Skocz do zawartości

Motorower


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

A czym się różni auto "sprowadzone" od "krajowego"? Przecież i tu i tu wykonujesz to samo badanie - OKRESOWE, stosując to samo kryterium czynności.

Cały ambaras polega na tym, że badanie jest to samo a zakres czynności jest inny, bo w przypadku aut sprowadzonych dochodzi jeszcze pomiar geometrii kół jezdnych. Ciekawe czy ktos w sposób logiczny potrafi wytłumaczyć dlaczego tak jest, bo ja nie mam zielonego pojęcia czym kierował sie ustawodawca wprowadzając ten zapis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    13

  • blakop

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Rubel

    6

Ciekawe czy ktos w sposób logiczny potrafi wytłumaczyć dlaczego tak jest, bo ja nie mam zielonego pojęcia czym kierował sie ustawodawca wprowadzając ten zapis?

 

Jak to czym? Znajomością rynku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czym? Znajomością rynku :cool:

W tym wypadku dogłębną :lol:

Patrząc na to, co jest sprowadzane z zagranicy po wypadkach, to jedynie przez pomiar geometrii jest możliwe do stwierdzenia, czy chociaż te parametry są zachowane po naprawie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wyslalem klienta do WK po dowod czasowy i TC, teraz moje pytanie jak przyjedzie zaswiadczenie P a w uwagach cos zaznaczam ? ze dowod czasowy lub cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pojazd sprowadzony bez tablic wiadomo norma -na lawecie.pojazd rejestrowany w kraju -bez

tablic N,ale problem gdy pojazd jest bez tablicy na OBT ale nastapiło zbycie pojazdu ,mamy wówczas posiadacza pojazdu a nie właściciela,posiadacz nie ma prawa aby uzyskać wtórnik tablicy -często bywają to tablice nie legalizowane, ani aby uzyskać PC na ten pojazd i co wtedy

 

[ Dodano: 09-09-2012, 22:50 ]

Najgorsze jest jeszcze to gdy WK w podobnych sytuacjach w czasie konsultacji proszą o wpis w uwagach zaświadczenia :

-brak tablicy rej,-brak dowodu,-dowód rej zagubiono wkopując w ten sposów diagnostów niby to w dobrej wierze ale nie dajmy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podklejam się tutaj z pytaniem, wpadł mi w rękę DR pojazd L1e data I rejestracji 03.04.2000, numer identyfikacyjny 7-cyfrowy, czy nie powinien być Vin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

VIN obowiązuje go od 2003 r.

 

[ Dodano: 17-04-2014, 21:44 ]

Przepisy przejściowe i końcowe:

14. Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), o którym mowa w § 53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.