Skocz do zawartości

Wysyłka pliku po otrzymaniu pieczątki w DR


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    27

  • adam1501

    19

  • JANUSZ60

    19

  • agnieszka a.

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Będzie rewolucja w CEPiK-u i kary dla zmotoryzowanych

 

...........Nowością będzie również nałożenie obowiązku przekazywania do CEPiK-u informacji na temat przeglądów, które zakończyły się negatywnie. Pracownik stacji diagnostycznej każdorazowo będzie musiał zgłosić taki fakt; dziś odnotowuje się tylko przeglądy zakończone pozytywnie. Ma to uszczelnić system i sprawić, że po odmowie podbicia pieczątki trudniej będzie o uzyskanie przeglądu dla niesprawnego samochodu w innej stacji diagnostycznej. Zmiany mają więc również zwiększyć stopień bezpieczeństwa na drogach, poprzez skuteczniejsze eliminowanie pojazdów, które nie nadają się do użytku.......................

 

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Bedzie-rewolucja-w-CEPiK-u-i-kary-dla-zmotoryzowanych,wid,16256363,wiadomosc.html?ticaid=111da4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Nowością będzie również nałożenie obowiązku przekazywania do CEPiK-u informacji na temat przeglądów, które zakończyły się negatywnie.

czyżby rozwinięcie http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=11922 :?:

 

bo jeżeli już, to tylko z opcją natychmiastowego ( = zakończenie badania) przesyłania do CEP ...

bo po co komu takie info przesłane w ciągu 3 dni ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag, już gdzieś padło stwierdzenie ze strony CEPIK-u, że będzie dostęp online i przesyłanie w czasie rzeczywistym. Ale, o ile dobrze pamiętam ma to nastąpić do 2018 roku :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich, jak postępuje w programie patronat przy badaniu negatywnym czy mam odhaczyć badanie do eksportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postępuje w programie patronat

Trochę to nie po polsku ,,,

Badania z wynikiem negatywnym nie są wysyłane do Cepa z powodu braku terminu następnego badania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postępuje w programie patronat przy badaniu negatywnym czy mam odhaczyć badanie do eksportu
jak na razie do exportu idą badania z wynikiem pozytywnym. Jeżeli żaden "magik" nie mieszał w programie to zaznaczając wynik badania negatywny program sam odrzuci export.

 

Trochę to nie po polsku ,,,
to już pomijam... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był o tym temat chyba ketiwa - które programy co wysyłają za naszą lub bez naszej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania z wynikiem negatywnym nie są wysyłane do Cepa z powodu braku terminu następnego badania,,,
Zapomniałeś o OBT z zatrzymaniem DR, bo te idą do CEP-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o OBT z zatrzymaniem DR,

O teorii nie zapomniałem, w praktyce ich nie mam ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

No i wyszło z wora szydło. Oczywiście mówię o sobie. Nie mylić szydła z nazwiskiem. :x

Od kilku dni mam takie ułatwienie w programie/systemie, że klikam na jakieś tam dowolnie wybrane badanie i od razu poprzez zakładkę "CEPiK" można sprawdzić pojazd w historii pe-el, czyli inaczej tak zwanej "centralnej bazie".

No i oczywiście przez cały ostatni rok nazbierało się badań wykonywanych na podstawie Pokwitowania/Skierowania, no i ZONK, bo gapa jak to gapa zapominał korygować badania o właściwy skrót dokumentu, który akceptuje CEP, a mianowicie chodzi o [DR], [PC], [PW], bo bez tego nie ma siły aby badanie pojawiło się w CEP. Nie bardzo wiem czy przechodzi skrót od Karty Pojazdu [KP].

No nie ukrywam, że z pięć takich badań zalega na moim koncie i z kilka na koncie współpracownika. Niestety ale sprawdziłem te pojazdy w historii pe-el i lipa, bo nie ma informacji o terminie badania.

Ciekawe ile takich niedorobionych badań zalega po rejestrach na stacjach.

Zasadnicze pytanie jest takie, jak taka sprawa wygląda na innych stacjach w momencie gdy klient pojawia się z dowodem po wpis terminu badania, czy sto procent badań Koledzy korygują w zakresie akceptowalnego przez CEP skrótu dokumentu rejestracyjnego?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem robię korektę w rejestrze dotyczącą dokumentu. Niby nie powinienem, boć toż nie oczywista omyłka we wpisie, ale właśnie ze względu na fakt niepojawiania się tychże badań w CEP-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sto procent badań Koledzy korygują
robię korektę badania,wpisuję DR jako dokument i jego nr,a czy 100%?Powinno być,ale może jakieś przez zwykłe zapomnienie się uchowało i nie skorygowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,mam takie ułatwienie w programie/systemie, że klikam na jakieś tam dowolnie wybrane badanie i od razu poprzez zakładkę "CEPiK" można sprawdzić pojazd w historii pe-el, ....

 

 

Napisz jeszcze w jakim programie i jak to robisz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej tak działa, że wybierasz jakieś badanie/pojazd (tu podświetlone na niebiesko) następnie klikasz [CEPiK] i wyskakuje okno z historii. I już. :)

Idzie o pojazdy/badania, które stacja ma w systemie/rejestrze.

