Skocz do zawartości

Wysyłka pliku po otrzymaniu pieczątki w DR


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie masz racji, w Patronacie jeśli zaznaczysz eksport CEPIK w badaniu źródłowym, później dokonując korekty pojawia się komunikat „brak jest BT podlegającego zmianie”.

 

Ja tekiego komunikatu nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • adam1501

    19

  • JANUSZ60

    19

  • agnieszka a.

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

ten komunikat nie pojawia się w samym "patronacie", a w raportach (tuż obok info: "poprawnie wysłane do CEP") w aplikacji MSW, za pomocą której wrzucasz plik na portal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komunikat nie pojawia się w samym "patronacie", a w raportach

 

Chciałem sprawdzic raporty ale niestety jak to często bywa sie nie otwierają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten komunikat nie pojawia się w samym "patronacie", a w raportach

 

Chciałem sprawdzic raporty ale niestety jak to często bywa sie nie otwierają :(

 

wiem wiem jak to bywa... mam nadzieję, że w końcu się udało :)

 

ok, czy jest ktoś, kto korzysta z PRO i może potwierdzić, że wspomniany problem tam już nie występuje? i czy znane są jeszcze oprócz patronatu inne programy, których problem dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znane są jeszcze oprócz patronatu inne programy, których problem dotyczy?

Moim zdaniem problem tkwi po części w programie i w postępowaniu diagnostów. Najpierw musimy wyłapać te błędy, by potem ustalić sposób postępowania przy zatwierdzaniu badań do wysyłki ( niekiedy przy pomocy autorów programów) ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem, ale na chwilę obecną pytam o ten konkretny problem (występujący jednak na sporą skalę) czyli brak możliwości bezproblemowego wysłania zmodyfikowanego w rejestrze badania, którego pierwotna wersja nie była puszczona do CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SI CEPiK brak jest badania technicznego podlegającego zmianie

Wygląda na to, że agnieszka a., ma racje, bo po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w raporcie pojawił się powyższy komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie bez problemu bo program po korekcie badania i pobraniu opłaty widzi tą operację :)

 

rozumiem, że mówisz JACKU o SKP PRO? i pytanie czy sformułowanie "widzi operację" oznacza, że w raportach aplikacji MSW, skorygowane badanie wysłane pierwszy raz oznaczone jest symbolem "P" czyli poprawne?

 

[ Dodano: 23-08-2012, 11:17 ]

W SI CEPiK brak jest badania technicznego podlegającego zmianie

Wygląda na to, że agnieszka a., ma racje, bo po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w raporcie pojawił się powyższy komunikat.

 

 

OK, dobrze, że udało Ci się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na SKP PRO, jeżeli nie jest pobrana OE przy badaniu z powodu braku DR, to badanie takie nie idzie do cepa, dopiero po wprowadzeniu do programu nr dokumentu i odhaczeniu pobrania OE badanie idzie w kolejnej paczce. Mam nadzieję że w miarę czytelnie to przedstawiłem. Odznaczenie pobrania OE nie jest możliwe bez uzupełnienia nr DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie jest pobrana OE przy badaniu z powodu braku DR, to badanie takie nie idzie do cepa, dopiero po wprowadzeniu do programu nr dokumentu i odhaczeniu pobrania OE badanie idzie

a jak to wygląda przy badaniu dla ubezpieczyciela ?

Odznaczenie pobrania OE nie jest możliwe bez uzupełnienia nr DR.

Tak mogłoby być we wszystkich programach, pozostaje problem z PC ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz70 napisał/a:

Odznaczenie pobrania OE nie jest możliwe bez uzupełnienia nr DR.

 

Tak mogłoby być we wszystkich programach

 

To dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na SKP PRO, jeżeli nie jest pobrana OE przy badaniu z powodu braku DR, to badanie takie nie idzie do cepa, dopiero po wprowadzeniu do programu nr dokumentu i odhaczeniu pobrania OE badanie idzie w kolejnej paczce. Mam nadzieję że w miarę czytelnie to przedstawiłem. Odznaczenie pobrania OE nie jest możliwe bez uzupełnienia nr DR.

 

Tak właśnie jest i u mnie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to wygląda przy badaniu dla ubezpieczyciela ?

 

Badanie dla ubezpieczalni to nie to samo co po kolizyjne. Powinieneś mieć przy nim DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie od PRO, nie chodzi mi o to czy badanie bez DR idzie do cepa, tylko czy jak już uzupełnicie nr DR i takie uzupełnione badanie poślecie do cep, to czy później w raporcie macie przy tym właśnie badaniu skorygowanym "P" czy "B"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy badanie bez DR idzie do cepa

nie ma DR to nie ma OE,

a nawet jak jest DR (OBT + hak), a OE pobierana w dniu postawienia pieczątki w DR (po uzupełnieniu przez WK w adnotacjach HAK) to idzie to do CEP w raporcie z tego dnia

 

 

szczegóły w PW ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy badanie bez DR idzie do cepa

nie ma DR to nie ma OE,

a nawet jak jest DR (OBT + hak), a OE pobierana w dniu postawienia pieczątki w DR (po uzupełnieniu przez WK w adnotacjach HAK) to idzie to do CEP w raporcie z tego dnia

 

 

szczegóły w PW ...

:D

 

 

oj, sprostowanie... zacytowany "kawałek mnie" nie jest w rzeczywistości pytaniem samym w sobie, tylko elementem wyrwanym z całości...

 

a za szczegóły dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dla ubezpieczalni to nie to samo co po kolizyjne. Powinieneś mieć przy nim DR.

 

Nie zrozumiałeś mnie, DR oczywiście mam ,,,

 

jeżeli nie jest pobrana OE przy badaniu z powodu braku DR, to badanie takie nie idzie do cepa, dopiero po wprowadzeniu do programu nr dokumentu i odhaczeniu pobrania OE badanie idzie

 

Miałem na myśli powiązanie braku OE z brakiem DR , gdyż podczas badania dla ubezpieczyciela nie pobieramy OE ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.