Skocz do zawartości

Motorower


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

A w wytycznych masz, że OBT bez tabli jest OK. Masz odpowiedź? Masz!!! :)

 

Kto ma czas żeby tyle czekać.

Bo nie wiadomo czy takie pismo z

 

Nie kumam... Nie masz czasu i nie czekasz zatem.... I co?? Przecież tu rozmawiamy o problemach które są od lat, więc nawet jakbyś miał czekać te pełne 30 dni to co z tego?? Nie masz pytać o indywidualną sprawę, tylko o tryb postępowania ogólnie - i pytasz swój organ nadzoru... Tylko pytanie trzeba mądzre napisać rzecz jasna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    13

  • blakop

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Rubel

    6

wszyscy doskonale wiedzieli co należy zrobić.

Dodaj, że wszyscy u Was, bo gdzie indziej już niekoniecznie,,,

 

[ Dodano: 13-06-2012, 15:18 ]

odpowiedź była, że mamy postępować zgodnie z PoRD i stosownymi rozporządzeniami które regulują poruszoną kwestię, oraz wytycznymi MI które zostały nam przesłane...

U nas jest podobnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest podobnie,,,

Odpowiedź była od kierownika WK, oczywiście ustnie, telefonicznie, oczywiście z uwagą, żeby się więcej tak nie wygłupiać... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem klienta tydzien temu tyle,ze zaginęla tablica od ciagnika rolniczego,a badanie tez juz było niewazne.Klient przyjechał zapytać czy zrobie badanie bez tablicy z wynikiem P bo on już pytał w WK i otrzymał odpowiedż,że powinien zgłosic sie po PC(zreszta sa wydawane bez problemu),ale jeśli gdzieś na stacji uzyska badanie z wynikem P bez tablicy to też zostanie ono przyjęte.

I z tego jasno wynika,ze za badanie odpowiada tylko diagnosta gdyz dla pracownika WK zaświadczenie jest zaświadczeniem i czy wynik P był z tablica czy bez nie ma znaczenia.(co uwżam za normalne) :-)

Inna sprawa jeśli ustali sie wspólne stanowisko z naczelnikiem(dyrektorem)WK i to na pismie( w pojedynczych przypadkach wystarczy telefon) to można w ramach współpracy jakiś punkt ominąc.

Jest to oczywiście moje zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też z WK współpracować - kompromis przy zachowaniu przepisów

Trzeba.

Jak klient dostał N za brak TR naczepie TR przy OBT to po godzinie był już z powrotem z PC i TRZ.

Żadnego telefonu do WK ani z WK nie było, wszyscy doskonale wiedzieli co należy zrobić.

Rozumie, że każdy zagraniczny też dostaje u ciebie negatyw :?::evil::evil::evil:

Bo działasz według prawa - a prawo dotyczy wszystkich pojazdów przyjeżdżających do Ciebie na stacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że każdy zagraniczny też dostaje u ciebie negatyw :?::evil::evil::evil:

Bo działasz według prawa - a prawo dotyczy wszystkich pojazdów przyjeżdżających do Ciebie na stacje :mrgreen:

Nie no, wyjątki są, bo u nas nie można przecież tak wszystkich bez wyjątków... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!! Co - nadzór to tylko kontrola raz w roku, a tak ślepi są??

Brnijmy w to dalej, 8)

to znajdzie się takie WK, które wymyśli, że te co mogą póki co bez TR to mają jednak przyjeżdżać z TRZ i PC... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba w to brnąć - skoro wszędzie krąży opinia, że tablica rejestracyjna nie wpływa na sprawność - dlatego zaświadczenie, a nie pieczątka :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablica rejestracyjna nie wpływa na sprawność

Policja ma nt temat inne zdanie.

Jest pewne, że takiemu bez TR zatrzymają DR.

Bo nie jest niesprawny tylko nieprawidłowo oznakowany i nie może uczestniczyć w ruchu.

A Ty takiego wypuszczasz z OBT z P.

Robi wypadek i nikt nie odnotowuje nr rej. bo nie było np. tylnej TR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że tu chodzi o interpretacje rozporządzenia o sposobie i zakresie BT. Diagnosta ma porównać dokument i TR Jeżeli jest niezgodność to wynik N, ale jak pojazd jest bez tablicy to co mam porównać? Kierowca jest świadomy bo przecież pamięta Art 71 PoRD że bez tablic nie może jeździć. Ja osobiście uważam że brak TR nie jest podstawą do wystawienia N. Kiedyś usłyszałem że dopuściłem pojazd do ruchu. Nie. Ja nie dopuszczam do ruchu, robi to starosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca jest świadomy bo przecież pamięta Art 71 PoRD że bez tablic nie może jeździć. Ja osobiście uważam że brak TR nie jest podstawą do wystawienia N

Uważam dokładnie tak samo.

Uważam że tu chodzi o interpretacje rozporządzenia o sposobie i zakresie BT. Diagnosta ma porównać dokument i TR Jeżeli jest niezgodność to wynik N, ale jak pojazd jest bez tablicy to co mam porównać?

Dokładnie to wynika z pkt. 1.2 Zał.1 Działu I w dz.155. oraz z odpowiedzi MI na jedno z pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

MI stwierdziło, że nie dotyczy przypadku gdy tablic brak,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

MI stwierdziło, że nie dotyczy przypadku gdy tablic brak,,,

Akurat tej wykładni nie znam.

Zakładam, że dotyczy to pojazdów które nie są zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dotyczy to pojazdów które nie są zarejestrowane.

Też myślałem, że ta opinia dotyczy tylko sprowadzonych. Okazuje się, że niekoniecznie.

Jakie to proste i logiczne - prawda? Nie ma tablic, to nie ma co sprawdzać

Czy do końca ? Nie wiem, wiem za to, że polskie,,,

 

Tablice nieprawidłowo oznakowane - N

Tablic brak - P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni auto "sprowadzone" od "krajowego"? :) Przecież i tu i tu wykonujesz to samo badanie - OKRESOWE, stosując to samo kryterium czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.