Skocz do zawartości

Ocena sprawności butli a Art.66.


praktyk

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie? jak coś co jest raz przebadane na początku i koniec nazwać "przedmiotem podlegającym dozorowi"? :) A kto i co w nim dozoruje??

Pytam jeszcze raz - jaki jest cel wielokrotnego przedstawiania tego samego dokumentu podczas badań okresowych na SKP? :)

No bo jak ktoś zgubi to zarobi TDT.

No pewnie tylko taki, że jak go zgubisz to musisz kupić duplikat,,,

No i jak się z tym nie zgodzić.

Pytam jeszcze raz - jaki jest cel wielokrotnego przedstawiania tego samego dokumentu podczas badań okresowych na SKP? :)

Bo zgodnie z przepisami ten dokument potwierdza sprawność urządzenia podlegającego pod dozór.

Tak ale w dniu wydania decyzji, bo później już nie podlega pod dozór techniczny.

potwierdza sprawność urządzenia podlegającego pod dozór.

Marek1, -ja nie byłbym tego taki pewny.Mnie się wydaje ze on potwierdza jedynie tylko sprawnośc tego urzadzenia w momencie odbioru przez TDT.Natomiast pózniej to własnie Ty potwierdzasz ze to urzadzenie jest sprawne i moze być w dalszym ciągu dopuszczone do eksploatacji....No chyba ze się mylę.. :?

Dokładnie tak i nie inaczej i na to chciałem zwrócic uwagę . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ze on potwierdza jedynie tylko sprawnośc tego urzadzenia w momencie odbioru przez TDT.

Wystarczy poczytaj dokładnie poświadczenie z badania zbiornika.

Używa sie tam stwierdzeń " dopuszcza się zbiornik do eksploatacji" i "wyznacza się termin następnego badania okresowego .../data/" i dopiero po tej dacie będzie ponowne badanie okresowe zbiornika

Zgodnie z ustawą o dozorze badania zbiorników jest przeprowadzane co 10 lat.

albo jeżeli był zamotowany w pojeżdzie który uległ wypadkowi.

 

Natomiast pózniej to własnie Ty potwierdzasz ze to urzadzenie jest sprawne i moze być w dalszym ciągu dopuszczone do eksploatacji....No chyba ze się mylę.. :?

No to wystawiasz jakiś specjalny dokument potwierdzający jego sprawność?.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to szukacie dziury w całym, a wynika to z tego,że się nudzicie :evil:

Po pierwsze Panie Praktyk

 

Dozór techniczny np na zbiornik ciśnieniowy pow 0,5 itd jest potwierdzony decyzją na 2 lata i jeżeli chce się go eksploatować po 2 latach znów trzeba zrobić dozór

Dozór techniczny np na windę jest potwierdzony decyzją na 2 lata i jeżeli chcę ją dalej eksploatować po 2 latach znów trzeba robić dozór

Dozór techniczny np na zbiornik gazu jest potwierdzony decyzją na 10 lat i jeżeli chce go eksploatować po 10 latach znów trzeba robić dozór.

 

We wszystkich pojazdach wyposarzonych w któreś z tych urządzeń sprawdza sie ważność decyzji - aby ją sprawdzić należy ją zobaczyć.

I nie ważne, że masz to zapisane w komputerze, na papierze toaletowym, czy skserowane w swojej dokumentacji - klient ma go okazać jak dowód rejestracyjny - hehehe - też mam wszystkie dane w komputerze :-P

 

W żadnym z powyższych przypadków nie sprawdzamy tych urządzeń - tylko papier do nich :P

 

Panie Praktyk ja butli gazowej nie sprawdzam - a Pan :?:

Natomiast sprawdzam sprawność instalacji gazowej :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozór techniczny np na zbiornik gazu jest potwierdzony decyzją na 10 lat i jeżeli chce go eksploatować po 10 latach znów trzeba robić dozór.

 

Jak wskazano nie wszystkich zbiorników to dotyczy. Są takie co maja tylko 10 lat i koniec.

 

We wszystkich pojazdach wyposarzonych w któreś z tych urządzeń sprawdza sie ważność decyzji - aby ją sprawdzić należy ją zobaczyć.

 

Raczej WIELOKROTNIE zobaczyć. ja wiem, że przepisy tak każą... Ale w erze CEP'a odpowiednia informacja w kompie powinna starczyć...

