Skocz do zawartości

Motorower


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanie przyjezdza gosciu Simsonem ( kupil go od firmy ktora zajmuje sie renowacja takiego sprzetu) motorower po kapitalnym remocie wszystko sie zgadza nr VIN tabliczka wszystko ok brakuje tablicy rejstracyjnej klient ma oswiadczenie ze tablica zostala zagubiona podczas naprawy. w W dowodzie brak przegladow. I moje pytanie klijet chce zrobic przeglad i go u nas zarejstrowac, co mam zrobic wystawic zaswiadczenie o przeprowadzeniu BO i 50zl. Czy moze robic problemy ze brak tablicy rejstracyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    13

  • blakop

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Rubel

    6

Według wszelkich interpretacji tablica nie wpływa na sprawność.

Co prawda wydałbym tylko zaświadczenie z "P" oraz skserował sobie skoro

(...)klient ma oswiadczenie ze tablica zostala zagubiona podczas naprawy. (...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co robie badanie daje N w uwagach pisze brak tablicy rej. i wysylam do WK po PT wraca robie sprawdzenie ponowne 20zl czy jak chcialbym klientowi pomodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica powinna być na okresowym. Dlaczego? Ano to już Marek1 napisał. Inna sprawa, że w praktyce oznaczałoby to niemożność wykonania OBT dla całkiem sporej grupy pojazdów - m.in. tych z zagranicy :) Ot znów ktoś na górze nie pomyślał :)

 

zgłaszając również zaginięcie tablicy na policji

 

Żadna jednostka Policji nie przyjmie zawiadomienia o zaginięciu. Tylko kradzież szię zgłasza.

 

Kolego - tu nie ma dobrej odpowiedzi. Sprawdź co na to Twój WK, bo to oni ostatecznie mogą Cię za to wyhaczyć podczas ko0ntroli... Dla jednych sprawa prosta - nie ma tablicy, to N. Inni dadzą zaświadczenie z odpowiednim wpisem. Ale tak jak mówią - to bardziej kwestia tego, jak się przyjęło na danym terenie robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozmawialem z WK , stwierdzili zeby wystawic zaswiadczenie z P i w uwagach zaznaczyc ze klient zakupil bez tablic wystawic na 3 lata P i moze klient przyjechac zarejstrowac :) i potem co 2 lata na stacji sie zjawic :) dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozmawialem z WK , stwierdzili zeby wystawic zaswiadczenie z P i w uwagach zaznaczyc ze klient zakupil bez tablic

Tak właśnie wygląda u nas przestrzeganie prawa przez urzędy... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda u nas przestrzeganie prawa przez urzędy...

Niestety ale tak. Urzędnicy częto starają się przestrzegać tylko prawo ich obowiązujące i namawiają diagnostów, do naginania prawa to tak dla nich jest wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda u nas przestrzeganie prawa przez urzędy...

Niestety ale tak. Urzędnicy częto starają się przestrzegać tylko prawo ich obowiązujące i namawiają diagnostów, do naginania prawa to tak dla nich jest wygodniej.

 

Znajomy diagnosta ma właśnie taki problem.

Po ujawnieniu takiego działania przez TDT, tj. zakwestionowanie wyniku P przy OBT bez TR, WK stwierdziło, że nigdy diagnoście nie dawało takich wytycznych, a dzwonił i powiedieli żeby tak zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów jest lepszy niż udowadnianie sobie racji, przepisy są takie że bez łamania prawa można wszystko załatwić - tylko potrzeba troszeczkę chęci z obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów

Trzeba.

Jak klient dostał N za brak TR naczepie TR przy OBT to po godzinie był już z powrotem z PC i TRZ.

Żadnego telefonu do WK ani z WK nie było, wszyscy doskonale wiedzieli co należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek - ale Minister którego opinie tak tu cenicie napisał wprost, że tablica nie jest niezbędna na OBT, więc nie tragizujmy z nie wiadomo jakimi konsekwencjami, bo myślę, że w razie "W" dałoby się jakoś z tego wykręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów jest lepszy niż udowadnianie sobie racji

Tu nie chodzi o udowadniania sobie wyższości tylko o zwykłe przestrzeganie prawa. Przez takie właśnie podejście mamy to co mamy, musi się stać tragedia żeby przez chwilę służby działały tak jak trzeba. To urząd powinien pokiwać palcem na diagnostę, który wykonał takie badanie bez TR a nie namawiać do wykonania takiego badania. Kiedyś w rozmowie z naczelnikiem WK poruszałem podobny temat to on mi odpowiedział, że jak on dostanie od diagnosty taki papier, to na jego podstawie "będzie rejestrował - lub wykonywał inne czynności", jak pogonię klienta to on też to uzna i wyda co trzeba, ale nie będzie wobec stacji, które nie pogonią a wydadzą kwit wykonywał żadnych ruchów. Na moje pytanie co się stanie w przypadku kontroli zewnętrznej odpowiedział, że nic dla niego zrobić nie mogą bo on ma dokument od diagnosty i na jego podstawie wykonywał czynności a to diagnosta będzie odpowiadał na jakiej podstawie wydał papier. Pomiędzy WK-SKP zgrzytu nie będzie ale jak zajrzy za kołnierz ktoś z zewnątrz to już wiadomo komu się dostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tragizujmy z nie wiadomo jakimi konsekwencjami, bo myślę, że w razie "W" dałoby się jakoś z tego wykręcić...

Własnie kolega pisze za to wyjaśnienia do starosty.

Powołał się na tel. ustalenie z WK takiego postępowania a WK się wypięło i teraz twierdzą, że nie było takich ustaleń.

Więc tyle to jest "na gębę" warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc piszcie zapytania na piśmie - co Wam szkodzi?? A WK musi odpowiedzieć. Pytanie zadać krótko, konkretnie, tak żeby WK nie miał możliwości zbytniej lawiracji przy odpowiedzi. Powołać się oczywiście na opinię MI - wg którego tablic nie trzeba :)

Dużo gadacie, a mało robicie :) Nie ma się co zastanawiać, tylko po prostu pytać... Przy czym na linii WK SKP dialog powinien mieć formę niestety pisemną... Jak z każdym urzędem zresztą...

A nie macie jakichś corocznych chociaż spotkań w UM??? Wtedy przeważnie porusza się takie problemy, a ze spotkania należy się notatka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc piszcie zapytania na piśmie - co Wam szkodzi?? A WK musi odpowiedzieć. Pytanie zadać krótko, konkretnie, tak żeby WK nie miał możliwości zbytniej lawiracji przy odpowiedzi. Powołać się oczywiście na opinię MI - wg którego tablic nie trzeba :)

Dużo gadacie, a mało robicie :) Nie ma się co zastanawiać, tylko po prostu pytać... Przy czym na linii WK SKP dialog powinien mieć formę niestety pisemną... Jak z każdym urzędem zresztą...

A nie macie jakichś corocznych chociaż spotkań w UM??? Wtedy przeważnie porusza się takie problemy, a ze spotkania należy się notatka... :)

 

Kto ma czas żeby tyle czekać.

Bo nie wiadomo czy takie pismo z WK nie jest tylko jednorazowym rozstrzygnięciem dla określonego przypadku.

Natomiast kiedyś zadaliśmy pisemnie pytanie i odpowiedź była, że mamy postępować zgodnie z PoRD i stosownymi rozporządzeniami które regulują poruszoną kwestię, oraz wytycznymi MI które zostały nam przesłane... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.