Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
blakop

Dziwna opcja programu

Polecane posty

blakop

Natknąłem się w programie na takie coś (nie wiem, czy we wszystkich wersjach tak jest - czy można to sprawdzić?).

Wybierając klasyfikacje RPP dla pojazdu (rodzaj/podrodzaj/przeznaczenie) dla samochodu ciężarowego (kod 06), mogę wybrać m.in. dwa podrodzaje: furgon (kod 02) lub furgon/podest (kod 07).

Wg mojej oceny są to dwa ODRĘBNE podrodzaje pojazdów i o ile dla grupy 02 (furgon) właściwym jest, że program wymaga wyboru odpowiedniego przeznaczenia z tabeli przeznaczeń przypisanych dla furgonu (ale dla SAMEGO furgonu), o tyle nie rozumiem dlaczego program wymaga określenia przeznaczenia dla podrodzaju "furgon/podest". Wg mojej oceny dla tego podrodzaju przeznaczenia nie określa się.

Co myślicie?

Psuj
Wg mojej oceny są to dwa ODRĘBNE podrodzaje pojazdów

Te same rodzaje. Podest to nic innego jak tzw "winda" czyli podest ruchomy. I tak samo możesz określić przeznaczenia jak dla samego furgonu.

blakop

Rodzaj ciężarowy

Podrodzaj albo furgon, albo furgon/podest. Są dwa różne - tak ja to widzę. A przeznaczenie jest tylko dla "czystego" furgonu.

Psuj
Są dwa różne - tak ja to widzę.

No w zasadzie to różne bo inny podrodzaj, ale konstrukcyjnie te same, tylko w jednym jest podest z tyłu.

A przeznaczenie jest tylko dla "czystego" furgonu.

A "brudny" to nie może już mieć konkretnego przeznaczenia?

furgon

176078d1237262242-furgon-shazhou-3-5-tn-0km-813-0398-dsc09567.jpg

furgon-podest

MJ_3133cpd.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.