 

I nie ważne, że masz to zapisane w komputerze, na papierze toaletowym, czy skserowane w swojej dokumentacji - klient ma go okazać jak dowód rejestracyjny - hehehe - też mam wszystkie dane w komputerze :-P

 

Kolejny raz powtarzam - ja wiem, że przepisy tak nakazują - ok. Ale rozmawiamy tu o logice tego podejścia. W DR dane mogą się zmienić i się zmieniają, więc to co masz w kompie, może być nieważne (i często jest). W przypadku decyzji nie ma takiej opcji. Bo kto i kiedy niby miał coś zmienić w tej decyzji?? Masz w kompie nr butli - sprawdzasz czy ta sama i wszystko. Tak w mojej ocenie być powinno...

 

Jest jeszcze inna różnica zdaje się. Windy, zbiorniki ciśnieniowe podlegają OKRESOWYM badaniom dozorowym w tej czy innej formie. Zbiornik LPG nie. On tylko w określonych przypadkach może być PONOWNIE LEGALIZOWANY... Czy to ciągle czynności dozorowe? Hmmm...

 

A tak od strony organizacyjnej tego tematu - dyskutujemy tu sobie i teoretyzujemy... A kto uważa to za nudne nie musi brać udziału w tej dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)Kolejny raz powtarzam - ja wiem, że przepisy tak nakazują - ok. Ale rozmawiamy tu o logice tego podejścia. W DR dane mogą się zmienić i się zmieniają, więc to co masz w kompie, może być nieważne (i często jest). W przypadku decyzji nie ma takiej opcji. Bo kto i kiedy niby miał coś zmienić w tej decyzji?? Masz w kompie nr butli - sprawdzasz czy ta sama i wszystko. Tak w mojej ocenie być powinno...

(...)

A jak nie mam w kompie bo klient zmienia stację co roku :?:

Zaraz znajdzie się filozof - Panie takiego zapisu nie ma, ja już raz pokazałem (oczywiście na innej stacji , w WK) to po co ona panu - przecież tam się nic nie zmieniło :razz:

To oczywiście wszystko tak teoretycznie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna różnica zdaje się. Windy, zbiorniki ciśnieniowe podlegają OKRESOWYM badaniom dozorowym w tej czy innej formie. Zbiornik LPG nie. On tylko w określonych przypadkach może być PONOWNIE LEGALIZOWANY... Czy to ciągle czynności dozorowe? Hmmm...

 

cytat z poświadczenia TDT dopuszczającego zbiornik LPG do eksploatacji.

"wyznacza się termin następnego badania okresowego .../data/"

dopiero po tej dacie będzie ponowne badanie okresowe zbiornika

lub nie będzie jeżeli na koniec tej daty wyznaczono zakończenie eksploatacji tego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powinien być na dzień dzisiejszy zapis "SKP nie wymaga protokołu jak dane ma" - i wszystko. No a inna sprawa, że dostęp do CEP rozwiązałby sprawę...

 

Analogicznie jak z badaniami technicznymi. Idziesz do WK po wtórnik DR. Jak WK ma info kiedy było badanie w kompie, to nie wysyłają po zaświadczenie na SKP. Dlaczego z tymi cholernymi protokołami nie może być tak samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie jak z badaniami technicznymi. Idziesz do WK po wtórnik DR. Jak WK ma info kiedy było badanie w kompie, to nie wysyłają po zaświadczenie na SKP. Dlaczego z tymi cholernymi protokołami nie może być tak samo??

Byś się zdziwił :x ile klientów przychodzi po zaświadczenie, chociaż rejestrowało pojazd np z zagranicy pół roku temu (oczywiście mówimy o OB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to szukacie dziury w całym, a wynika to z tego,że się nudzicie :evil:

W żadnym z powyższych przypadków nie sprawdzamy tych urządzeń - tylko papier do nich :P

Panie Praktyk ja butli gazowej nie sprawdzam - a Pan :?:

Natomiast sprawdzam sprawność instalacji gazowej :ok

No to mnie dopiero zaskoczyłeś Panie „ketiw” no bo ja sprawdzam przyspawaną tabliczkę na zbiorniku

§ 4. Kontrola stanu ogólnego instalacji polega na sprawdzeniu: 1) czy zbiornik nie nosi śladów uszkodzeń, wgnieceń, przeróbek;

Zeby nie ta dziura w całym to pewnie byś o tym nie wiedział.

Bardzo ciekawych rzeczy można dowiedzieć się na forum Panie „ketiwie” .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powinien być na dzień dzisiejszy zapis "SKP nie wymaga protokołu jak dane ma" - i wszystko.

Dlaczego z tymi cholernymi protokołami nie może być tak samo??

Pewnie jakbyśmy sami ustalali te przepisy to tak by było :ok

Póki co jest jak jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - nie mówimy o błędach, czy niedouczonych pracownikach (bo tych spotkasz i w Wk i na SKP), tylko o pewnym logicznym by się wydawało rozwiązaniu prawnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.