Skocz do zawartości

Wysyłka pliku po otrzymaniu pieczątki w DR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • adam1501

    19

  • JANUSZ60

    19

  • agnieszka a.

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie mam takich, bo i nie mogę mieć skoro poszły do Cepa,,,

 

a więc z tego wnioskuje,że badania z określonym TNBT,ale bez pobranej(zaznaczonej) OE (np.brak miejsca w DR)też wysyłasz do Cepa,bo ja nie,gdyż to badanie zostanie wysłane przez WK w momencie "wbicia" pieczątki w nowy DR.Chyba,ze robicie inaczej to mnie poprawcie.

Tez mam Patronat najnowsza wersje i właśnie o to mi chodziło we wczesniejszych postach,ze mimo braku zaznaczenia OE,zaznaczenie pola "do eksportu" oznacza wpis podlegający eksportowi do Cepiku,wiec ja go też odznaczam w przypadku braku OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaznaczysz pobrania OE to badania nie wyśle do CEP.

 

OE nie ma nic wspólnego z eksportem do CEP-a (tak jest w Patronacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na Chyrcu- OE pobieramy przy wbiciu w dowód. Jeśli wpis jest w tym samym miesiącu to generuje się normalnie a jak z poprzedniego -to mam jako korekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo braku zaznaczenia OE,zaznaczenie pola "do eksportu" oznacza wpis podlegający eksportowi do Cepiku,wiec ja go też odznaczam w przypadku braku OE

Ja robię tak samo.

Nie pobieram OE i nie zaznaczam tego BT jako podlegającego CEP.

Dlatego wtedy nie pobranie opłaty i nie zaznaczenie jako podlegajacego CEP powoduje ze to badanie nie idzie do CEP.

Pójdzie dopiero wtedy kiedy klient wróci z DR i dokonam wpisu NTOBT i skoryguję to badanie, tj zaznaczę pobranie OE i podleganie pod CEP.

Podlega wtedy kiedy wpisuję NTOBT do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a więc z tego wnioskuje,że badania z określonym TNBT,ale bez pobranej(zaznaczonej) OE (np.brak miejsca w DR)też wysyłasz do Cepa,

Tak, ponieważ nikt tego nie zabrania toteż jest w Patronacie taka możliwość,,,

 

[ Dodano: 19-06-2012, 14:50 ]

 

OE nie ma nic wspólnego z eksportem do CEP-a (tak jest w Patronacie).

oraz w przepisach,,,

 

[ Dodano: 19-06-2012, 15:00 ]

a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

 

„2. Stacje kontroli pojazdów przekazują niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania, do ewidencji, poprzez teletransmisję:

 

1) dane o terminie badania technicznego,

2) informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r.

 

o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 11, poz. 66 i Nr 81, poz. 530),

 

3) informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego w następstwie badania technicznego,

 

4) informacje o zatrzymaniu pozwolenia czasowego w następstwie badania technicznego.”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaznaczysz pobrania OE to badania nie wyśle do CEP.

 

OE nie ma nic wspólnego z eksportem do CEP-a (tak jest w Patronacie).

 

dokoładnie tak,jesli export byłby zależny od OE to nie mógł bys wysłac badania z zatrzymanym DR oraz dla zakładu ubezpieczen bez pobranej(zaznaczonej) OE ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE nie ma nic wspólnego z eksportem do CEP-a (tak jest w Patronacie).

dokoładnie tak,jesli export byłby zależny od OE to nie mógł bys wysłac badania z zatrzymanym DR oraz dla zakładu ubezpieczen bez pobranej(zaznaczonej) OE ::hey

Dlatego jak nie pobieram OE to odznaczam BT jako niepodlegające "kontroli Cepik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak nie pobieram OE to odznaczam BT jako niepodlegające "kontroli Cepik"

I to jest ten błąd o którym chciałem Ci powiedzieć na początku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji okazało sie,że program patronat sprzed aktualizacji nieprawidłowo oznaczał numer badania w pliku XML i częsc badan z początku roku nie została wogóle wysłana,musze to poprawić

może ktoś ma to samo a nie sprawdzał raportów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak nie pobieram OE to odznaczam BT jako niepodlegające "kontroli Cepik"

I to jest ten błąd o którym chciałem Ci powiedzieć na początku ,,,

Czyli "wszyscy zgadzają się ze sobą, ale będzie nadaj tak jak jest" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje badania bez pieczatki (koniec dowodu) idą do CEPIKu, ale za zatrzymany DR juz nie bo wpisuję prawdę, że brak DR.

I co teraz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za zatrzymany DR juz nie bo wpisuję prawdę, że brak DR.

Nie musisz tej prawdy wpisywać.Program widzi kiedy brak DR, gdy Typ Dok. zaznaczysz XX ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tej prawdy wpisywać.Program widzi kiedy brak DR, gdy Typ Dok. zaznaczysz XX ,,,

 

Ale u mnie wpisujesz tylko nr DR/PC albo wybierasz brak DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze pytanie do kogoś z WK.Czy przy wymianie DR ze względu na brak miejsca na pieczątke wpisujęcie w cepik info o TNBT i czy pobieracie za to OE.

