniami które regulują poruszoną kwestię, oraz wytycznymi MI które zostały nam przesłane... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.