 

[ Dodano: 10-01-2017, 11:54 ]

Powywalałem z kartotek badań ten dziwny skrót dokumentu rejestracyjnego jakim jest [PP] od Pokwitowania Policji. Przy sprowadzańcach też będę stosował skrót [DR] od Dowodu Rejestracyjnego, a nie żadne tam [ZDR] od Zagranicznego Dowodu Rejestracyjnego.

Powywalałem [PP] i powpisywałem [DR], a zamiast SERII i NUMERU wstawiłem trzy kreski [---] i takie same trzy kreski [---] wpisałem zamiast Organu Wydającego. No bo skąd dzisiaj teraz mam nabrać tych danych. Po klientach dzwonić? Po WK wydzwaniać? Jak do jednego zadzwoniłem to mi starszy referent nie udzielił takich informacji zasłaniając się ochroną danych. :/

No OK. Porobiłem co porobiłem i jak na razie takie twory zassało do cepikowskich paczek, a dalej to się sprawdzi jutro w raporcie czy poprawnie wszystko przekazano Centralnej Bazie.

Życie. ;)

 

[ Dodano: 11-01-2017, 07:33 ]

Nieee... nooo... To już jakaś schiza z tym CEPEM (albo ze mną).

Wysłałem badania, mam info na kompie, że poprawnie przekazano do CEP, otwieram raport gdzie wszystkie badania sygnowane są takim zapisem: <StatusZapisuKomunikatu>P<StatusZapisuKomunikatu> i dalej lipa.

Zacząłem sprawdzać na piechotę każde z osobna badanie w Centralnej Bazie, a tam albo "nie znaleziono pojazdu o podanych danych", albo "brak informacji o ważnym badaniu technicznym", albo "Badanie techniczne: aktualne" z tym, że do 31-01-2016 roku aktualne!

 

Nie kapuję tej całej bazy! 8/

CEPiK.gif.c719c952f87b727d7978969c3d64142e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powywalałem z kartotek badań ten dziwny skrót dokumentu rejestracyjnego jakim jest [PP] od Pokwitowania Policji.

To przy takim badaniu jaką adnotację masz w rejestrze odnośnie dokumentu do identyfikacji pojazdu? Nie kombinuj, tylko stosuj to co podaje program. Jak robisz na PP to tak ma być w rejestrze - jest to pełnoprawny dokument do identyfikacji (w połączeniu z cep), następnie jak robisz korektę to wstawiasz wówczas DR i nie ma problemu z wysyłką danych. Numer DR można sprawdzić tu: https://info-car.pl/infocar/vin.html . Jak wydrukujesz rejestr BT to wówczas widać, że pierwotnie było to pokwitowanie, a następnie DR, a jak zrobisz swoje komedie to w rejestrze o ne też będą i nic z nich nie wynika poza tym, że badanie wykonane po chińsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście przy takich akcjach z pojazdami skierowanymi zawsze zapisuję u uwagach informacje o Pokwitowaniach/Skierowaniach, czyli jakiś ślad w rejestrze mam. Natomiast moje komedie są takie same jak komedie związane z portalem historia.gov.pe-el. Mam obowiązek przesłać info o terminie badania i koniec. Dla mnie taka dyspozycja jest jasna i dotyczy 100% badań przy których określono "termin następnego badania". I tu cepikowska komedia właśnie się zaczyna, bo jak widać po postach jest rzesza solidnych diagnostów, która realizuje powyższe nie wiedzieć czemu akurat przez korektę. Czyż do cholery jasnej to ustrojstwo za społeczeństwa majątek nie może, nie umie, nie chce skrótu [PP] zasysać?!

Zrobiono okresowe badanie na podstawie PP, określono w nim termin kolejnego badania i bez łaski powinno ono pojawić się w CEP bez zmuszania diagnostów do korekt. Tfu, komedii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, pogadałem ale za wiele się nie dowiedziałem. Na razie wiem tyle, że z dwa dni należy poczekać bo tyle może trwać transfer badań z cepiku do historii pe-el.

Dowiedziałem się jeszcze, że to co stoi w dowodzie należy traktować jako święte i koniec. Przynajmniej jeżeli chodzi o pole [D.1] - markę.

I jak mercedesa zarejestrowali podając markę jako MERCEDES to tak musi zostać.

Właściwe opisanie marki w badaniu/rejestrze na MERCEDES-BENZ owszem do paczki przejdzie, a nawet pojawi się jako P w raporcie z CEP, natomiast w historii pe-el takiego MERCEDESA-BENZA nie będzie.

No OK. Jeszcze ze dwa dni poczekam, a potem zajrzę i sprawdzę czy moje komedie uwidoczniły się w historiipojazdu.gov.pe-el. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrótu [PP]

A jak DR zabierze Żandarmeria Wojskowa (bo też ma prawo) to wpiszesz PŻ , a jak ITD to wpiszesz PI lub PITD? To ostatnie bardziej kojarzy się ze Skarbówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien?

Dz. U. 1076: "...pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy..."

Ustawa: "...2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.