 

[ Dodano: 04-07-2012, 23:33 ]

Moje badania bez pieczatki (koniec dowodu) idą do CEPIKu

 

a ja właśnie nie jestem pewien czy na dzień dzisiejszy tak powinno być,skoro nie ma opłaty ewidencyjnej to nie ma tez wpisu (zgłoszenia)do ewidencji bo za jakis czas okaże sie,że badań z TNBT wysłanych X,a opłat pobranych Y i co? gdzie brakujące "złotówki"?

 

z tego co wiem to jednak WK(przy wymianie DR) powinien zgłosic takie badania do CEP-iku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szukałem po forum ale może wszystkiego nie znalazłem bo nie wiem czy pobierając opłatę CEPIK -wpis badania do dowodu powinno się korygować pole z numerem dokumentu,od pewnego czasu zacząłem tak robić,gdyż po otwarciu paczki z takim badaniem zauważyłem że

w miejscu numeru dokumentu wpisany jest X a w innych badaniach normalnie widnieje numer DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Klient dziś przyjeżdża na OBT na Skierowanie Policja,wykonuję badanie.To badanie wysyłam do CEP-a

 

Mirku,ale w jakim celu wysyłasz skoro nie wbiłes pieczatki w DR. Wysyłasz dopiero po korekcie badania(wbiciu pieczątki). Zresztą program zawsze przy zapisywaniu badania pyta czy badanie ma byc wysłane czy nie(przynajmniej u mnie)

 

mimo braku zaznaczenia OE,zaznaczenie pola "do eksportu" oznacza wpis podlegający eksportowi do Cepiku,wiec ja go też odznaczam w przypadku braku OE

Ja robię tak samo.

Nie pobieram OE i nie zaznaczam tego BT jako podlegającego CEP.

Dlatego wtedy nie pobranie opłaty i nie zaznaczenie jako podlegajacego CEP powoduje ze to badanie nie idzie do CEP.

Pójdzie dopiero wtedy kiedy klient wróci z DR i dokonam wpisu NTOBT i skoryguję to badanie, tj zaznaczę pobranie OE i podleganie pod CEP.

Podlega wtedy kiedy wpisuję NTOBT do DR.

 

Panowie, potrzebuję informacji (jeśli oczywiście ktoś mógłby, czy tu, czy na maila-nie ma znaczenia). W nawiązaniu do powyższych cytatów, mam pytanie:

Sytuacja: klient robił OBT na Skierowanie przez Policję i wraca po stempel po kliku dniach. Z tego co zdążyłam się zorientować po wpisach, różnie jest ta sytuacja rozwiązywana. Skupmy się jednak na sytuacji (prawdopodobnie właściwej), kiedy badanie bez DR, nie jest przez Was wysyłane do CEP. W końcu dostajecie DR i wbijacie pieczątkę. Jednakże wbicie pieczątki, pociąga za sobą również uzupełnienie w rejestrze nr DR, a następnie wysłanie skorygowanego (przez to uzupełnienie) badania do CEP. Niektóre programy tworzą plik do wysyłki uznając TO konkretne badanie tylko i wyłącznie jako MODYFIKACJĘ. W sytuacji, kiedy BT będące modyfikacją, wysyłane jest po raz pierwszy do CEP, niestety nie będzie przyjęte, jako, że w bazie „brak jest BT podlegającego zmianie” czyli przedmiotowej modyfikacji (zakładam, że mieliście już okazję ujrzeć taki właśnie komunikat w raportach).

I tu pojawia się moje pytanie: (zakładam, że na forum zrzeszeni są nie tylko użytkownicy oprogramowania NORCOMu) czy moglibyście podpowiedzieć proszę, w programach których producentów występuje ten przytoczony (paradoksalny) problem?

 

 

(mam nadzieję, że nie jest zbyt zawile i da się zrozumieć co autor ma na myśli ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programia Patronat taki komunikat się nie pojawia.

 

Sprawdź jak postępowałeś w przypadku zatrzymanych DR,,,

 

Właśnie w Patronacie przed rokiem mam takich komunikatów masę. Obecnie faktycznie nie ma i nie jestem pewien czy ustały po zmianie wersji oprogramowania, czy sposobu zaznaczania badań do wysyłki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„brak jest BT podlegającego zmianie”

W programia Patronat taki komunikat się nie pojawia.

 

Niestety nie masz racji, w Patronacie jeśli zaznaczysz eksport CEPIK w badaniu źródłowym, później dokonując korekty pojawia się komunikat „brak jest BT podlegającego zmianie”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„brak jest BT podlegającego zmianie”

W programia Patronat taki komunikat się nie pojawia.

 

 

ok, źle przeczytałam, nie zauważyłam "nie" i wyszło mi zdanie "w programie Patronat taki komunikat się pojawia" - czyli źle odczytane, ale w jakimś stopniu zgodne z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak jest BT podlegającego zmianie

Miałem taki komunikat.

Korygowałem badanie jeszcze przed wysłaniem do cepik i okazało się, że system dał do wysyłki tę korektę bez badania bazowego.

Było tak w programie SKP PRO ale z tego co wiem ten błąd został już dawno usuniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.